Home / خبرها / نحوه استفاده از بیومتریالهای Straumann – مروری کلی برای دانشجویان دندانپزشکی

نحوه استفاده از بیومتریالهای Straumann – مروری کلی برای دانشجویان دندانپزشکی

۱۰ ژوئن ۲۰۲۱ – در یک وبینار آتی که ویژه دانشجویان دندانپزشکی است، دکتر Edgard El Chaar ، کل سبد بیومتریالهای Straumann را مرور می کند. دکتر El Chaar ، مدیر سابق برنامه آموزش پیشرفته و دانشیار بالینی پیشین دانشگاه نیویورک در ایالات متحده، به ارائه مروری در مورد محصولات، بحث در مورد مزایا و توضیح این که کجا و چه موقع از کدام ماده ی زیستی استفاده می شود، خواهد پرداخت. قبل از ارائه ی وبینار، وی خلاصه ای از وبینار خود را با دنتال تریبون بین المللی در میان گذاشت و به دانشجویان دندانپزشکی در دوران دشوار SARS-CoV-2 توصیه هایی نمود.

دکتر El Chaar ، در وبینار خود در مورد تمام مواد زیستی Straumann بحث خواهید کرد. وبینار شما بطور دقیق کدام محصولات را شامل می شود؟

من به طور عمده جایگزین های استخوان، غشاهای کلاژن و ماتریس های مینا را بررسی می کنم. من تجربه بالینی خود را با مواد زیستی اتوژن به اشتراک می گذارم، و تمرکز ویژه ای بر روی آلوگرافت ها خواهم داشت.

تجربه شخصی شما با بیومتریال های Straumann چه بوده است؟

من بیش از چهار سال است که به طور انحصاری از بیومتریال های Straumannاستفاده می کنم. این محصولات به دلیل تطبیق پذیری بالا، به من این امکان را داده است که درمان ها و امکاناتی را برای بیماران خود فراهم کنم که قبلاً در دسترس نبوده اند. من از این بابت بسیار ممنونم.

https://d36zfg4d500s0g.cloudfront.net/up/dt/2021/06/How-to-use-Straumann-biomaterials%E2%80%94an-overview-for-dental-students-2-700x467.jpg
آلوگرافت بطور کامل با مش تیتانیوم ماگزیلوفاسیال برای شکل دهی، حفظ و تثبیت نقص بازسازی شده، پوشانده شده است.

شما بنیانگذار موسسه EEC ، یک موسسه ی آموزشی و پژوهشی مداوم با هدف پیشرفت پریودنتیکس بالینی و دندانپزشکی ایمپلنت هستید. همه گیری کنونی به ویژه برای دانشجویان دندانپزشکی چالش برانگیز بوده است زیرا فرصتهای آموزشی چندانی ارائه نمی شود. تجربه ی شما از این زمان چگونه بود و بنظر شما دانشجویان دندانپزشکی در حال حاضر بیشتر به چه نوع حمایتهایی نیاز دارند؟

تا همین اواخر، من در حال انجام یکی از بزرگترین برنامه های آموزشی در ایالات متحده در زمینه پریودنتیکس و ایمپلنت های دندانی بودم. من با چالش هدایت دانش آموزان در این بیماری همه گیر روبرو شدم و دو کلاس برای فارغ التحصیلان آماده کردم. در طول همه گیری، من از طریق موسسه EEC خود در ارائه چندین وبینار که شرکت در آن ها برای همه دانشجویان و همکاران آزاد بود، بسیار فعال بودم. با توجه به تجربه علمی من و تجربه ام در آموزشهای مداوم، برای من روشن است که دانشجویان دندانپزشکی برای پر کردن خلاء های ناشی از همه گیری که سبب از دست رفتن فرصتهای آموزش دندانپزشکی شده است، باید به دنبال برنامه هایی مانند برنامه ی من و برنامه ی پشتیبانی شده توسط Straumann  باشند. آنها نباید از درخواست کمک، خجالت بکشند و باید در جستجوی کمک باشند.

آیا می خواهید چیزی اضافه کنید؟

توصیه من به دانشجویان دندانپزشکی ساده است: هرگز یادگیری را متوقف نکنید، هدفی را تعیین کنید و در جهت آن تلاش کنید زیرا اصول هرگز تغییر نمی کند. در جراحی، هرچه زیست شناسی را بهتر درک کنید، موفق تر خواهید بود، زیرا زیست شناسی همیشه برنده است.

یادداشت تحریریه: این وبینار به مدت ۱ ساعت با عنوان “درک مواد بیولوژیکی: مروری برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دندانپزشکی” ، پنجشنبه ۱۷ ژوئن ساعت ۷ بعدالظهر به وقت شرق آمریکا به صورت زنده ارائه می شود. شرکت کنندگان این فرصت را خواهند داشت که در مورد موضوعات مورد نظر سوال کنند و همچنین پس از سخنرانی با پاسخ دادن به پرسشنامه، اعتبار آموزش مداوم را کسب می کنند. ثبت نام در Straumann Campus رایگان است.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/c/straumann/news/how-to-use-straumann-biomaterials-an-overview-for-dental-students/