Home / خبرها / کالج بین المللی دندانپزشکان اقدام ابتکاری آموزش آنلاین را آغاز کرد

کالج بین المللی دندانپزشکان اقدام ابتکاری آموزش آنلاین را آغاز کرد

۱۲ سپتامبر ۲۰۲۰- “یک تیم ، یک رویا” شعار دکتر Akira Senda ، رئیس کالج بین المللی دندانپزشکان(ICD)  است. از آنجایی که جهان به دلیل همه گیری SARS-CoV-2 با یک سال چالش برانگیز روبرو شده است، شعار دکتر  Senda، توسط همکاران ICD در سراسر جهان طنین انداز شده و آنها را تشویق می کند تا از این بحران با هم عبور کنند و با هم به بشریت خدمت کنند. در پاسخ به این همه گیری، ICD برای برقراری ارتباط دیجیتال با همکاران ICD ، یک بستر آموزشی آنلاین را راه اندازی کرده است.

ردپای جهانی کالج بین المللی دندانپزشکان در طول قرن گذشته رشد کرده است و اکنون بیش از ۱۲۰۰۰ همکار در ۱۲۲ کشور را شامل می شود. این شبکه، یک همکاری و رفاقت بین المللی را فراهم کرده و به همکاران کمک می کند تا ضمن حمایت از ابتکارات بشردوستانه و آموزشی در ۱۰۰ سال گذشته، مأموریت ICD را در شناخت موفقیت های برجسته ی حرفه ای و خدمات شایسته انجام دهند.

یکی از آخرین اقدامات آموزشی این کالج،ICD Online  است که یک پلت فرم کاملاً جدید دیجیتال با تولید وبینار، فیلم و محتوای آموزشی آنلاین می باشد. این برنامه در اوایل سال جاری در پاسخ به همه گیری SARS-CoV-2 ، در تلاش برای ایجاد ارتباط مستقیم با همکاران و حامیان ICD آغاز شد.

اولین پروژه ی مهم ICD Online یک مجموعه وبینار بود که اطلاعات مهمی را در مورد SARS-CoV-2  و تأثیر آن بر دندانپزشکی توسط متخصصان بین المللی ارائه داد. وبینارهای منتشر شده تا به امروز “مقابله با COVID-19” هستند که شامل سخنرانی شش نفر از متخصصان در مورد تأثیر اولیه همه گیری در بهداشت دهان و دندان در سراسر جهان می باشد و “یک داستان از دو کشور” که دو نفر از این هیئت، اثرات COVID-19 را در آلمان و ایتالیا و وضعیت فعلی آن را در این دو کشور تجزیه و تحلیل کردند. موضوعات تحت پوشش شامل ایمنی در دندانپزشکی و اقدامات کنترل عفونت، بهترین روش ها، تأثیرات کرونا ویروس ۲ بر صنعت دندانپزشکی، آموزش دندانپزشکی، مراقبت از بیمار و مدیریت اداری است. صدها نفر این وبینار افتتاحیه را تقریباً در تمامی قاره ها مشاهده کرده اند.

وبینار بعدی ICD Online ، با عنوان Get Smart About Antibiotics ، برای ۱۶ سپتامبر برنامه ریزی شده است. این وبینار با موضوع بحران جهانی مقاومت آنتی بیوتیکی و ضد میکروبی و ارتباط این مسئله با دندانپزشکی، به ویژه در زمان همه گیریSARS-CoV-2   انجام خواهد شد. دو متخصص مروری کلی در مورد مسئله آنتی بیوتیک ها ارائه می دهند، اجراهای اصلی را در محیط های بالینی دندانپزشکی ارائه خواهند داد و همچنین راه حل هایی برای ارتباط با بیماران ارائه می دهند.

از آنجایی که همکاران ICD و متخصصان این صنعت در راس بحث های مربوط به SARS-CoV-2 و بهداشت دهان و دندان در حال فعالیت هستند، بسیاری از گروه های ICD در طول این بحران با برنامه نویسی آنلاین و آموزش مداوم درگیر شده اند و پروتکل های کنترل عفونت و بهترین روش ها را از طرق سیستم عامل های مختلف آنلاین ارائه داده اند. علاوه بر این، بسیاری از همکاران به طور مستقیم در تلاش ها برای مقابله با بحرانهای ناشی از همه گیری  COVID-19، در جوامع محلی و منطقه ای خود فعالیت می کنند، از جمله ارائه ی کمکهای غذایی از طریق خیریه های غذایی سیار و جمع آوری کمک مالی برای خانواده هایی که از نظر اقتصادی و پزشکی در تنگنا هستند. این کالج همچنان نیاز به وبینارهای اضافی مرتبط با این بیماری همه گیر و چگونگی بهره مندی آنها از خدمات بهداشت دهان و دندان را ارزیابی می کند.

این کالج، امسال صدمین سالگرد تأسیس خود را جشن می گیرد و قبلاً شروع به اجرای چشم انداز خود برای قرن آینده کرده است. پلت فرم ICD Online ، بخشی اساسی از این چشم انداز است، و از رویکرد “یک تیم ، یک رویا” نه تنها برای به نمایش گذاشتن دندانپزشکان برجسته ی این کالج، بلکه برای ارائه ابزارهای نوآورانه برای ارتباط، آموزش و تحقیقات در دنیای مجازی که به طور فزاینده ای در حال حاضر به کار می رود، استفاده کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با دکتر Dov Sydney ، سردبیر و مدیر ارتباطات ICD ، می توانید بهoffice@icd.org  ، ایمیل های خود را ارسال نمایید.

https://www.dental-tribune.com/news/international-college-of-dentists-launches-online-education-initiative/