Breaking News
Home / حقایقی درباره ی دندانهای سالم: مراقبت از دندانها در خانه / پنج گام برای جلوگیری از تشکیل پلاک دندان

پنج گام برای جلوگیری از تشکیل پلاک دندان

آیا تا به حال با کشیدن زبان خود بر روی دندان ها یک پوشش لزج را بر روی آنها احساس کرده اید؟ این ماده ی لزج حاصل تجمع باکتریها است و پلاک نامیده می شود. اگر این ماده ی لزج بمدت طولانی بر روی دندانهای شما باقی بماند، به دندان ها و لثه آسیب می رساند. ما پنج گام مهم را برای جلوگیری از تشکیل پلاک به شما معرفی می کنیم:

گام ۱: مسواک زدن روزانه brushing

روزانه دو باردندانهای خود را مسواک بزنید. از یک مسواک با برس نرم و یک خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید. پرفسور Gurenlian از دپارتمان بهداشت دهان و دندان دانشگاه ایداهو می گوید: مسواک زدن دو بار در روز در وهله اول مانع از تشکیل پلاک می شود و دوم اینکه هر پلاک در حال تشکیل و بلوغ را نابود می کند، مطمئن شوید که تمام مناطق دهان خود را، از جمله دندانها، لثه، زبان و داخل گونه ها را با مسواک تمیز کنید. این روند باید در حدود ۲ دقیقه طول بکشد.

گام ۲: بین دندانها را تمیز کنیدflossing

استفاده از نخ دندان ممکن است چندان آسان نباشد، اما تمیز کردن روزانه ی فواصل بین دندانها می تواند تاثیر بزرگی بر سلامت دهان و دندانهای شما داشته باشد.اگر نخ کشیدن دندانها برای شما سخت است، از دندانپزشک خود را در مورد برس ها و مسواکهای بین دندانی، مکملهای نخ دندان مانند فلاس تریدر، گیره ی نخ دندان، سوپر فلاس، جرم گیر آبی واترپیک و یا دستگاه هایی که با هوا فواصل بین دندانها را تمیز می کنند، راهنمایی بخواهید.

گام ۳: استفاده از یک دهانشویهMouth Rinse

توجه داشته باشید محلولهای شستشو دهنده ی دهان با دهان شویه ها تفاوت دارند. پرفسور Gurenlian می گوید: محلول شستشوی دهان برای خوشبو کردن دهان استفاده می شود اما دهانشویه ی ضد عفونی کننده، در واقع به کاهش بار باکتریایی موجود در پلاک کمک می کند. استفاده از دهانشویه بیش از مسواک زدن و نخ دندان به تنهایی، از ایجاد پلاک جلوگیری می کند. استفاده از دهانشویه بمدت ۳۰ ثانیه دو بار در روز توصیه می شود.

گام ۴: اجتناب از مصرف مواد غذایی شیرین و چسبنده

جدا کردن و زدودن مواد غذایی چسبنده مانند کشمش یا آب نباتهای چسبنده از دندانها بسیار سخت است. برخی از غذاهایSugary Food شیرین و نشاسته ای مضرترین مواد غذایی برای دندانها هستند. اگر نتوانید مواد قندی را از دندان های خود پاک کنید، مدت کوتاهی پس از خوردن آنها ، پلاکها از مواد قندی استفاده کرده و سبب ایجاد پوسیدگی دندانها می شوند. هر چه سریع تر بتوانید مواد غذایی بخصوص مواد قندی را از دندانهای خود پاک کنید، احتمال ایجاد حفره در دندانهایتان کمتر می شود.

گام ۵: مراجعه به دندانپزشک

داشتن یک دندانپزشک خانوادگی که با وضعیت دندانها و سایر بیماریهای شما آشنایی داشته باشد، به شما کمک می کند تا با مشکلات کمتری در طول زمان مواجه شوید. با مراجعه ی منظم به دندانپزشک خود، می توانید از وجود نشانه ها و علائم بیماریهای دهان و دندان خود، بموقع مطلع شده و اقدامات لازم را برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی انجام دهید. برای اکثر افراد تنها دو بار در سال مراجعه به دندانپزشک کفایت می کند اما در صورت وجود مشکلات زمینه ای، دندانپزشک شما تعداد بازدیدها را برای شما افزایش خواهد داد.gum-problems-prevention

منبع:

www.webmd.com/oral-health/healthy-teeth-14/plaque-causes