Home / خبرها / چرا ایبوپروفن برای تسکین درد دندان موثر است؟

چرا ایبوپروفن برای تسکین درد دندان موثر است؟

۸ اکتبر ۲۰۲۱- Dental Dose ، یک مجموعه از ویدیوهایی است که دو بار در ماه توسط دکتر داروساز Tom Viola ، منتشر می شود. در هر قسمت، دکتر ویولا قطعاتی از اخبار، حقایق و باورهای نادرست در مورد داروسازی دندان را به اشتراک می گذارد.

داروهای بسیاری جزو گروه داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) هستند، اما ایبوپروفن از بقیه متمایز است. دکتر ویولا دلایل اینکه ایبوپروفن NSAID انتخابی برای درد دندان است را در آخرین قسمت از Dental Dose بحث کرده است، و ما در این مقاله صحبتهای وی را برای شما بطور خلاصه آورده ایم:

دکتر ویولا می گوید: درد دندان با سایر دردها متفاوت است زیرا دردی حاد و التهابی است. ایبوپروفن، که اغلب با نام تجاری Advil  شناخته می شود، برای درد دندان موثر است زیرا یک داروی سریع الاثر است که در کاهش التهاب بسیار خوب عمل می کند. با این حال، ایبوپروفن، بهترین مسکن نیست. به همین دلیل است که متخصصان دندانپزشکی اغلب ایبوپروفن را با استامینوفن تجویز می کنند، دارویی که در تسکین درد برتری دارد اما ضد التهاب نیست.

دکتر ویولا افزود: زیبایی تجویز همزمان این دو دارو این است که آنها به خوبی اثر یکدیگر را تکمیل می کنند و شما می توانید هر دو را با هم مصرف کنید اما در دوز کمتر و هنوز هم تأثیر کلی بیشتری را به دست آورید.

در حالی که ایبوپروفن برای بسیاری از افراد بخوبی کار می کند، ممکن است برای همه بیماران، از جمله کسانی که آلرژی یا حساسیت دارند یا از داروهای خاصی استفاده می کنند، انتخاب مناسبی نباشد. دکتر ویولا توصیه کرد در صورت شک در این مورد، با پزشک بیمار مشورت کنید.

برای مشاهده ی ویدیو مورد نظر به آدرس منبع مراجعه کنید.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=sup&sub=apm&pag=dis&ItemID=329430