Home / خبرها / آیا از دست دادن چشایی در بین بیماران COVID-19 بیش از حد تخمین زده شده است؟

آیا از دست دادن چشایی در بین بیماران COVID-19 بیش از حد تخمین زده شده است؟

۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ – اکثر بیماران مبتلا به COVID-19 ، در گزارشات خود به اختلال در حس بویایی و چشایی اشاره می کنند و همین گزارشات این علائم را به شایع ترین علائم بیماری و شایع ترین مواردی که حفره دهان را تحت تأثیر قرار می دهد، تبدیل کرده است. با این حال، محققان ایتالیایی دریافته‌اند که شیوع هیپوژئوزی(hypogeusia یا ضعف چشایی) سه ماه پس از شروع علائم ممکن است به طور قابل‌توجهی کمتر از آن چیزی باشد که توسط خود افراد گزارش شده است.

در یک مطالعه مقطعی، محققان دانشگاه Trieste، ۱۰۵ فرد نجات یافته از کووید-۱۹ را ارزیابی کردند که همگی اختلال حس چشایی و ۹۴٫۳ درصد از آنها اختلال بویایی را به دلیل عفونت COVID-19  گزارش کرده بودند. اکثریت قریب به اتفاق (۹۸٫۱ درصد) بیماران دچار کووید-۱۹ خفیف شده بودند و علایم آنها بهبود یافته بود و هیچ شواهدی از ذات الریه نداشتند. محققان ارزیابی‌های روان‌تنی و روان‌شناختی روی شرکت‌کنندگان انجام داده و دریافتند که هیپوژئوزی را می‌توان در کمتر از نیمی (۴۱٫۹%) از آنها تأیید کرد، این رقم پس از تنظیم نتایج برای سن شرکت کنندگان به ۲۸٫۶٪ کاهش یافت.

به گفته ی محققان، هیپوژئوزی که توسط خود افراد گزارش می شود، می تواند نتیجه ی اختلال بویایی باشد. آنها اظهار داشتند: در واقع، مطالعه ی ما نشان داد که حتی زمانی که به طور خاص در مورد مزه‌های اصلی از آنها سؤال شد، بیش از نیمی از بیمارانی که ادراک چشایی تغییر یافته را در خود گزارش داده بودند، عملکرد چشایی طبیعی داشتند، در حالی که بیشتر آنها دچار اختلال بویایی بودند.

محققان نوشتند: این مطالعه ی روان­تنی، تخمین بیش از حد اختلال چشایی گزارش‌شده توسط بیمار را آشکار می‌کند و از استفاده از تست‌های روان­تنی معتبر برای تخمین بار اختلال عملکرد شیمی‌حسی(chemosensory) در افراد مبتلا به کووید-۱۹ طولانی، حمایت می‌کند.

محققان گفتند: اگرچه تعداد موارد تایید شده ی هیپوژئوزی ممکن است کمتر از آن چیزی باشد که گزارشات خود افراد نشان می‌دهد، اما تاکنون این وضعیت تا حد زیادی نادیده گرفته شده است. آنها نوشتند: در حالی که آموزش بویایی ممکن است به گروهی که دچار اختلال بویایی شده اند، کمک کند، شاید به استراتژی های بیشتری برای کسانی که دچار اختلال چشایی شده اند، نیاز باشد.

این مطالعه با عنوان “ارزیابی جامع روان­تنی شیمی حسی از اختلال عملکرد چشایی خود گزارش شده در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ طولانی: یک مطالعه مقطعی” در ۶ ژانویه ۲۰۲۲ به صورت آنلاین در JAMA Otolaryngology—Head and Neck Surgery  منتشر شد.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/is-loss-of-taste-overestimated-among-covid-19-patients/