Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / شرکت Botiss نسل جدیدی از بیومتریال دندانی را عرضه کرد

شرکت Botiss نسل جدیدی از بیومتریال دندانی را عرضه کرد

۳۱ مه ۲۰۲۱ – – ZOSSEN آلمان: شرکت Botiss با نوآوری در مواد دندانپزشکی، پیشرفته ترین ماده ی بیولوژیکی را در اختیار دندانپزشکان قرار داده است. با اولین ایمپلنت های منیزیمی برای دندان که نشان CE  را دریافت کرده است، این شرکت فناوری موفقیت آمیزی را به حوزه ی دندانپزشکی معرفی نمود. Botiss با راه اندازی “سیستم بازسازی NOVAMag ” گزینه ای را برای آن دسته از دندانپزشکانی فراهم کرده است که به دنبال یک ماده بیولوژیکی با مشخصات مکانیکی قوی، اما کاملاً قابل جذب هستند که با گذشت زمان با استخوان جایگزین شود.

در یک جهش انقلابی به جلو در دنیای دندانپزشکی ترمیمی[۱]، botiss برای تولید نسل بعدی مواد دندانپزشکی از ستاره ها الهام گرفت. منیزیم در هنگام انفجارهای ابرنواخترها آزاد می شود و همچنین به طور طبیعی در زمین یافت می شود، منیزیوم ماده ای با ترکیبی ایده آل از خواص مناسبی است که برای بازسازی بافت در دندانپزشکی مورد نیاز است.

سیستم بازسازی NOVAMag ، توسط یکی از متخصصان برجسته در این زمینه، پروفسور Frank Witte ، راه اندازی شد و با همکاری قوی با موسسات علمی در آلمان، مانند Charité – Universitätsmedizin Berlin ، Fraunhofer-Gesellschaft  در درسدن و Helmholtz-Zentrum Herest در Geesthacht ، پشتیبانی می شود. همچنین این سیستم توسط شبکه ای از سایر دانشمندان بین رشته ای پیشرو جهان و متخصصان دندانپزشکی، تحت آزمایشات گسترده ای قرار گرفته است. مطالعات بیومکانیکی متعددی بر روی آن در شرایط in vitro  و in vivo و همچنین مطالعاتی برای بررسی زیست سازگاری و سمیت آن انجام شده است که ایمنی و کارایی دستگاه های NOVAMag  را ثابت کرده است.

سیستم بازسازی NOVAMag از ممبران NOVAMag و پیچ های تثبت کننده ی NOVAMag تشکیل شده است که برای پروسیجرهای تقویت ریج آلوئولار استفاده می شوند. غشای NOVAMag یک غشای منیزیمی است و پیچ های تثبیت کننده NOVAMag که از جنس منیزیم هستند در اندازه های مختلف برای تثبیت غشای حائل و بلوک استخوانی استفاده می گردند. ویژگی های منحصر به فرد محصولات NOVAMag ، یک روش کم تهاجمی به بیمار ارائه می دهد، زیرا به جراحی دوم برای برداشتن پیچ های تثبیت کننده، نیازی نیست. این امر همچنین با کاهش زمان کار بر روی بیمار، به سود متخصصان دندانپزشکی می باشد.

از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ ، دندانپزشکان منتخب فرصتی منحصر به فرد برای شرکت در فعالیت های پیگیری بالینی ملی و بین المللی پس از بازار این سیستم خواهند داشت. با همکاری نزدیک با دندانپزشکان برجسته، botiss ادعای خود را در مورد تخصص گرایی در دندانپزشکی اثبات خواهد کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد NOVAMag را می توانید در https://novamag.info/ پیدا کنید.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/botiss-launches-new-generation-of-dental-biomaterials/


[۱] regenerative dentistry