Home / خبرها / سمپوزیوم جهانی بازسازی دهان با موضوع آینده ی ایمپلنتولوژی دندان

سمپوزیوم جهانی بازسازی دهان با موضوع آینده ی ایمپلنتولوژی دندان

۱۷ مارس ۲۰۲۳ – رم، ایتالیا: سمپوزیوم جهانی بازسازی دهان(OR)  در سال ۲۰۲۳، با موضوع “دندانپزشکی ایمپلنت  به کجا می رود[۱]؟”، از ۱۸ تا ۲۰ مه در تالار کنفرانس پارکو دلا موزیکا در رم، در شمال مرکز باستانی رم، برگزار خواهد شد. این شهر جهانی دارای مکان های دیدنی متعددی است و مرکز تاریخی آن در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. بیش از ۳۰ سخنران مشهور جهان در مورد آینده دندانپزشکی ایمپلنت و بازسازی بافت های دندانی صحبت خواهند کرد. جزئیات عملی متعددی در مورد رویکردهای درمانی بالینی اثبات شده و جدید در طول این رویداد مورد بحث قرار خواهد گرفت.

با سمپوزیوم جهانی OR در رم، بنیاد OR در حال ایجاد پلی برای کنگره های بین المللی سنتی است. دکتر لوکا کوردارو، رئیس بنیاد OR، که سال گذشته انتخاب شد، رئیس این کنگره است. همراه با کمیته علمی، متشکل از دکتر خوان بلانکو (اسپانیا)، پروفسور دهوا لی (چین)، دکتر مایکل استیمل مایر (آلمان)، پروفسور ایرنا سیلر (سوئیس)، پروفسور آنتون اسکولین (سوئیس) و دکتر هما زاده (ایالات متحده) ، بیش از ۳۰ سخنران مشهور جهانی قرار است تا دانش و تجربیات خود را به صورت عملی به اشتراک بگذارند. آنها یک برنامه متمایز و پیشگامانه را به متخصصان دندانپزشکی در تمام زمینه های بازسازی دهان، ارائه خواهند کرد.

ماموریت بنیاد OR این است که از طریق آموزش پیشرفته، تحقیقات و انحصاری ترین شبکه متخصصان جهان در بازسازی دهان، پیشرفت ها را به نفع بیماران هدایت کند. دکتر مارتین شولر، مدیر اجرایی بنیاد OR ، گفت: هدف ما امکان بهبود مستمر درمان از طریق همکاری نزدیک با دانشگاه ها، دندانپزشکان و صنعت، از طریق به اشتراک گذاری تخصص و ارائه ی نتایج تحقیقات، به ویژه در سمپوزیوم های ما است.

این برنامه از صبح روز پنجشنبه ۱۸ ماه می با پنج کارگاه عملی و دو کارگاه تئوری آغاز می شود. شرکت کنندگان تکنیک های مختلفی را می آموزند که می توانند در کارهای بالینی روزانه خود بگنجانند. بعدازظهر پنج شنبه به برنامه پیش سمپوزیوم با عنوان «نوآوریها در فناوری به کلینیک کمک می کند» اختصاص خواهد یافت. هزینه ی شرکت در برنامه پیش سمپوزیوم، که سخنرانان مشهوری نیز دارد، در هزینه شرکت در سمپوزیوم گنجانده شده است.

برنامه اصلی روزهای جمعه و شنبه(۱۹ و ۲۰ می) در هشت جلسه برگزار می شود. در یک جلسه، گزینه‌های مختلف برای تقویت بافت سخت و نرم، از جمله بازسازی هدایت ‌شده استخوان با blocks یا shells و تقویت استخوان به کمک کامپیوتر، مورد بحث قرار خواهد گرفت. سخنرانان موضوعات مرتبط با توانایی تأثیرگذاری بر بهبود استخوان و بافت نرم اطراف ایمپلنت و گزینه‌های درمان تحلیل لثه را بررسی خواهند کرد. تمرکز دیگر بر روی استفاده از پیوندهای استخوان اتولوگ و مواد جایگزین استخوان آلوژنیک، زنوژنیک و مصنوعی، غشاها و ماتریس های بافت نرم خواهد بود. زمان مناسب برای کاشت ایمپلنت و مزایای دیجیتالی کردن و همچنین راه حل های پروتز برای بیماران مسن و بی دندان مورد بحث قرار خواهد گرفت.

جایزه پژوهشی و نمایشگاه پوستر

محققان جوانی که مطالعات آنها توسط بنیاد OR پشتیبانی می شود، آخرین یافته های خود را در جلسه ای اختصاصی در تریبون اصلی صبح روز شنبه، بیستم ماه می، ارائه خواهند کرد. به بهترین محقق جایزه پژوهشی بنیاد OR تعلق می گیرد.

بهترین چکیده های نمایشگاه پوستر بعدازظهر جمعه در صحنه اصلی و در جریان یک اسلم علمی[۲] ارائه می شود.

شرکت کنندگان از سراسر جهان

انتظار می رود شرکت کنندگانی از سراسر جهان در سمپوزیوم جهانی OR شرکت کنند. زبان کنگره انگلیسی خواهد بود و سخنرانی ها به طور همزمان به زبان های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی و اسپانیایی ترجمه می شود.

این سمپوزیوم توسط شرکت های BioHorizons و Camlog، حامیان مالی مؤسس بنیادOR ، پشتیبانی می شود. برنامه کامل را می توانید در symposium2023.orfoundation.org مشاهده و برای حضور در این سمپوزیوم از طریق این سایت ثبت نام کنید.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/c/camlog/news/oral-reconstruction-global-symposium-to-address-future-of-dental-implantology/


[۱] Quo Vadis Implant Dentistry?

[۲] اسلم علمی یک سخنرانی علمی است که در آن دانشمندان کارهای تحقیقاتی علمی خود را در یک بازه زمانی معین – معمولاً ۱۰ دقیقه – در مقابل یک مخاطب غیر متخصص ارائه می کنند.