Home / خبرها / دندانپزشکی از راه دور جایگزینی برای سیستم معیوب ارجاع سنتی

دندانپزشکی از راه دور جایگزینی برای سیستم معیوب ارجاع سنتی

نویسنده: دکتر Julia Heinrichs

۱۳ اکتبر ۲۰۲۰ – آیا تاکنون بیمارانتان را در فواصل بین ویزیتهای منظم دندان پزشکی و یا ارجاع به یک متخصص از دست داده اید؟

چگونگی این اتفاق را در اینجا برای شما شرح می دهم: یک بیمار را برای ارجاع به یک متخصص به پذیرش می فرستید و در آنجا به راحتی به او کارت ویزیت دندانپزشکان دیگر تحویل داده می شود. من اخیراً در مراجعه به کلینیکی که یکی از دوستانم در آنجا کار می کرد، شاهد این موضوع بودم.

بلافاصله از خودم پرسیدم، یک دندانپزشک عمومی از کجا بفهمد که بیمار درمان تخصصی لازم را دریافت کرده است؟ و اگر درمان مذکور به بیمار ارائه شده باشد، آیا او متخصصی را انتخاب کرده است که دندانپزشک عمومی او توصیه کرده بود و با او قرار داد همکاری دارد؟

در حقیقت سیستم ارجاع سنتی ما دارای عیوب زیادی است و teledentistry می تواند آن را تصحیح کند.

به عنوان مثال، وقتی مطب ها نرم افزارهای پزشکی از راه دور مانند MouthWatch’s TeleDent را در برنامه های روزمره خود قرار می دهند، فناوری مورد نیاز برای اطمینان از مراجعه ی بدون وقفه ، پیگیری به موقع و مراقبت بهتر از بیماران، در مطب در دسترس خواهد بود.

در اینجا چند سناریو آورده شده است که در آن teledentistry می تواند قطع ارتباط بالقوه ی ناشی از ارجاع را برطرف کند.

بیماری که از دندانپزشکی هراس دارد

همیشه مدت زیادی طول می کشد که فردی با ترس از دندانپزشکی به شما اعتماد کند. حال، تصور کنید اگر پس از مدتی که صرفاً تحت مراقبتهای شما قرار گرفته است، لازم باشد که وی را به نزد یک متخصص دندانپزشکی دیگر بفرستید. شاید به دلیل ترس به متخصص مورد نظر مراجعه نکند و درمان خود را بکلی لغو کند. با teledentistry می توانید بیمار خود را به طور مجازی به متخصص معرفی کنید. این اجازه می دهد تا بیماران در یک محیط راحت با متخصص مربوطه ملاقات کنند و بدین ترتیب احتمال رفتن آنها به مطب متخصص برای دریافت مراقبت های مورد نیاز افزایش می یابد.

به تعویق افتادن درمان

در زندگی پرمشغله ی امروزی، بسیاری از بیماران قرار ملاقات خود را فراموش می کنند و درمان های ضروری آنها به تأخیر می افتد، در نتیجه مراقبت ها بصورت غیر استاندارد انجام می شود یا کل برنامه های درمانی لغو می شود. دندانپزشکی از راه دور، بیمار را قادر می سازد تا در حالی که هنوز در مطب دندانپزشک عمومی خود است، با پزشک متخصص ملاقات کرده و قبل از رفتن بیمار قرار ملاقات او با متخصص تنظیم شود.

سردر گمی

شما ممکن است یک بیمار را نزد متخصص بفرستید و اتفاقات بر اساس پیش بینی شما رخ ندهد. به عنوان مثال، شما یک بیمار را به یک متخصص درمان ریشه ارجاع می دهید و به بیمار برای ترمیم دائمی در مطب خود وقت می دهید. اما پس از آن تشخیص متخصص درمان ریشه، این است که این دندان قابل نجات دادن نیست. اکنون شما باید نوع درمان بیمارتان را تغییر دهید و به جای روکش کردن ، آن دندان را بکشید. در این صورت باید مجددا برنامه درمانی جدید را برای بیمار توضیح دهید و بیمار که اکنون یک مسیر خسته کننده و ناامیدکننده را تجربه کرده و دچار سردرگمی می شود.

با برنامه های نرم افزاری مشاوره ی مجازی با متخصص، دندانپزشک عمومی می تواند از این امر جلوگیری کند. به عنوان مثال، از طریق TeleDent ، یک دندانپزشک عمومی و یک متخصص می توانند رادیوگرافی بیمار را در حالی که در مطب خود هستند، بررسی کنند. متخصص می تواند قبل از ویزیت بیمار، از دندانپزشک عمومی درخواست کند آزمایش های تشخیصی را انجام دهد و گزینه های درمانی احتمالی را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

فرسودگی

بیشتر قرار ملاقات های معاینه برای مطب های تخصصی سودی بهمراه ندارند. زیرا مدت زمان معاینه ی بیمار و هزینه ی بالای تجهیزات حفاظتی شخصی، و سپس تنظیم وقت درمان برای یک موعد دیگر، با گذشت زمان زیان مالی به همراه خواهد داشت.

دندانپزشک عمومی می توانند با استفاده از تله دنتیستری با متخصصان ارتباط برقرار کرده و از زیان مالی آنها جلوگیری کنند. با همکاری نزدیک و درعین حال عملی، با دندانپزشک عمومی، کلیه تشخیص ها را می توان از راه دور انجام داد، این کار سبب می شود که متخصص قبل از این که بیمار برای اولین بار وارد مطب او شود، برای کارهای اداری، بحث های مالی و برنامه درمانی آمادگی داشته باشد. بیماران نیز این وضعیت را می پسندند زیرا باعث می شود که آنها از نوع درمان و هزینه ها آگاهی یافته و همچنین یک قرار ملاقات تنظیم شده و مشخص داشته باشند.

Teledentistry ، پیش بینی نتایج با کیفیت بالا را افزایش می دهد، زیرا دو ذهن بهتر از یک ذهن عمل می کند. وقتی جلسه ی گفتگوی آزاد درباره گزینه های درمانی و پیش آگهی داشته باشید، بیمار مراقبت بهتری را در زمان کوتاه تری دریافت می کند.

سیستم های ارجاع کنونی برای بسیاری از مطبها مناسب نیستند زیرا آنها ممکن است در بعضی از روزهای هفته به ارجاعات رسیدگی کنند و ارتباط درست و محترمانه ای با دندانپزشکان عمومی ایجاد نکنند. وقتی می خواهید خدمات با کیفیت بالا ارائه دهید و از مزایای مالی آن استفاده کنید، این روش برای درمان بیماران مناسب نیست. وقت آن رسیده است که این سیستم ارجاع معیوب را با استفاده از دندانپزشکی از راه دور اصلاح کنیم.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=sup&sub=pmt&pag=dis&ItemID=327379