Breaking News
Home / خبرها / دنتسپلای سیرونا استانداردهای جدیدی را در رویدادهای دندانپزشکی دیجیتال بنا نهاد

دنتسپلای سیرونا استانداردهای جدیدی را در رویدادهای دندانپزشکی دیجیتال بنا نهاد

۲۶ نوامبر ۲۰۲۰- کنگره ی جهانی Dentsply Sirona ، معمولاً در لاس وگاس برگزار می شود، اما امسال به دلیل همه گیری SARS-CoV-2 ، عملاً بطور مجازی برگزار شد. بیش از ۴۵۰۰ متخصص دندانپزشکی از بیش از ۲۵ کشور جهان در این مراسم شرکت کردند و این شرکت گفت که موفقیت این رویداد نشان می دهد که تجارت دندانپزشکی و ادامه ی آموزشهای دندانپزشکی حتی در میان بزرگترین بحران بهداشتی دوران مدرن، نیز در جریان است.

DS World 2020 ، از ۱۳ تا ۲۰ نوامبر به صورت مستقیم پخش شد و شرکت کنندگان می توانستند جلسات را به صورت زنده یا در صورت درخواست در ساعات مشخصی مشاهده کنند. این بدان معنی بود که متخصصان دندانپزشکی از سراسر جهان به طور موثر می توانستند همزمان از دو یا چند سخنرانی یا جلسات آموزشی و جراحی بهره ببرند. این یک مزیت آشکار است که آنها را قادر می سازد تا از یک برنامه بلند پروازانه که شامل بیش از ۷۰ دوره ، آموزش مداوم (CE)، فرصت ها، سخنرانی های رهبران برجسته با نظرات کلیدی و شش عمل جراحی زنده بود، حداکثر استفاده را ببرند.

دونالد ام. کیسی، مدیر عامل این شرکت، با تشکر از شرکت کنندگان در این رویداد مجازی، به خاطر تعهدی که تیم های دندانپزشکی نسبت به بیماران خود و اقدامات دندانپزشکی در طی بیماری همه گیر داشتند، تشکر کرد. وی گفت كه از نظر او دندانپزشكی كاملاً ضروری بوده و این واقعیت هنگامی كه درمان های انتخابی دندانپزشكی در هنگام موج اول بیماری همه گیر به حالت تعلیق درآمد، روشن شد: چگونه كسی نمی تواند اهمیت دندانپزشكی را متوجه شود و از آن مهمتر، تخصصی که برای درمان ایمن بیماران خود داریم. کیسی پرسید: “چه چیزی مهمتر از بهداشت دهان و دندان است؟ زیرا همه ما می دانیم که سلامت دهان و دندان دروازه ی سلامتی کل بدن است.”

نقش رهبری در دندانپزشکی

جلسه ی افتتاحیه DS World 2020 ، با الهام از خارج از صنعت دندانپزشکی از طریق مکالمه بین میزبان، دکتر Sameer Puri ، معاون آموزش بالینی CDOCS در Dentsply Sirona و Simon Sinek ، سخنران و نویسنده ی مشهور جهان در مورد موضوعات رهبری آغاز شد.

سیمون سینک گفت: رهبری تنها به معنای مسئولیت پذیری نیست. این مربوط به مراقبت از افراد تحت مسئولیت شماست. وی خاطرنشان کرد که اکثر متخصصان دندانپزشکی در نظم و انضباط خود پیشرو هستند، اما اغلب در مورد آنچه که یک رهبر در حرفه ی دندانپزشکی نیاز دارد، آموزش نمی بینند. وی گفت: رهبری یک مهارت است، ما باید در مورد آن مطالعه کنیم، یاد بگیریم و مانند هر مهارت دیگری آن را با تمرین ارتقا دهیم.

توصیه ی سینک به متخصصان دندانپزشکی که مشاغل کوچکی را اداره می کنند و سعی در زنده ماندن در این محیط سخت تجارت در دوره ی همه گیری را دارند، این بود که تمام تلاش خود را برای آموختن در مورد “رهبری” متمرکز کنند. وی گفت: در این مورد مطالعه کنید، یک مقاله بخوانید، یک سخنرانی TED  را تماشا کنید. او افزود که بهترین رهبران یک نقطه مشترک دارند: آنها دور هم جمع می شوند و در مورد آن صحبت می کنند.

در جلسه ی افتتاحیه، پوری و کیسی همچنین شرکت کنندگان را تشویق کردند تا از فرصت های CE که برای همه ی رشته های دندانپزشکی در DS World 2020 وجود داشت، استفاده ی کامل کنند. آنها اشاره کردند که یک قالب مجازی به معنای کاهش ارتباطات شخصی و شبکه ای نیست. کیسی از شرکت کنندگان خواست در جلسات breakout و رویدادهای پنل با رهبران دارای نظریه های کلیدی و سایر شرکت کنندگان تعامل داشته باشند. جراحی های زنده بر روی موضوعاتی مانند گردش کار دیجیتال برای درمان ایمپلنت در ناحیه زیبایی متمرکز بودند، و در حالی که روش های جراحی در صورت تقاضا در دسترس بودند، از شرکت کنندگان برای شرکت در بحث های همزمان بعد از عمل دعوت شد.

محصولات جدید برای دوره ای جدید در مراقبت از دندان

کیسی در یک جلسه ی توجیهی آنلاین به مطبوعات دندانپزشکی گفت: بیایید نوآوری را ارائه دهیم، او اظهار داشت که این شرکت به روشهای نوآورانه برنامه ریزی کرده است تا چهره ی جهانی دندانپزشکی و آموزش دندانپزشکی را تغییر دهد.

شرکت کنندگان این فرصت را داشتند که در طی سخنرانی های آنلاین، در مورد سیستم تصویربرداری دیجیتال Primescan و الاینرهای شفاف SureSmile اطلاعات کسب کنند و جلسات Breakout این فرصت را برای شرکت کنندگان فراهم کرد تا از پیشرفت هایی که در گردش کار پروسیجرها و دندانپزشکی دیجیتال، مانند سیستم تصویربرداری جدید Axeos 3D / 2D و سنسور دهانی  Schick AE رخ داده است، آگاهی یابند.

دنتسپلای سیرونا می گوید که Axeos – که برنده جایزه Red Dot Award برای طراحی محصول در سال جاری شده است – یونیت رادیوگرافی خارج دهانی این شرکت با بزرگترین میدان دید است که تصاویری را با کیفیت مطلوب با دوز پایین و بهینه ی تابش اشعه ارائه می دهد. در مطبوعات به نقل از دکتر Chung How Kau ، رئیس و استاد ارتودنسی در گروه ارتودنسی دانشگاه آلاباما در بیرمنگام، آمده است: ” Axeos دقیقاً تعادل مناسبی بین تعالی، سرعت و دقت است”.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط این شرکت، سنسور Schick AE به دلیل دوز پایین اشعه، وضوح بهینه و نمایش بهتر ساختارهای تشریحی، یک ابزار تشخیصی قابل اعتماد است. این سنسور برای افزایش قابلیت های تشخیصی، وضوح تئوریک ۳۳ lp/mm را با عملکرد خوانش بهینه ی داده ها و فیلتر کردن داده ها ترکیب می کند. قبل از این رویداد، دکتر لئونارد پاتلا، متخصص در زمینه ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی در گاردن سیتی، نیویورک، به Dentsply Sirona گفت: من یک پایه محکم برای تشخیص ایمن و دقیق بیمارانم حتی در محدوده ی دوزهای کمتری از اشعه ایکس دارم.

اجرای DS World امسال در قالب مجازی به دلیل محدودیت های سفر و حفظ سلامت متخصصان لازم بود، اما موفقیت در این رویداد به ایده ی قدرت آموزش بالینی آنلاین کمک کرد. دکتر مایکل واتسون ، دندانپزشک در Wake Forest ، کارولینای شمالی، گفت: قالب مجازی DW World 2020 برای بسیاری از دندانپزشکان مفید واقع شده است. وی اظهار داشت كه این قالب آموزش بالینی؛ همچنان گزینه ی مناسبی برای متخصصان دندانپزشكی خواهد بود، خصوصاً افرادی كه می خواهند این سطح از ارائه را بدون نیاز به سفر یا بستن مطب خود تجربه كنند.

کیسی گفت: این یکی از چیزهای خوبی است که ما در سال ۲۰۲۰ آموخته ایم: اینکه چگونه می توانید رویدادهای مجازی را انجام دهید و واقعاً با مردم تعامل داشته باشید.

Dentsply Sirona اعلام کرده است که سال آینده DS World به صورت یک رویداد حضوری به کلانشهر کویر لاس وگاس – جایی که قبلاً در آن برگزار شده بود- اجرا خواهد شد. کیسی به حاضران گفت که این رویداد از ۲۳ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۱ در Caesars Forum  در لاس وگاس برگزار می شود.

منبع:

https://am.dental-tribune.com/c/dentsply-sirona/news/dentsply-sirona-sets-new-standards-in-digital-dental-events/