Home / خبرها / این دهانشویه ی جدید به سه روش از بیماران شما محافظت می کند

این دهانشویه ی جدید به سه روش از بیماران شما محافظت می کند

۶ فوریه ۲۰۲۳ – دهانشویه ی Perio plus regenerate ساخت شرکت Curaprox، متعلق به نسل جدیدی از دهانشویه های مبتنی بر کلرهگزیدین است که از ترکیب منحصر به فردی از مواد استفاده می کند. این دهانشویه، از بازسازی بافت پشتیبانی می کند، اما از عفونت باکتریایی نیز جلوگیری می کند و برای استفاده پس از جراحی و برای تسکین خشکی دهان مرتبط با درمان، ایده آل است. در اینجا سه روش تاثیرگذاری Perio plus Regenerate  برای محافظت از سلامت بیماران شما را شرح می دهیم.

اثر قوی تر اما عوارض جانبی کمتر

دو جزء کلیدی Perio plus regenerate ، کلرهگزیدین و سیتروکس هستند. کلرهگزیدین دی گلوکونات (۰٫۰۹%) استاندارد طلایی ضد عفونی کننده های دهانی برای چندین دهه بوده است. سیتروکس یک آنتی باکتریال ارگانیک جدید است که از بیوفلاونوئیدها ساخته شده و از نارنج تهیه می شود که در برابر باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها موثر است.

مطالعات نشان داده است که ترکیب سیتروکس و کلرهگزیدین موثرتر از استفاده از کلرهگزیدین به تنهایی است. سیتروکس در Perio plus regenerate با اسیدهای آمینه پلی لیزین ترکیب می شود تا فرمول Citrox/P  را ایجاد کند که اثر ضد باکتریایی طولانی مدتی را ارائه می دهد. به لطف این ترکیب منحصر به فرد از مواد، می توان میزان کلرهگزیدین مصرفی و در نتیجه عوارض جانبی آن را کاهش داد.

یک لایه حفاظتی اضافی

اسید هیالورونیک، بخش مهمی از فرمول Perio plus regenerate است. به دلیل خاصیت آن در اتصال به آب، مخاط دهان را مرطوب می کند و از رشد مجدد سلول ها حمایت می کند. همچنین با ایجاد یک لایه بیوپلیمری محافظ روی آن از مخاط در حال بازسازی محافظت می کند. این خاصیت از دهان در برابر خشکی محافظت می کند، خطر عفونت توسط ویروس ها و باکتری ها را کاهش می دهد و از تشکیل سلول های مخاطی جدید پشتیبانی می کند.

پیشگیری از پوسیدگی

زایلیتول نه تنها به طعم مطبوع Perio plus Regenerate کمک می کند، بلکه بدون افزایش قند خون و انسولین، به حفظ سلامت دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی کمک می کند، زیرا باکتری های دهان مانند استرپتوکوک موتانس نمی توانند زایلیتول را متابولیزه کنند و در نتیجه باکتری ها از بین می روند.

استفاده از  Perio plus regenerate

بیمار باید با ۱۰ میلی لیتر Perio plus Regenerate رقیق نشده به مدت ۶۰ ثانیه صبح و شب حداکثر تا یک ماه دهان خود را شستشو دهد. به بیماران باید هشدار داده شود که Perio plus Regenerate فقط برای شستشوی دهان است و نباید آن را قورت داد. همچنین باید دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

از محصولات Curaprox در AEEDC Dubai 2023 در غرفه CC25 دیدن کنید.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/c/curaden-ag/news/this-novel-mouthwash-protects-your-patients-in-three-ways/