Home / خبرها / گاهی اوقات شما نمی بینید که دندانپزشکی دیجیتال چه امکانات فوق العاده ای را وارد مراقبت های بهداشتی کرده است

گاهی اوقات شما نمی بینید که دندانپزشکی دیجیتال چه امکانات فوق العاده ای را وارد مراقبت های بهداشتی کرده است

اول اکتبر ۲۰۲۱- دندانپزشکی دیجیتال و گردش کار دیجیتال به بخش مهمی از کار ما تبدیل شده است تا ما بتوانیم در جبهه های مختلف به بیماران خود بهتر خدمت کنیم. از تشخیص تا اعلام برنامه های درمانی و تا ساخت متریال مورد نیاز برای جراحی و پروتز، دندانپزشکی دیجیتال به یک بخش ضروری از کار تبدیل شده است.

دندانپزشکی دیجیتال، به واقعیت پیوسته است، و بخش مهمی از توانایی های تشخیصی ما را برای اطمینان از نتیجه ای بیمار محور تشکیل می دهد. عکاسی دیجیتال در کنار بخش بزرگی دیگر، که استفاده از CBCT  و همچنین اسکن داخل دهانی است، به یک کار ضروری تبدیل شده است.

همه اینها اطلاعات و اسناد ضروری مورد نیاز برای مراحل کار را در اختیار ما قرار می دهند. اطلاعاتی که ما به صورت دیجیتالی جمع آوری می کنیم، به ما امکان می دهد تا برنامه های درمانی را تنظیم کرده و سپس آنها را با بیمار یا سایر پزشکان یا متخصصان در میان بگذاریم. همچنین امکان برقراری ارتباط غیر همزمان با سایر پزشکان به منظور به اشتراک گذاری و طراحی برنامه ی درمانی و یا مشورت گرفتن از متخصصان دیگر، به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن را دارد.

هر مقدار که همه ی این مستندات اولیه و برنامه ریزی درمانی بسیار مهم هستند، بسیار مهمتر اینست که بتوانیم تمام درمان برنامه ریزی شده را با دقت و صحت به حفره ی دهان منتقل کنیم. جراحی استاتیک هدایت شده یکی از راه های انتقال برنامه های ما است. با این حال، این گزینه درمانی به ما اجازه نمی دهد که این طرح را در صورت نیاز به تغییرات جزئی یا حتی تغییرات بزرگ پس از شروع درمان، تغییر دهیم.

ناوبری پویا یا جراحی هدایت شونده ی پویا مانند سیستم Navident ؛ نه تنها دقت مورد نیاز را فراهم می کند، بلکه امکان تغییر برنامه در زمان واقعی به بهترین نحو و مطابق با نیازهای بیمار را فراهم می آورد. این فناوری نه تنها برای اکثر پروسیجرهای جراحی بلکه برای درمان و جراحی ریشه نیز در دسترس است. این یک تغییر دهنده ی بازی برای عملکرد ما و برای بیماران ما بوده است و توانایی های ما را در ارائه پیچیده ترین درمانهای ممکن افزایش داده است.

این برنامه نیاز به راهنماهای ساخته شده در لابراتوار را برطرف کرده و تمام برنامه ریزی و اجرا را در دستان خود ما قرار داده است، بنابراین به ما این امکان را می دهد که بر همه ی جنبه ها در طراحی تا اجرا کنترل داشته باشم. این که بتوانید درمان را به سرعت تغییر دهید، یک امکان فوق العاده قدرتمند است. در اکثر راهنماهای استاتیک دندانپزشک مجبور است با آنچه ارائه شده کار کند و اگر به هر دلیلی جواب نداد، یا مجبور می شود که این روش را رها کرده و یک روز دیگر کار را ادامه دهد یا به درمان معمول تحت هدایت مغز خود بازگردد. من ترجیح می دهم برنامه خود را تطبیق دهم و همچنان از فناوری موجود برای ادامه ی درمان استفاده کنم و همه بیماران من از این کار، بسیار قدردان هستند.

تبدیل درمان دستی به یک درمان دیجیتال کار ساده ای نیست. این امر مستلزم افزایش مهارت شما و دستیاران شما است. این امر مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی است. با این حال، مزایای آن بسیار بیشتر از موارد منفی آن است. آنچه مهمتر است هیجان و حس ماجراجویی است که برای همه ی کارکنان در کلینیک ایجاد می کند. این یک سفر فوق العاده بود و من مشتاقانه منتظر آینده هستم. ارائه ی خدمات دندانپزشکی در عصر دیجیتال باورنکردنی است.

منبع:

https://us.dental-tribune.com/clinical/sometimes-its-what-you-dont-see-that-puts-the-care-in-