Breaking News

پماد تریامسینولون استونید موضعی داخل دهانی برای آفت دهان و ضایعات التهابی دهان تایید شد

24 نوامبر 2023- مطالعه جدیدی که توسط شرکت داروسازی میدآمریکا منتشر شد، با تولید KOURZEQ™ (پماد تریامسینولون استونید USP، 0.1) راه حل معقولی را برای درد ناشی از زخم های شانکر معرفی کرد. این پماد تایید شده توسط FDA برای درمان موثر ضایعات دهانی طراحی شده است و تسکین دهنده ی ناراحتی ناشی از زخم های شانکر است.

زخم های شانکر که به آن ها آفت نیز می‌گویند، ضایعات کم عمقی هستند که در بافت‌های نرم داخل دهان ایجاد می‌شوند. پماد KOURZEQ برای تسریع روند بهبودی زخم های شانکر فرموله شده است و این کار را با کاهش التهاب، تسکین حس سوزش و کاهش درد انجام می دهد.

ویژگی متمایز KOURZEQ در دسترس بودن انحصاری آن از طریق خدمات بهداشتی از راه دور است که از طریق مشارکت استراتژیک بین شرکت داروسازی MidAmerica و BeyondMD® امکان پذیر شده است. مصرف کنندگان علاقه مند می توانند به سایت kourzeq.doctalkgo.com مراجعه کنند تا یک مشاوره مجازی با یک متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط دریافت کنند. اگر پس از ارزیابی این پماد برای آنها مناسب تشخیص داده شود، نسخه KOURZEQ را می توانند سفارش دهند و مستقیماً درب منزل تحویل بگیرند.

دکتر Eve del Rio، مدیر ارشد پزشکی شرکت داروسازیMidAmerica ، با اعلام تعهد این شرکت به ارائه درمانی سریع و موثر برای زخم‌های شانکر، گفت: ما از ارائه یک گزینه جدید مورد تایید FDA برای کسانی که با آفت‌های شانکر زندگی می‌کنند و از آنها رنج می‌برند، خرسندیم.

لیندا برنان، مدیر عامل داروسازیMidAmerica ، گفت: بعد از اینکه درد زخم‌های شانکر را تجربه کردم، داروسازی MidAmerica را ایجاد کردم تا بتوانیم برای میلیون‌ها نفر راه‌حلی ارائه دهیم.

دکتر جان برنارد، مدیر پزشکی BeyondMD، گفت: هدف مدل توزیع از راه دور، فرآیند دریافت مشاوره‌های تخصصی مراقبت‌های بهداشتی و دسترسی به KOURZEQ را ساده‌ کرده است. او تاکید نمود که استفاده از این پماد زخم های شانکر را در مبتلایان، تسکین می دهد.

نحوه ی استفاده از پمادKourzeq  در دهان

مقدار کمی از پماد را روی ناحیه مورد نیاز قرار دهید، باید با اندکی فشار سعی کنید پماد بر روی آفت بچسبد و یک لایه صاف و لغزنده ایجاد شود. بهتر است از یک سواب پنبه ای برای اعمال پماد استفاده کنید. سعی نکنید پماد را روی آفت پخش کنید یا مالش دهید. این کار فقط باعث می‌شود که آن را شکننده، و گرانولار کنید. این دارو را روی چشم یا پوست قرار ندهید. فقط در داخل دهان استفاده شود.

طبق دستور پزشک یا دندانپزشک، معمولاً 2 تا 3 بار در روز بعد از غذا یا قبل از خواب روی ناحیه ی آسیب دیده به روش فوق اعمال کنید. ناحیه تحت درمان نباید با پانسمان پوشانده شود مگر اینکه پزشک یا دندانپزشک به شما دستور دهد.

منبع:

https://medicaldialogues.in/dentistry/news/kourzeq-oral-paste-launched-for-canker-sore-and-oral-inflammatory-lesions-120563