Home / خبرها / سلامت دهان و دندان چگونه بر عملکرد ورزشی تأثیر می گذارد و بالعکس؟

سلامت دهان و دندان چگونه بر عملکرد ورزشی تأثیر می گذارد و بالعکس؟

در سراسر جهان، مردم ورزش را در سطح غیرحرفه ای و حرفه ای انجام می دهند. چه ورزشکاران به عنوان یک سرگرمی و چه به صورت حرفه ای ورزش کنند، سلامت دهان و دندان آنها یک عنصر مهم در سلامت عمومی آنها است و عملکرد ورزشی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد. در این وبینار، متخصصان در این مورد و تحقیقات مربوط به تأثیر ورزش بر سلامت دهان و دندان و تأثیر سلامتی دهان و دندان بر عملکرد ورزشکاران صحبت خواهند کرد. علاوه بر این، عناصر عملی که متخصصان دندانپزشکی باید برای پیشگیری و درمان و حفظ سلامت دهان و دندان ورزشکاران در نظر بگیرند، به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

بررسی انجام شده بر روی ۳۹۹ ورزشکار در طی بازیهای المپیک ۲۰۱۲ نشان داد که:

  • ۵۵٫۱ درصد دارای پوسیدگی دندان بودند.
  • ۴۴٫۶ درصد از اروژن دندانی متوسط ​​تا شدید رنج می بردند.
  • ۷۶ درصد به بیماری پریودنتال مبتلا بودند: از التهاب موضعی تا التهاب عمومی لثه
  • بیش از ۴۰٪ از ورزشکاران به دلیل سلامت دهان و دندان خود دچار مشکلاتی شده بودند: ۲۸٪ تأثیر آن را بر کیفیت زندگی و ۱۸٪ بر تمرینات و عملکرد ورزشی خود گزارش کردند.

افرادی که به طور منظم در ورزش شرکت می کنند بیشتر دچار بیماری های دندانی مانند فرسایش و پوسیدگی دندان، خشکی دهان و تروما(ضربه) می شوند. حفظ سلامت دهان و دندان به بهبود عملکرد ورزشی آنها و به جلوگیری از آسیب ها کمک می کند، به عنوان مثال با استفاده از محافظ دهان در هنگام ورزش های تماسی.

اهداف یادگیری:

  • درک نقش مهم دندانپزشکان و بهداشت کاران دهان و دندان در عملکرد ورزشی؛
  • درک نحوه استفاده از دستورالعمل های FDI برای افراد غیر حرفه ای، نخبگان ورزشی، دندانپزشکان و پزشکان طب ورزشی؛

این وبینار سه شنبه ۲۴ نوامبر، ساعت یک بعدالظهر به وقت زوریخ برگزار می شود و تا ۲۴ نوامبر  سال ۲۰۲۳ ، در سایت فدراسیون بین المللی دندانپزشکی در دسترس خواهد بود. برای ثبت نام به آدرس منبع مراجعه کنید.

منبع: