Home / خبرها / مأموریت SugarByHalf این است که مردم زندگی بهتر و سالم تری داشته باشند

مأموریت SugarByHalf این است که مردم زندگی بهتر و سالم تری داشته باشند

۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ – در سال های اخیر، مطالعات متعدد به طور قطعی نشان داده اند که سلامت دهان با بیماریهای سیستمیک ارتباط دارد. بیش از ۵۰٪ کودکان استرالیایی تا ۶ سالگی پوسیدگی دندان را تجربه کرده اند و حداقل ۱٫۲ میلیون استرالیایی مبتلا به دیابت هستند. بنابراین، منافع آموزش در این زمینه روشن است. به گفته ی مدیر عامل این خیریه، Tania Sincock ، اینجاست که SugarByHalf وارد عمل می شود. وی اخیراً در مورد اهداف SugarByHalf ، با دنتال تریبون بین المللی و تجربیات خود در زمینه ی کاهش مصرف قند صحبت کرده است.

خانم سینکاک،SugarByHalf  چگونه تاسیس شد؟

SugarByHalf ، در سال ۲۰۱۶ در پاسخ به پیام های گیج کننده بسیار زیاد در مورد رژیم غذایی و تغذیه و به دلیل نیاز به ساده سازی این موارد راه اندازی شد. ممکن است افراد در مورد اینکه کدام رژیم بهینه است، بحث کنند، اما چیزی که همه در آن اتفاق نظر دارند، نیاز به کاهش مصرف قند است. ما همه ی افراد را به جایگزینی غذاها و نوشیدنی های شیرین با غذاهای سالم تازه و آب هر جا که ممکن باشد ترغیب می کنیم. ما همچنین از اقداماتی پشتیبانی می کنیم که به سالم سازی محیط ها و جوامع کمک می کند.

SugarByHalf ، یک موسسه خیریه برای ارتقای سلامت است، به این معنی که ما با کمک های مالی و سخاوتمندانه ی مردم و سازمان هایی که به ایجاد تغییر در سلامت نسل های آینده اهمیت می دهند، به فعالیت می پردازیم.

مأموریت SugarByHalf چیست و دستیابی به آن چگونه پیش می رود؟

مأموریت SugarByHalf این است که مردم از طریق کاهش بیماری های مرتبط با قند زندگی بهتر و سالم تری داشته باشند. برنامه آموزش ما در سال ۲۰۱۹ آغاز شد، و ما در حال حاضر پروژه های آزمایشی مشارکت جامعه را به منظور ارتقا محل های کار سالم و باشگاه های ورزشی در دست اجرا داریم. SugarByHalf همچنین یک کمپین ملی برای افزایش آگاهی و بسیج قدرت مردم برای حمایت از اقدامات دولتی که باعث ارتقا جوامع سالم تر می شود، طراحی کرده است. در حال حاضر، تمرکز اصلی موسسه، جمع آوری کمکهای مالی برای رسیدن به این اهداف است.

آیا می توانید از تجربه ی خود در مورد کاهش قند برای ما بگویید؟ چه تغییراتی را در این مسیر تجربه کرده اید؟

آگاهی من در مورد مضرات قند از زمانی شروع شد که پسرم که در آن زمان ۲ سال داشت، به دیابت نوع ۱ مبتلا شد. هنگامی که برای کمک به مدیریت مصرف کربوهیدرات وی، توجه زیادی به برچسب های غذایی می کردم، خیلی زود متعجب شدم که چقدر قند پنهان در غذاها یافت می شود در صورتی که خانواده ما فکر می کرد که این غذاها گزینه های سالمی هستند. ما غذاهای کاملاً فرآوری شده را از برنامه ی غذایی خود کنار گذاشتیم و به خوردن غذای خانگی واقعی همراه با غذاهایی با فرآوری کم روی آوردیم. من قبلاً ولع مصرف مواد شیرین را داشتم و همیشه مجبور بودم میان وعده هایی را با خود داشته باشم، اما قطع مصرف قند باعث شد، من از این امر خلاص شوم. من کنترل بیشتری بر آنچه می خورم دارم و به عنوان پاداش، چند کیلو وزن کم کردم و انرژی بیشتری دارم و وضوح ذهنی ام نیز بهتر شده است!

SugarByHalf ، آموزشهایی را به کودکان تا ۴ سال ارائه می دهد. آموزش كودكان خردسال درباره اهمیت تغذیه و بهداشت دهان و دندان چقدر مهم است؟

همانطور که مطلع هستید، بین مصرف نوشیدنی های شیرین و چاقی، حفره های دندانی و دیابت نوع ۲ رابطه مستقیمی وجود دارد. در استرالیا، نیمی از کودکان ۱۲ ساله در دندان های دائمی خود پوسیدگی دارند و بیش از نیمی از کودکان ۶ ساله در دندان های شیری خود پوسیدگی دارند. تیم ما در همان اوایل تشخیص داد که سالهای اولیه ی مدرسه زمان مهمی برای درگیر کردن کودکان در ایجاد عادات سالم است. ما می دانیم که علاوه بر ایجاد پوسیدگی، رژیم غذایی نامناسب باعث می شود کودکان با تأثیرات مخرب بر رشد مغزی، خواب و توانایی یادگیری از همسالان خود عقب بمانند.

برنامه ی آموزشی SugarByHalf به معلمان طرح درسی قابل دانلود رایگانی را ارائه می دهد که آگاهی از قند افزوده را در موضوعات درسی مانند انگلیسی، ریاضیات و علوم گنجانده است. بنابراین، به عنوان مثال، ما دروسی داریم که در آن دانش آموزان از طریق کاوش در پانل های اطلاعات تغذیه ای غذاهای بسته بندی شده، ریاضیات را یاد می گیرند و در دروس انگلیسی، به دانش آموزان می آموزیم که چگونه پیام های تبلیغاتی را به طور انتقادی بررسی کنند.

انجمن دندانپزشکی استرالیا تا به امروز در هشت درس با ما همکاری کرده است، و ما در حال حاضر با هم در حال کار بر روی مجموعه ای از درس ها برای سالهای اولیه ی یادگیری هستیم، ما قصد داریم به موقع این مجموعه را برای روز جهانی بهداشت دهان و دندان در سال ۲۰۲۱ ، منتشر کنیم.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/interview-sugarbyhalfs-mission-is-for-people-to-live-better-and-healthier-lives/