Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / مزیت های کلی NovaBone برای بازسازی هدایت شده ی استخوان

مزیت های کلی NovaBone برای بازسازی هدایت شده ی استخوان

۵ ژانویه۲۰۱۷  – بازسازی هدایت شده استخوان[۱] (GBR)  یک روش رایج و بسیار موفق است که در ایمپلنتولوژی به هنگام دفرمیتی novabone2ریج استفاده می شود. با استفاده از انواع مواد پیوند استخوان، GBR  برای درمان ناهنجاری های لوکالایز ریج و تقویت و حفظ استخوان آلوئول استفاده می شود. در طول کنگره ی انجمن اسئواینتگریشن اروپا در سال ۲۰۱۶ ، دنتال تریبون آنلاین فرصتی یافت تا با دکتر تارون کومار و پرافول بالی، دو متخصص ایمپلنتولوژی از هند در این زمینه مصاحبه کند. در کنگره ی پاریس، دکتر کومار و تیم تحقیقاتی او، یک مطالعه بالینی جدید را ارائه نموده و در مورد مزیت های کلی NovaBone  برای بازسازی هدایت شده ی استخوان ، صحبت کردند.

دنتال تریبون آنلاین: چرا نیاز مداومی به استفاده از مواد پیوند استخوان وجود دارد؟

کومار: در ایمپلنتولوژی مدرن، حدود ۷۰ درصد از موارد، نیاز به پیوند استخوان دارد. ما در هند از اکثر مواد، بویژه آلوپلاست‌ها استفاده می کنیم و این عمدتا به دلایل فرهنگی است زیرا مردم در هند دوست ندارند که زنوگرافتهایی از استخوان حیوانات را در دهان خود داشته باشند، بهمین دلیل ما مجبور به کار با مواد پیوندی مصنوعی هستیم. از سال ۲۰۱۱، ما بطور انحصاری از NovaBone به عنوان یک ماده alloplastic  استفاده می کنیم و از نظر ما نتایج کار با این ماده بسیار امیدوار کننده است.

تجربه ی شما از سال ۲۰۱۱ ، بویژه در مورد ناکافی بودن ارتفاع و عرض استخوان آلوئول چیست؟

بالی: ما انواعی از ذرات با اندازه های مختلف از این مواد را در اختیار داریم. ما می توانیم از این مواد برای تقویت سینوس و برای بازسازی هدایت شده ی استخوان، استفاده کنیم. ما حتی از آن برای نقصهای بزرگتر و سناریوهای مختلف استفاده کرده و نتایجی عالی بدست آورده ایم. در کار با سایر مواد  alloplastic، ما اغلب مجبور به چندین بار تکرار پیوند هستیم. علاوه بر این، کار با NovaBone نسبت به سایر مواد برتری دارد، در واقع، این ماده تنها سیستمی است که در یک کارتریج برای استفاده عرضه می شود، بهمین دلیل امکان استفاده از آن راحت‌تر است. ماندگاری بالایی دارد و زمان عمل جراحی را به حداقل می رساند.

پروتکل معمول در فرایند پیش از ایمپلنت چیست؟

بالی: در بسیاری از موارد، ما عمل لیفت سینوس را برای قرار دادن همزمان ایمپلنت انجام می دهیم. ما مطالعه ای را منتشر نمودیم که در آن از فن آوری کارتریج برای لیفت سینوس با حداقل تهاجم و با کمک فشار هیدرولوژی گرافت استفاده کردیم. شما فقط آن را در کارتریج قرار داده و گرافت به خودی خود، غشا را بالا می برد. این کار تنها با NovaBone می تواند انجام شود. مواد پیوندی حاوی ذرات استخوان برای تقویت لیفت سینوس موثر نیستند، زیرا آنها در آنسوی سینوس بالا رفته و یا زمانی که سوراخ کوچکی وجود داشته باشد، موجب بروز عوارضی می شوند. ما در این مطالعه بر روی تکنیک انجام این کار با NovaBone تحقیق کرده ایم و همچنان به انتشار یافته های تحقیقاتی بیشتری در ماه های آینده خواهیم پرداخت. ما معتقدیم این روش جدید، مناسب ترین روش برای انجام لیفت سینوس است و در حال حاضر تنها روش موجود برای کاهش نرخ سوراخ شدن سینوس می باشد.

چرا شما از NovaBone  استفاده می کنید ؟
بالی: کار با NovaBone نتایج زیبایی را حاصل می کند، حتی در روشهای مستقیم لیفت سینوس، استفاده از موادی مانند NovaBone مزایای زیادی دارد. تمام مواد دیگر برای پیوند استخوان به صورت پودر عرضه می شوند و در هنگام استفاده نیاز به مخلوط شدن بسیار زیادی دارند. علاوه بر این، زمانی که شما یک سینوس بسیار بزرگ دارید، فشردن مواد، ممکن است نتیجه ی دلخواه و موثری ندهد. به لطف ماده ی  NovaBone، و باقی ماندن آن در محل شما مطمئن می شوید که مقادیر بیش از حدی از ماده ی پیوند را وارد سینوس نکرده اید، همچنین این ماده باعث تورم کمتری می شود. در نواحی خلفی و قدامی سینوس،NovaBone  قطعا نسبت به سایر مواد پیوند استخوان ارجح است. در موارد خاص، شما نیاز به مواد پیوند کمتری دارید. با سایر مواد شما نیاز به یک غشاء برای تکمیل یک پروسیجر دارید. اگر شما از NovaBone   بطور مستقیم استفاده کنید، ممکن است به غشاء نیازی نباشد. غشاء همیشه توصیه می شود، اما در مورد یک سوراخ کوچک، NovaBone کافی است.

کومار:  هنگامی که می خواهیم پیوند برای یک مدت زمان طولانی تر باقی بماند، به ویژه در موارد GBR، ما از ذرات بسیار ریز استفاده می کنیم و آن را با NovaBone قالب گیری می کنیم. در این حالت نیز برای شما این امکان وجود دارد که نقصهای بزرگ را با آن درمان کنید. ما همچنین کار با NovaBone  همراه با غشای cytoplast غیرقابل جذب را آغاز کرده ایم و نتایج برجسته ای را بدست آورده ایم. در لیفت غیر مستقیم سینوس، NovaBone  بوضوح برنده است. اما NovaBone در موارد پریودنتال نیز نمرات بالایی را بدست آورده است.

لطفا در مورد ارائه ی پوستر خود در انجمن اروپایی اسیواینتگریشن در پاریس، مطالب بیشتری در اختیار خوانندگان ما قرار دهید
کومار: در ایمپلنتولوژی، تحلیل باکولینگوالی کانتور ریج (سایبرت کلاس I ) چالش بزرگی برای قرار دادن موفق آمیز ایمپلنت است. ما در این پوستر با عنوان ” قرار دادن ایمپلنت در نقایص سایبرت کلاس I ریج با بازسازی هدایت شده ی استخوان “، به چالشهایی که برای قرار دادن ایمپلنت و ترمیم این گونه نقایص خاص ریج وجود دارد، پرداخته ایم. در میان اصول مختلف بازسازی هدایت شده ی استخوان، ما از NovaBone  برای بازسازی ۲۰ مورد نقص سایبرت کلاس ۱ قبل از قرار دادن ایمپلنت استفاده نمودیم. همانطور که نتایج نشان داده است، بدنبال بازسازی هدایت شده ی استخوان در ۲۸ سایت بی دندان در ۲۰ بیمار، تمام ایمپلنتها با موفقیت قرار داده شده و اسئواینتگریشن با موفقیت صورت گرفته است. زمان متوسط بین قرار دادن و عمل جراحی پیگیری پنج ماه و نیم بود.  به طور کلی، درمان با NovaBone  آسانتر و با موفقیت بیشتری همراه است.

بالی: در مطالعه قبلی، ما با یک نقص بزرگ مواجه بودیم که در آن عرض استخوان افقی تنها ۱ میلی متر بود. ما از مش تیتانیوم همراه با autogenous particulate bone graft به منظور تعیین پتانسیل تکنیک های پیوند استخوان و بازسازی هدایت شده ی استخوان برای تقویت ریج افقی و عمودی در ریج آلوئول فک بالا استفاده کردیم. گرافت اتوجنوس با فیبرین غنی از پلاکت (PRF) مخلوط گردید، فیبرین غنی از پلاکت خود به قطعات کوچک خرد شده و با NovaBone  مخلوط شده بود. پس از هفت ماه، ریجی با عرض حدود ۷ میلی متر ایجاد گردید. جالب توجه است که قرار گرفتن در معرض مش تیتانیوم بر نتایج بازسازی تاثیری نگذاشته بود.

آینده NovaBone چه خواهد بود ؟
کومار: در آینده، NovaBone  قطعا بهبود خواهد یافت. پس از قرار دادن آن در محل، این ماده شروع به سخت شدن کرده و درمحل باقی می ماند. این موضوع امکان قرار دادن غشاء را از بین می برد. ایمپلنتولوژی ساده تر شده است. حال ما ، کیتی کوچکتر با ۵۰  مته در اختیار داریم.  به طور مشابه، طراحی ایمپلنت نیز تغییر کرده است. مواد GBR نیز باید در آینده بهمین اندازه ساده تر شوند.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد NovaBone Dental Putty بر روی لینک زیر کلیک کنید:

novabone-dental-putty

منبع:

http://www.dental-tribune.com/articles/news/europe/32573_interview_novabone_gives_us_beautiful_results_.html


[۱] Guided bone regeneration