Breaking News
Home / خبرها / اهمیت آموزش به بیماران در طی یک بیماری همه گیر

اهمیت آموزش به بیماران در طی یک بیماری همه گیر

نویسنده: دکتر جیمز اندرسون

۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ –”اگر اقدامات شما باعث ایجاد انگیزه در دیگران برای یادگیری بیشتر و ارتقای افراد شود، شما یک رهبر هستید.” – جان کوینسی آدامز

نگهداشتن تیم در یک مسیر صحیح در یک بحران به رهبری، تمرکز و فرهنگی خاص برای پیامی که می خواهید به بیماران و جامعه منتقل کنید، نیاز دارد.

به دلیل همه گیری COVID-19 ، ما مجبور شده ایم تعریف و گستره ی روشهای استریل کردن، کنترل عفونت، و نوع تجهیزات محافظت شخصی (PPE) را تغییر دهیم. رسانه ها با تعداد زیادی از قوانین و تغییر روزانه ی آنها زده اند و گاهی اوقات باید متوقف شویم و نفسی بکشیم و بپرسیم “چرا؟” اگر پاسخ را نمی دانیم، چگونه می توانیم به بیماران خود کمک کنیم؟

در رسانه های عمومی اطلاعات کمی در مورد ایمنی اقدامات دندانپزشکی و دستورالعمل های کنترل عفونت برای محافظت از بیماران و کارمندان ارائه می شود. اخیراً، ردیابی منشأ عفونت های COVID- 19  نشان داده است که موارد کمی در محیط مطبهای دندان پزشکی ثبت شده است یا حتی هیچ موردی ثبت نشده است. به نظر می رسد که فقط دندانپزشکان این مسئله را می دانند زیرا ممکن است عموم مردم خلاف این فکر کنند. ما اینجا هستیم تا با ارائه بهترین مراقبت ها در ایمن ترین محیط های بهداشتی به بیماران خود خدمت کنیم. برای انجام این کار، ما باید به “چراها” در پشت ترس آنها، چه واقعی و چه خیالی، پاسخ دهیم.

اکنون وقت آن است که به بیماران خود در مورد ضرورت مراقبت های پیشگیرانه معمول برای ریکاوری از COVID-19، آموزش دهیم. این فقط در مورد دندان ها نیست. ما می شنویم که افراد برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض COVID-19، آزمایشات و معالجات لازم را برای موارد مهم بهداشتی به تعویق می اندازند. برخی از این بیماری های مهم مزمن مانند بیماری های قلبی و دیابت، تهدید کننده زندگی هستند و به دلیل ترس از ابتلا به COVID-19، نظارت بر این بیماریها نباید به تعویق بیافتد. همین افراد در حال رفتن به رستوران ها، فروشگاه ها و مشاغل تجاری هستند، زیرا فکر می کنند این مکان ها کمتر از مطب پزشکی یا دندانپزشکی خطرناک هستند.

طبق یافته های اخیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) ، نیمی از بزرگسالان ایالات متحده با سن ۳۰ سال یا بیشتر مبتلا به پریودنتیت هستند. این تقریباً برابر با ۶۴٫۷ میلیون بزرگسال آمریکایی است. برخی از آخرین تحقیقات بر روی بیماران مبتلا به COVID-19 که نیازمند به استفاده از ونتیلاتورها شده و پس از آن جان خود را از دست داده اند، نشان می دهد که بسیاری از آنها دچار بیماری پریودنتال بوده اند، روند التهاب ناشی از بیماری پریودنتال به نارسایی تنفسی در آنها کمک کرده و وضعیت COVID-19 را وخیم تر کرده است.

بیایید زبان توصیف یک جرم گیری معمول دندان را تغییر دهیم. کار روتین به عنوان “یک رویه ی معمول یا عادی” تعریف می شود. اگر بیماران در فواصل منظم برای این کار روتین مراجعه نکنند، دیگر این یک روال معمول نیست. مراقبت های نامنظم از دهان و دندان می تواند به سرعت منجر به التهاب و عفونت دندان ها و از دست رفتن حمایت لثه از دندانها و تحلیل استخوان شود. بیمارانی که برنامه های روتین درمانی خود را به تعویق می اندازند، و یک سال بعد مراجعه می کنند، هنوز هم انتظار دارند جرم گیری و تمیز کردن دندانهای آنها بطور مشابه و با همان هزینه انجام شود.

رهبری پیشگیرانه دستور می دهد که اطلاعات آموزشی در مورد پیشرفت بیماریهای دهان و دندان و این که چگونه پیروی از برنامه های منظم برنامه ریزی شده، کلید رفاه کامل و بهبودی از بیماریهای شدید و بیماریهای تهدید کننده زندگی است، به بیماران ارسال شود. دیگر گفتن و یادآوری به بیماران که به زودی وقت جرم گیری و چک آپ دندان شما فرا می رسد، کافی نیست.

از طریق وب سایت تان و نرم افزار تماس با بیماران، پیام هایی در مورد پروتکل های ایمنی و نگرانی ها در مورد تأخیر در مراقبت از دندانها را ارسال کنید. نقش رهبری را بر عهده بگیرید و آموزش را در اولویت قرار دهید. همچنین می توانید از بنیاد آموزش دندانپزشکی eAssist بدون پرداخت هزینه از سوی خود یا بیمارانتان استفاده کنید. در وب سایت این بنیاد، مقالات علمی متمرکز در مورد خطرات سلامتی مرتبط با بی توجهی در مراقبت از دهان و دندان وجود دارد. با هم می توانیم درک بیماران از “جرمگیری معمول” را به عنوان یک بازدید ضروری مراقبت های بهداشتی از زندگی آنها تغییر دهیم.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=sup&sub=pmt&pag=dis&ItemID=327647