Home / خبرها / راه حل هایی برای دندانپزشکی Single Visit

راه حل هایی برای دندانپزشکی Single Visit

نویسنده: دکتر دیوید رایس

۱۳ اکتبر ۲۰۲۰ – “هر دقیقه که می گذرد فرصتی دیگر برای تغییر کردن است.”

سال ۲۰۲۰ ما را وارد مرحله ی جدیدی از شرایط شغلی نموده است. داده ها نشان می دهد که ۸۵ درصد بیماران دندانپزشکی یکبار مراجعه را برای درمان خود ترجیح می دهند. از این تعداد ، ۶۷٪ برای چنین درمانی، سفر می کنند و حتی دندانپزشکان خود را به همین دلیل تغییر می دهند. علاوه بر این، ۵۰ درصد برای آن هزینه ی بیشتری می پردازند و، برای اطلاع شما باید بگویم که از ملزومات انجام درمانهای دندانپزشکی تنها در یک بار ویزیت، دسترسی به فناوریهای پیشرفته در مطب و تسلط دندانپزشک بر این فن آوریها است. به عبارت دیگر، اگر شما معتقد به دندانپزشکی در یکبار مراجعه هستید(single-visit dentistry)، در مسیر درستی قرار دارید.

من عاشق فناوری هستم، و به تمام دلایل بالا، در مورد آنچه که در آینده قرار است که وارد عرصه ی دندانپزشکی شود، تحقیق می کنم. ما با مشکلات جدیدی به دلیل COVID-19 مواجه شده ایم و به راه حل های جدیدی نیز برای COVID-19 نیاز داریم.

با این حساب، شما به یک سیستم اسکن نیاز دارید که با یک اسکن، نه تنها یک مدل سه بعدی و یک مدل ۲ بعدی را ارائه می دهد بلکه به شما در تشخیص پوسیدگی اینترپروگزیمال کمک می کند.

نگاهی به اسکن فوق بیندازید. تصویر بزرگ اصلی، همان چیزی است که ما به آن عادت کرده ایم. تصویر سمت راست بالا آن چیزی است که اکنون می توانیم داشته باشیم. برای ارائه ی این تصویر از فناوری تصویربرداری با مادون قرمز نزدیک (NIRI) استفاده شده است و بوضوح پوسیدگی دیستال را در همان اسکن نشان می دهد. توانایی خود را در انجام یک اسکن با چندین هدف تصور کنید. توانایی خود را در تشخیص و معالجه ی دندانهای تحت نظارت، بین آزمایشات رادیوگرافی تصور کنید و ادغام تیم خود را نیز تصور کنید. همه از فواید استفاده از iTero Element 5D هستند.

ممکن است که بپرسید آیا iTero فقط یک اسکنر برای Invisalign نیست؟ و پاسخ من این است که دیگر نه. هم اکنون iTero، با قابلیت شبیه سازی در زمان واقعی و تصویربرداریtime-lapse[1]  و اکنون NIRI ، امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

نحوه کار به این صورت است: یک توانایی کاملاً جدید برای ادغام کامل کار در کنار صندلی بیمار با یک راه حل داخل مطب” Glidewell.io” و همراه با نرم افزار و ایستگاه طراحی سریع fastdesign.io و دستگاه میلینگ داخل مطب fastmill.io.

دو شرکت، Align و Glidewell ، با هم متحد شده اند تا سطح کار ما را ارتقا دهند. در این مقاله وارد قیمت گذاری نمی شوم. همانطور که گفتم، من عاشق پیروزی های بالینی و فناوریهای دندانپزشکی هستم که بر روی ساده سازی مراقبت از بیماران ما متمرکز هستند. بهمین دلیل من به این گفته اعتقاد دارم که هر دقیقه که می گذرد فرصتی برای تغییر همه چیز است. خواه کاربر برند تجاری دیگری از CAD / CAM  باشید و یا اخیرا کار با این تکنولوژی را در کنار صندلی بیمار آغاز کرده باشید، من معتقدم شما باید هر چه سریعتر این تغییرات را وارد کار خود کنید.

اگر سوالی در این زمینه دارید، می توانید یک ایمیل به آدرس david.rice@ignitedds.com ارسال کنید.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=wom&pag=dis&ItemID=327378


[۱] تصویربرداری گاه‌گذر یا گاه‌گشتی یا زمان‌گریز شیوه‌ای است که در آن فرکانس ضبط فریم‌ها در یک سکانس، کمتر از فرکانس مشاهده آنها در همان سکانس است و بهمین دلیل زمانی که نتیجه کار با سرعت عادی پخش می‌شود، به نظر می‌رسد که زمان با سرعت بیشتری می‌گذرد.