Breaking News
Home / خبرها / دندانپزشکی دیجیتال، برای من، دندانپزشکی روزمره است

دندانپزشکی دیجیتال، برای من، دندانپزشکی روزمره است

۲۸ نوامبر ۲۰۲۲- در حین آماده شدن برای نشست آتی دندانپزشکی نیویورک بزرگ (GNYDM) از ۲۵ تا ۳۰ نوامبر، دنتال تریبون بین المللی با مجری این رویداد دکتر دیانا تادروس در مورد سمینار آینده ی او مصاحبه کرد. در طول این گفتگو، دکتر تادروس مفاهیم بسیار جالبی را در مورد پرینت سه بعدی بیان کرد که معتقد است بسیاری از دندانپزشکان هرگز به آنها توجه نکرده اند.

دکتر تادروس، سمینار شما با عنوان “۳D print your heart out: The digital road to esthetic success”، مطمئناً برای دندانپزشکانی که هم اکنون از پرینت سه بعدی در کارهای خود استفاده می کنند، جذاب خواهد بود. برای تشویق شرکت کنندگان GNYDM که هنوز به سمت استفاده از چاپ سه بعدی نرفته اند تا در سمینار شما شرکت کنند، چه می گویید؟

من متوجه شده ام که بسیاری از تردیدهایی که دندانپزشکان در مورد پرینت سه بعدی دارند، حول ناشناخته ها می چرخد: قابلیت های ناشناخته پرینت سه بعدی، کارایی ناشناخته گردش کار دیجیتال و تعهد زمانی نامعلومی که ممکن است برای گنجاندن روش های دیجیتال در کار روزانه ی خود لازم داشته باشند. من امیدوارم این سخنرانی دروازه‌ای باشد برای باز کردن چشمان دندانپزشکان به امکانات طراحی دیجیتال و پرینت سه بعدی و الهام گرفتن و آموزش آنها در مورد این قلمرو جدید هیجان‌انگیز در دندانپزشکی.

در ترکیب با حمایت گسترده شما از پرینت سه بعدی، حضور بسیار موفقی در رسانه های اجتماعی دارید و از آن برای آموزش دندانپزشکان استفاده می کنید. سخت ترین بخش حضور آنلاین چه بوده است؟

رسانه‌های اجتماعی به ابزاری بسیار قدرتمند تبدیل شده‌اند، اما گاهی اوقات شمشیر دولبه هستند. مدتی طول کشید تا بطور واقعای صفحه‌ام را بسط داده و آن را به پلکانی برای پیشرفت خودم تبدیل کنم و با آنچه که به روشی معتبر به اشتراک می‌گذارم، راحت باشم. زمانی که برای اولین بار شروع به کار لب‌آرت خودم کردم و آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشتم، اول احساس شرمندگی زیادی برایم به همراه داشت، اما بعد احساس ‌کردم که تبدیل به یک راه شگفت‌انگیز برای ارتباط با دیگران شد. مولفه های هنری صفحه ی من به سمت دندانپزشکی زیبایی گرایش دارد، و این تقاضای زیادی را برای پروسیجرهای زیبایی که من در مطب انجام می دهم به ارمغان آورده است. من متواضع هستم که می‌توانم کاری را که به صورت حرفه‌ای و شخصی انجام می‌دهم به اشتراک بگذارم و مزایای آن را به خوبی دریافت کنم.

علاوه بر یک کلینیک پر رونقی که دارید و تمرکز بر روی درمان های سنتی دندانپزشکی، از نظر درمان‌های زیبایی که ارائه می‌دهید، فعالیتهای جانبی بسیار جذابی دارید که توجهات را به خود جلب می‌کند. آیا دوست دارید برخی از درمان های منحصر به فردی را که می توانید با بیماران به اشتراک بگذارید، برای خوانندگان ما شرح دهید؟

بسیاری نمی دانند که فن آوری دیجیتال چقدر به رسیدن شما به موفقیت در کار روزانه تان کمک می کند. هنگامی که متخصصان در منطقه ی ما بیمارانی دارند که به نتایج روش های درمانی مانند ارتودنسی و جراحی اطمینان کافی ندارند، آنها به بیماران خود می گویند که یک دندانپزشک زیبایی در این منطقه وجود دارد که به صورت دیجیتالی نتایج شما را شبیه سازی می کند تا درک بهتری از نتیجه نهایی بدست آورید. آن شبکه ارجاع یک جزء واقعا منحصر به فرد در کار من بوده است. دندانپزشکی دیجیتال، برای من، دندانپزشکی روزمره است. چه برای ساخت و تحویل ترمیم‌ها در یک روز (چاپ شده یا تراش داده ‌شده) باشد، یا نمایش دیجیتالی نتایج برای درمان بیماران و یا حتی چاپ محافظ‌های شبانه، هنگامی که بیماران تماس می‌گیرند و می‌گویند که سگ محافظ دهانی آنها را خورده است! در حقیقت، گردش کار دیجیتال، زمان و هزینه ی کار مجدد را کاهش می دهد و این منجر به یک نتیجه ی برد برد برای همه شده است.

آیا نکته دیگری از سخنرانی خود یا اطلاعاتی در مورد حضور یا فعالیت خود در رسانه های اجتماعی دارید که دوست دارید خوانندگان ما بدانند؟

بهترین توصیه ی من به دندانپزشکان این است که از کارهای کوچک شروع کنید، هوشمندانه شروع کنید، اما فقط شروع کنید. بفهمید که می‌خواهید با این فناوری چه کاری انجام دهید، و به دنبال کارهایی باشید که دقیقاً باید انجام دهید. این تصور غلط در مورد من وجود دارد که من از این جهت وارد دندانپزشکی دیجیتال و چاپ ۳ بعدی شده ام که پول نقد اضافی برای خرید این تجهیزات و صرف هزینه ها را داشته ام. البته این واقعیت ندارد. من در طول کووید-۱۹ وارد دندانپزشکی دیجیتال شدم، زمانی که درآمد مطب من به شدت کاهش یافته بود و نمی‌توانستم برای برون‌سپاری واکس‌آپ ها هزینه ای پرداخت کنم، چه رسد به اینکه سه هفته منتظر بمانم تا یکی از آنها بدستم برسد، در حالی که در برنامه‌ام همه جا حفره‌هایی وجود داشت. من به eBay رفتم و یک چاپگر دست دوم به قیمت ۵۰۰ دلار آمریکا و نرم افزار طراحی اگزوکد خریدم و بقیه ی کارها…. ، مطمئناً شما هم می توانید بدون هزینه ی زیاد وارد عرصه دیجیتال شوید، و من دیگران را تشویق می کنم که دقیقاً کاری که من انجام دادم را انجام دهند. اگر متوجه شدید که فناوری دیجیتال دست دومی که خریده اید، برای شما کار می کند، عالی است! در این صورت زمان ارتقا یا گسترش تجهیزات بیشتر فرا رسیده است. اگر اینطور نبود، حداقل دیگر هر روز به یک وسیله گران قیمت در گوشه دفتر خود خیره نمی شوید که فقط گرد و غبار را باید از روی آن پاک کنید.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/digital-dentistry-for-me-is-everyday-dentistry/