Home / خبرها / تغییر رفتار ستون اصلی کار دندان پزشکی در آینده است

تغییر رفتار ستون اصلی کار دندان پزشکی در آینده است

۲۴ فوریه ۲۰۲۱- اطمینان از اینکه بیماران نتایج درمانی خوب، را حفظ کنند و بهداشت دهان و دندان خود را در خانه رعایت کنند، در بیان آسان تر از انجام آن است. ارتقای چنین عاداتی یک روند طولانی مدت است و علاوه بر این، هیچ دو نفری با هم یکسان نیستند. به گفته ی دکتر Mário Rui Araújo ، متخصص بهداشت دهان و دندان، دکتر روانشناسی بهداشت و مدیر برنامه بهداشت دهان و دندان در انستیتوی پلی تکنیک Portalegre در کشور پرتغال، متخصصان بهداشت دهان و دندان نقش مهمی در روند دندانپزشکی در آینده خواهند داشت. نقش آنها برای ایجاد تغییرات رفتاری مثبت در بیماران و نهادینه کردن این رفتارها برای بهداشت دهان و دندان در تمام زندگی، کلیدی است.

دکتر Rui Araújo توضیح داد: در ابتدا، ایده من دندانپزشک شدن بود، اما در طول تحصیل، همیشه به نظر می رسید که به سمت روانشناسی گرایش دارم. من همیشه به طور خاص به بررسی رفتار و ذهن بیماران علاقه مند بوده ام، اما این مباحث در اکثر دانشکده های دندانپزشکی به سختی مطرح می شوند.

او ادامه داد: چیزی که من را آزار می دهد وضعیت نامشخص بهداشت دهان و دندان در سطح بین المللی است. دندانپزشکان در سراسر جهان، دندانپزشک هستند، اما توصیف شغلی متخصصان بهداشت کار دهان و دندان، به این سادگی نیست. بهداشت کاران دهان و دندان در پرتغال با بهداشت کاران دهان و دندان در هلند یا آلمان متفاوت هستند. کشورهایی مانند فرانسه حتی متخصص بهداشت دهان و دندان ندارند! این وضعیت نابرابر برای متخصصان بهداشت دهان و دندان عادلانه نیست. اگر می خواهید این حرفه را به پیش ببرید، بهداشت دهان و دندان به تحصیلات دانشگاهی مانند رشته ی دندانپزشکی در همه دنیا نیاز دارد.

با وجود این، متخصصان بهداشت دهان و دندان به آرامی در سطح بین المللی راه خود را پیدا می کنند. آنها کلید تغییر رفتار بیماران هستند و تغییر رفتار ستون اصلی رویه ی دندان پزشکی در آینده است و این دقیقاً همان جایی است که متخصصان بهداشت دهان و دندان وارد عمل می شوند.

رفتار پس زمینه ی همه چیز است

به گفته ی دکتر Rui Araújo، آموزش دندانپزشكی هنوز عمدتاً به شیوه قدیمی ادامه دارد. بیشتر اوقات، مهارت های روانشناختی و ارتباطی آموزش داده نمی شوند. با این حال، درمانهای دندانپزشکی به شدت به متخصصانی نیاز دارند که دقیقاً در این مورد تخصص داشته باشند. به یک معنا، بهداشت دهان و دندان جایی است که دندانپزشکی و روانشناسی با هم بکار گرفته می شود. سلامتی دهان و دندان انعکاس مستقیمی از عادات نشأت گرفته از خانواده، تحصیلات، رژیم غذایی، روش مسواک زدن است. متخصصین بهداشت دهان و دندان باید رفتارهای بیماران را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را به سمت بهتر شدن سوق دهند.

از نظر دکتر Rui Araújo، ارتقاء بهداشت دهان و دندان و عادات سالم بهداشت دهان و دندان دو روی یک سکه هستند. وقتی یک دندان را پر می کنید، دلیل آن را درمان نمی کنید بلکه نتیجه را درمان می کنید. رفتار بیمار همان دلیلی است که زمینه ساز بیشترین مشکلات در زمینه دندانپزشکی است. پوسیدگی و بیماری پریودنتال، از جمله ژنژیویت، ریشه در رفتارهای روزمره ی فردی بیمار دارد. درمان دندانپزشکی یا راه حل های بیومدیکال لازم هستند، اما شما همچنین به متخصصانی نیاز دارید که بیماران خود را وادار کنند تا در مورد تأثیر عادتهایشان بر سلامت دهان و دندان در زندگی روزمره تأمل کنند.

انگیزه نیمی از جنگ است

دکتر Rui Araújo، گفت: شما فقط می توانید عادتهای مادام العمر را با اصلاح روال معمول تغییر دهید. وی افزود: فقط دادن دستور به بیماران منجر به انجام كاری نمی شود و انگیزه ای برای آنها ایجاد نخواهد كرد. انگیزه نیمی از جنگ است و منجر به ایجاد قصد و هدف می شود، اما جایزه ای برای ادامه دادن یک عادت جدید نیست. برای ایجاد یک عادت جدید، باید مشکل و موانع موجود را در بیمار شناسایی کنید و برای حل آن یک هدف قابل دستیابی تعیین کنید. البته این مشکلات در هر بیمار متفاوت است. اما وقتی به صحبت های بیمار گوش می دهید و روال هایی را پیشنهاد می کنید که مشکلات موجود را حل می کند  می توانید به جای جنگ، با بیمار در یک جبهه کار کنید.

دکتر Rui Araújo، استفاده از مسواک بین دندانی را مثال زد. بیشتر بیماران این نیاز را درک نمی کنند یا آنقدر مشغول زندگی خود هستند که به فکر استفاده ی روزانه از مسواک بین دندانی نمی افتند، اما با اشاره به علائمی مانند بوی بد دهان یا خونریزی ناشی از مسواک زدن، متخصصان بهداشت دهان و دندان متوجه ی مشکل بیمار می شوند. گام بعدی تعیین اهداف قابل دستیابی مانند استفاده از مسواک های بین دندانی است. او گفت: حرکت تدریجی از یک برنامه به برنامه ی دیگر، بیمار را از مرحله ی قصد به عمل سوق می دهد. این یک سفر طولانی مدت با بیمار است. برای انجام این کار، بازخورد عمیق و مقایسه ی قبل و بعد از آن بسیار مهم است. به بیان ساده ، کار یک متخصص بهداشت دهان و دندان کمک کردن و آموزش به بیماران است تا بطور خودکار عادات بهداشتی خوب دهان و دندان خود را انجام و ادامه دهند.

تغییر الگو

دانشجویان بهداشت دهان و دندان در انستیتوی پلی تکنیک پورتالگر، برنامه ی کامل iTOP را می گذرانند. iTOP مخفف individually trained oral prophylaxis است. این برنامه بین المللی به دانشجویان دندانپزشکی و متخصصان دندانپزشکی آموزش می دهد به سمت دندانپزشکی پیشگیرانه حرکت کنند و این کار را با اجرای تئوری پیشگیری در کارعملی انجام می دهند. دانش جویان بر اساس آخرین تحقیقات، کنترل بهینه و بدون ترومای پلاک را با کارآمدترین ابزارها و تکنیک ها می آموزند. در این برنامه تأکید زیادی بر استفاده از مسواکهای بین دندانی شده است. در طی سمینارهای iTOP ، به دانشجویان دندانپزشکی و همچنین متخصصان دندانپزشکی، اطلاعاتی در مورد ابزارها و تکنیک های مناسب برای حذف کامل بیوفیلم داده می شود.

دکتر Rui Araújo، گفت: ITOP ، عمیقاً به کنترل بیوفیلم و تغییر رفتار می پردازد. وقتی بیمار را در نظر نمی گیرید، یعنی مهارت های آموزش داده شده به شما ناکافی بوده است. این شکافی است که iTOP در حال پر کردن آن در تعداد فزاینده ای از دانشگاه های دندانپزشکی در سراسر جهان است. اکثر دانشگاه ها به دانشجویان نمی آموزند که چگونه هر بیمار را به سمت سلامتی بهتر راهنمایی کنند. همچنین این برنامه، متخصصان دندانپزشکی را به بررسی نحوه ی مسواک زدن خود ترغیب می کند و به آنها اجازه می دهد تا در مورد مهارت های خود در مسواک زدن و استفاده از مسواکهای بین دندانی تأمل کنند. در نتیجه، به نوبه خود همدردی آنها با بیماران را آسانتر می کند.

به گفته ی دکتر Rui Araújo، ، برنامه های آموزشی مانند iTOP ، متحول کننده ی تغییر الگوهای مربوط به بهداشت دهان و دندان خواهند بود. من هرگز از کلمه ” تمیز کردن ” برای توصیف کار بهداشت کاران دهان و دندان استفاده نمی کنم، زیرا آخرین کاری که یک متخصص بهداشت دهان و دندان انجام می دهد، تمیز کردن دندان های بیمار است. آنچه دانشجویان در iTOP می آموزند یک روش درمانی است. اگر بیوفیلم را کنترل نکنید، نمی توانید بیماری پریودنتال را کنترل کنید. من باید بیمار خود را بررسی کنم، بیماری او را تشخیص داده و درک کنم، و اهداف و برنامه درمانی را برای هر بیمار بطور جداگانه تعیین کنم. من می خواهم دانشجویانم درک کنند که کار ما کمک به کنترل التهاب لثه، پوسیدگی یا تجمع بیوفیلم است که یک درمان اساسی محسوب می شود.

دکتر Rui Araújo، در پایان گفت: بیماران باید در هنگام ویزیتهای بهداشت دهان و دندان احساس خوبی داشته باشند. وی گفت: بیماران باید برای پرسیدن سوال راحت باشند، آنها با متخصصان دندانپزشکی که وقت خود را صرف توضیح و تدوین یک برنامه شخصی می کنند، بسیار خوب همکاری می کنند. من احساس می کنم که آموزش در حال تغییر به سمت بهتر شدن و جبران این نیاز است و iTOP نقطه شروع خوبی برای این تغییرات است. در پایان روز، آنچه یک کار موفق را از یک کار معمولی جدا می کند، روابط خوب دندانپزشک و بیمار است و بهداشت دهان و دندان حلقه ی مفقوده در آنجا است.

منبع:

https://eu.dental-tribune.com/c/curaden-ag/news/behavioural-change-is-the-main-pillar-of-the-future-dental-practice/