Breaking News
Home / خبرها / ابزارهای جدیدی برای حفظ بهداشت دهان و دندان

ابزارهای جدیدی برای حفظ بهداشت دهان و دندان

۲۲ سپتامبر ۲۰۲۲ – از قرن گذشته تاکنون بهداشت دهان و دندان فردی، با ظهور مسواکهای برقی، نخ دندان، فلاسرها، برسهای بین دندانی و واترجت ها تغییر اندکی کرده است. کریس مارتین، مخترع و صاحب یک کسب و کار، تصمیم گرفت همه اینها را با تلاش برای بهبود عادات بهداشت دهان و دندان خود با طراحی روشی آسان تر از مسواک و نخ دندان استاندارد، تغییر دهد. هدف او این بود که تمیز کردن دندانها را بطور کامل تضمین کند و در کوتاه ترین زمان آن را انجام دهد، و برای انجام این کار، دو ابزار جدید ساخت که بهداشت دهان و دندان را برای مردم در سراسر جهان بسیار آسان تر می کنند. دنتال تریبون آنلاین توانست با مارتین در مورد توسعه ی محصولات پرفروش خود، به نام های Blizzbrush  و Blizzflosser صحبت کند.

آقای مارتین، ممکن است اطلاعاتی در مورد سوابق حرفه ای خود به ما بدهید؟

من مهندسی مکانیک، کامپیوتر و اقتصاد خواندم. در طول تحصیل و پس از آن، در تجارت مهندسی خانواده ام کار می کردم، جایی که قطعات را برای صنعت خودرو طراحی و تولید می کنیم. در آنجا نرم‌افزار CAD واقعیت مجازی را توسعه دادم که به تیم‌های مسابقه فرمول یک و صنعت خودروسازی در کل امکان طراحی، بهینه‌سازی، ساخت سریع نمونه اولیه و ساخت اجزای پیچیده و نوآورانه خودرو را می‌داد.

الهام بخش Blizzflosser چه بود؟

در طول زندگی ام از مشکلات دندانی رنج می بردم، عمدتاً در نتیجه ی عادات بد نظافتی، و بسیاری از دوستان و اقوام را مشاهده کردم که همین مشکلات را داشتند. من با دوستان دندانپزشکم در مورد راه حل های جدید بحث های زیادی داشتم. من معتقد بودم که با داشتن سابقه ای در مهندسی، ساخت و توسعه نرم افزار CAD، می توانم راه حلی را توسعه دهم.

مشکل اصلی این است که اکثر مردم حوصله و نظم لازم برای مسواک زدن طولانی مدت و با تکنیک های صحیح را ندارند. طبق مطالعات، افراد به‌ جای ۲ تا ۳ دقیقه ی توصیه ‌شده و البته بدون تکنیک‌های صحیح، به‌طور متوسط ​​حدود ۴۰ ثانیه مسواک می‌زنند. دسترسی به هر سطح و فضایی که نیاز به تمیز کردن با استفاده از مسواک‌های سنتی دارد، اگر نگوییم غیرممکن، اغلب دشوار است. سپس مشکلاتی در آن قسمت‌هایی از حفره ی دهان ایجاد می‌شود که به راحتی تمیز نمی‌شوند.

ایده اولیه من ایجاد راه حلی بود که بتواند تمیز کردن کامل را تضمین کند و فقط چند ثانیه طول بکشد. فکر می‌کردم مردم به ابزاری نوآورانه نیاز دارند که متناسب با دهانشان باشد، و بتوانند تمیز کردن را فقط با گاز گرفتن آن وسیله و اندکی ساییدن دندانها بر روی هم انجام دهند.

روند توسعه محصول شما چگونه بود؟ آیا در تولید نمونه های اولیه آزمون و خطای زیادی را تجربه کردید یا یک محصول نهایی روشن را در ذهن خود داشتید؟

من ایده ای از محصول نهایی داشتم، اما مسیر رسیدن به آن بسیار طولانی تر و دشوارتر از آن چیزی بود که پیش بینی می کردم. فکر می‌کردم می‌توانم مشکل را در ۶ ماه حل کنم، اما در نهایت ده سال نوآوری مداوم طول کشید تا ابزارهایی را که امروز ارائه می‌دهیم، ایجاد کنیم.

در مورد Blizzbrush، محصول نهایی که در ذهن داشتم، یک برس سفارشی‌شده با پرینت سه بعدی بود که بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۹ توسعه دادیم. اما با تلاش‌هایمان، مفهوم برس اسفنجی را نیز توسعه دادیم که اکنون می‌توانید ببینید و بخرید. Blizzbrush فعلی یک محصول کاملاً متفاوت است که حتی بهتر تمیز می کند و هزینه کمتری دارد، و حتی این طراحی از نسخه اولیه طراحی شده در سال ۲۰۲۰ به نسخه نهایی در سال ۲۰۲۲ تغییر قابل توجهی داشته است.

در مورد Blizzflosser، ایده اولیه و محصول نهایی بسیار شبیه به هم هستند، اما مسیر توسعه محصول طولانی‌تر بود، زیرا در ابتدا سعی کردیم که این ابزار با نخ‌های موجود کار کند، که منجر به طرح هایی شد که حتی پس از آزمایش با انواع مختلفی از نخ دندان، ساخت و استفاده از آنها دشوار بود. چیزی که در نهایت محصول حاضر را زنده کرد، ایده ی استفاده از یک طرح نخ دندان نوآورانه کاملا متفاوت بود که در واقع قوی، نرم و قابل شستشو است. ایجاد چنین تغییرات شدیدی معمولاً پس از تجربیات قابل توجه اتفاق می افتد، پس از اینکه همه چیز را آزمایش کرده و مطمئن شدیم که می توانیم تصمیمات جسورانه تری بگیریم، زیرا دیگر در این زمینه متخصص شده بودیم.

فرآیندهای توسعه، آزمایش و پالایش راه‌حل‌های سخت‌افزاری نیز زمان زیادی را می‌طلبد. ما در طول سال ها طرح ها و نمونه های اولیه مختلفی را توسعه دادیم و هر زمان که ایده هایی برای بهبود داشتیم، آنها را اعمال کردیم. نسخه نهایی مسواک-اسفنجی و نخ دندان، ابزارهای بسیار ساده و کارآمدی هستند. ما همچنان روی بهینه سازی این ابزارها کار می کنیم، بخش مهمی از توسعه ی محصول که مردم آن را نمی بینند.

هم در مسواک و هم در نخ دندان، چندین نوآوری اصلی پنهان وجود دارد که هر کدام هفته ها یا ماه ها، گاهی سال ها زمان برده است و مردم به ندرت از آن آگاه هستند.

آیا شما جمعیت خاصی را به عنوان جمعیت هدف برای محصول خود در نظر داشتید؟

ابزارهای ما برای هر کسی که دندان دارد بسیار سودمند و قابل قبول است، نه فقط برای افرادی که مشکلات مهارتی دارند. آنها مسائل مربوط به صبر و انضباط را که بسیاری از مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، حل می کنند و حتی افرادی که این توانایی ها را دارند با تمیز کردن کامل دندان های خود با ابزارهای ما خرسند می شوند زیرا در زمان آنها صرفه جویی می شود و زندگی برای آنها آسان تر می گردد. مزایایی که این ابزارها ارائه می دهند نه تنها حاشیه ای یا خوب هستند، بلکه فرآیند تمیز کردن را به صورت خودکار انجام می دهند و زمان مورد نیاز را به چند ثانیه کاهش می دهند.

آیا توصیه ای به دندانپزشکانی دارید که ایده ای برای یک محصول مفید دندانپزشکی دارند اما نمی دانند که فرآیند ساخت آن را از کجا شروع کنند؟

برای ما، داشتن تخصص زیادی در همه زمینه های مربوطه، اساسی بود. این باعث شد که از ابتدا ایده های ما قابل انجام شوند. در غیر این صورت، به احتمال زیاد نیاز به مشورت با کارشناسانی از چندین زمینه ی مختلف داشتیم، قبل از شروع فرآیند توسعه، باید تعیین کنید که از کدام زمینه ها باید دانش خود را برای ایجاد محصولی که در ذهن دارید، تکمیل کنید.

ایده اول یک محصول اغلب با محصول نهایی فاصله زیادی دارد و به همان اندازه برای زنده کردن یک محصول به تخصص، خلاقیت و زمان زیادی نیاز است.

بنابراین، یک توصیه می تواند این باشد که، در حالی که متخصص بودن در تمام جنبه های مورد نیاز برای حل مشکلات فوق العاده است، یادگیری سریع نیز ارزشمند است، زیرا زمینه های جدیدی وجود خواهد داشت که همیشه باید از آنها استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دو محصول به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://blizzbrush.com/

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/our-tools-make-so-much-sense-for-anyone-who-has-teeth/