Breaking News

گزینه هایی برای درمان لبخند لثه ای

15 سپتامبر 2023- دکتر شادی منوچهری در جدیدترین قسمت از مقالات خود از مجموعه ی Ironing Out the Creases، نحوه درمان لبخند لثه ای را با استفاده از تعدیل کننده های عصبی(نورومدولاتور) توضیح می دهد.

لبخند لثه ای، که به عنوان نمایش لثه بیش از 2 میلی متر در هنگام لبخند تعریف می شود، می تواند به دلیل افزایش نسبت های عمودی یا بیش فعال بودن عضلات بالابر لب باشد. در برخی موارد، جراحی ممکن است راه حل ایده آل برای رفع لبخند لثه ای باشد. این به ویژه در مواردی که یک ناهماهنگی اسکلتی اساسی وجود دارد، صادق است.

در موارد بیش فعالی عضلات بالابر لب، ممکن است بتوانیم از یک نورومدولاتور برای شل کردن عضلات و کاهش ظاهر لبخند لثه ای استفاده کنیم. این یک درمان فوق‌العاده مؤثر است و زمانی که در موارد صحیح اعمال شود، نتایج آن می‌تواند تغییری در زندگی فرد با حداقل زمان استراحت و ناراحتی برای بیمار به همراه داشته باشد.

جایگزین های این درمان ممکن است جراحی یا افزایش طول تاج به روش جراحی باشد، که البته بیماران اغلب از انتخاب این درمان (نورومدولاتور) به جای جراحی بسیار خوشحال هستند.

درمان های ترکیبی

اگر بیماران بخواهند اثر مورد نظر خود را حفظ کنند، معمولاً توصیه می‌کنیم این روش را تقریباً هر سه تا چهار ماه یک‌بار بسته به فعالیت ماهیچه‌ها تکرار کنند.

در بیشتر موارد، به دلیل فعالیت بیش از حد عضلات بالابر لب، چین ها یا چروک های عمیق نازولبیال یا خطوط خنده در طول زمان ایجاد می‌شوند که بیماران ممکن است با این شکایت در کنار لبخند لثه ای مراجعه کنند.

در چنین مواردی می‌توان از ترکیب سم بوتولینوم برای شل کردن عضلات و پرکننده‌های پوستی برای برطرف کردن چروک‌های نازولبیال استفاده کرد. عکس های زیر را به عنوان نمونه ببینید.

موفقیت درمان

تغییر چین نازولبیال فوری است در حالی که سم بوتولینوم تقریباً دو هفته طول می کشد تا اثر کامل داشته باشد. عکس های بالا تقریباً با فاصله دو هفته گرفته شده است.

در حالی که درمان عضلات ممکن است لازم باشد هر سه یا چهار ماه یکبار تکرار شود، پرکننده ی پوستی احتمالاً بیشتر دوام خواهد آورد. نتایج به احتمال زیاد شش تا دوازده ماه بسته به فرد باقی می ماند.

آموزش برای اقداماتی زیبایی به منظور رفع فرورفتگی و چروک های اطراف چشم و انتخاب صحیح مورد نیز میزان موفقیت چنین درمان هایی را تعیین می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد “مدرسه زیبایی شناسی صورت لندن” به وب سایت ما www.thelsfa.com  یا ایمیل info@thelsfa.com مراجعه کنید.

منبع:

https://dentistry.co.uk/2023/09/15/what-are-my-options-when-treating-a-gummy-smile/