Home / خبرها / انجمن ارتودنسی آمریکا خطرات ارتودنسی پستی را برجسته کرد

انجمن ارتودنسی آمریکا خطرات ارتودنسی پستی را برجسته کرد

اول ژوئن ۲۰۲۳- در سالهای اخیر خرید پستی دستگاه های ارتودنسی یا همان الاینرهای شفاف بسیار رواج یافته است. در تبلیغات این شرکتها بر عدم نیاز به مراجعه ی حضوری به دندانپزشک یا ارتودنتیست و کاهش هزینه ها تاکید می شود. اما بر اساس گزارش انجمن ارتودنسی آمریکا(AAO)، تعداد فزاینده ای از بیماران پس از استفاده از الاینرهایی که بصورت پستی خریداری کرده اند، به دنبال درمان مجدد توسط ارتودنتیست ها هستند.

در نظرسنجی اخیر از ارتودنتیست‌های عضو این انجمن، AAO گزارش داد که ۷۷ درصد از پاسخ ‌دهندگان گفتند بیماران پس از استفاده از درمان‌های ارتودنسی پستی که شامل معاینه حضوری قبلی نمی ‌شود، برای درمان مجدد با آنها مشورت می کنند.

دکتر Ken Dillehay، رئیس AAO، در یک بیانیه‌ ی خبری گفت: تقریباً خیلی خوب به نظر می ‌رسد که به راحتی درمان ارتودنسی را بدون نیاز به ترک خانه یا مراجعه حضوری به یک متخصص ارتودنسی یا دندان‌پزشک، دریافت کنید، اما نتایج آن از نظر سلامتی و مالی فاجعه بار است.

انجمن ارتودنسی آمریکا، این یافته ها را قبل از روز جهانی بهداشت ارتودنسی در ۱۵ می منتشر کرد تا خطرات بهداشتی و مالی را که متوجه اعضای AAO می کند، برجسته کند.

به گفته ی AAO، بسیاری از شرکت های فروشنده ی دستگاه های ارتودنسی به صورت پستی، این درمان ها (به ویژه برای ردیف کردن دندان های جلویی) را به عنوان کار “زیبایی” به بازار عرضه می کنند، اما حرکت دادن دندان ها یک روش پزشکی است که شامل فرآیندهای بیولوژیکی پیچیده ای است که باید شخصا توسط یک متخصص دندانپزشک آموزش دیده، بر آن نظارت شود.

انجمن ارتودنسی آمریکا، از متخصصان ارتودنسی خواست تا قانونگذاران خود را در مورد یافته های نظرسنجی AAO و خطرات مالی و سلامتی بالقوه ی ارتودنسی پستی مطلع کنند.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/dental-specialties/orthodontics/article/15539687/aao-highlights-risks-of-mailorder-orthodontics