Home / خبرها / ۱۴ درصد از والدین بردن کودکان خود به دندانپزشکی را در حال حاضر، ایمن نمی دانند

۱۴ درصد از والدین بردن کودکان خود به دندانپزشکی را در حال حاضر، ایمن نمی دانند

۱۶ فوریه ۲۰۲۱ – طبق نظرسنجی جدیدی که از ۱۸۸۲ نفر از والدین انجام شده است، در مجموع ۱۴٪ از والدین مراجعه به دندانپزشک در هنگام شیوع COVID-19 را برای فرزندشان ایمن نمی دانند. بعلاوه، ۴۰٪ از والدین از زمان شروع شیوع پاندمی سعی نکرده اند که مراقبت های پیشگیرانه ی دندانپزشکی را برای کودکان خود، دریافت کنند.

این نظرسنجی توسط بیمارستان کودکان C.S Mott در میشیگان در ماه ژانویه انجام شد تا درک بهتری از تأثیر این همه گیری بر سلامت دهان و دندان بدست آید. مدیر این تحقیق، دکتر سارا کلارک( دکترای MPH)، خاطرنشان کرد: این یافته ها اهمیت ارسال پیامهایی برای یادآوری قرار ملاقاتها توسط متخصصان دندانپزشکی و اطمینان دادن به بیماران در مورد تغییراتی که برای ایمن تر کردن مطبهای دندانپزشکی در طی همه گیری انجام شده است را نشان می دهد.

دکتر کلارک در یک خبرنامه مطبوعاتی اظهار داشت: ممکن است برای ارائه دهندگان خدمات دندانپزشکی مفید باشد که در یادآوری اهمیت معاینات منظم دندانپزشکی به والدین، بطور فعال دخالت کنند.”

والدین از بهبود عادات بهداشت دهان و دندان کودک خود در طی بیماری همه گیر خبر دادند.

در این نظرسنجی ملی بهداشتی از والدین کودکان ۳ تا ۱۸ ساله در مورد تجربیات مراقبت های بهداشت دهان و دندان در طول بیماری همه گیر سوال شد. تقریباً دو سوم والدین احساس می کنند که در حال حاضر مراجعه به دندانپزشک برای دریافت مراقبت های پیشگیرانه برای کودکشان ایمن است. در مقابل، ۱۹٪ احساس عدم اطمینان و ۱۴٪ احساس ناامنی کردند.

در مجموع ۴۰٪ از پاسخ دهندگان از زمان شروع این بیماری همه گیر سعی نکرده اند فرزندان خود را برای دریافت مراقبت های پیشگیرانه نزد دندانپزشک ببرند. از بین این والدین، ​​۴۰٪ نمی خواستند کودک خود را در معرض COVID-19 قرار دهند. با این حال ، ۲۸ درصد گفتند که به دلیل این که فرزندشان مشکل دندانی نداشته است، قرار ملاقاتی را با دندانپزشک تنظیم نکرده اند.

برای ۶۰ درصد از والدینی که سعی کردند یک قرار ملاقات دندانپزشکی برای اقدامات پیشگیرانه تنظیم کنند، این کار همیشه آسان نبوده است. یک سوم از کل والدین گفتند که COVID-19 مراقبت های پیشگیرانه را برای فرزندشان دشوارتر کرده است و ۲۴٪ از والدین در هنگام ملاقات با تاخیر مواجه شده اند.

حتی بدتر اینکه، ۷ درصد از والدین گفتند که سعی در دریافت مراقبت های دندانپزشکی پیشگیرانه برای کودک خود دارند اما قادر به انجام آن نیستند. این اتفاق بیشتر در بین والدین تحت پوشش مدیکر (۱۵درصد) نسبت به بیمه دندانپزشکی خصوصی (۴ درصد) یا بدون بیمه (۵ درصد) رخ داده است.

دکتر کلارک اظهار داشت: یافته های ما نشان می دهد که چگونه این همه گیری توانسته است مراقبت های دندانپزشکی خانواده ها را متوقف کند و اختلافات احتمالی را در میان افرادی که دارای موانع بیمه ای هستند، تشدید کند.

یافته های این نظرسنجی حاوی اخبار خوبی بود. بیش از یک چهارم والدین گفتند که فرزندانشان از زمان شروع همه گیری، حداقل یک تغییر مثبت در سلامت دهان و دندان خود ایجاد کرده اند. تغییرات مثبت شامل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بیشتر و مصرف کمتر نوشیدنی های شیرین بود.

دکتر کلارک خاطرنشان کرد: ما خوشحال شدیم که والدین تغییرات مثبتی را از نحوه مراقبت های دهان و دندان فرزندانشان در خانه بیان کرده اند. مسواک زدن و کشیدن نخ دندان روزانه و پرهیز از نوشیدنی های شیرین از راه های مهم جلوگیری از پوسیدگی دندان است.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=sup&sub=pmt&pag=dis&ItemID=328085