Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / سولئا لیزری که قادر به برش بافت سخت و نرم با یک ستینگ است

سولئا لیزری که قادر به برش بافت سخت و نرم با یک ستینگ است

۱۶ مارس  ۲۰۱۷- شرکت Convergent Dental  سازنده ی لیزر انقلابی Solea ، اولین لیزر دندانپزشکی با کمک کامپیوتر در جهان با نشان تجاری CE (مورد قبول اروپا ) برای برش بافت سخت، بافت نرم و بافت استخوانی و برنده دو جایزه ی طلای  نوآوری Edison است. سولئا، یک لیزر دی اکسید کربن ایزوتوپیک است که با سایر لیزرهای دی اکسید و یا لیزرهای دیگر تفاوت دارد. طول موج منحصر به فرد آن اجازه می دهد تا دندانپزشکان قادر به حذف پوسیدگی، آماده سازی حفره ها و حذف بافت نرم تقریبا بدون بی حسی، با ایمنی کامل، به طور موثر و با سهولتی بی نظیر باشند. این نوع لیزر دندانپزشکان را قادر می سازد تا اعمال دندانپزشکی را عمدتا بدون استفاده از مته و با تمام مزایای مربوطه، از جمله افزایش بهره وری به انجام رسانند.

لیزرهای دیود که برای کار با بافت نرم استفاده می شوند، بسیار کند هستند و به دلیل گرمای فیبر باعث کربنیزاسیون می شوند و همچنین قادر به برش بافت سخت نیستند. لیزرهای اربیوم برای استفاده در بافت نرم و سخت طراحی شده اند، زیرا طول موج آنها توسط آب بخوبی جذب شده و جذب نسبتا پایینی توسط هیدروکسی آپاتیت دارند. لیزرهای دی اکسید کربن تنها برای پروسجرهای بافت نرم استفاده می شوند، زیرا طول موج آنها به شدت توسط آب جذب می شود.

لیزر سولئا با بکارگیری ایزوتوپ اکسیژن ۱۸ و تغییرات دیگر در انتشار، لیزری با طول موج ۹٫۳ میکرومتر را تولید می کند که مطابق با حداکثر جذب توسط هیدروکسی آپاتیت (مینای دندان) و دستیابی به جذب بالا توسط آب (بافت نرم) است، بنابراین برای برش بافت سخت و نرم ایده آل است. سولئا با تبخیر مینای دندان، دندانپزشک را قادر می سازد تا برشی سریع تر و با حاشیه ای صاف تر نسبت به لیزر اربیم،که سبب تبخیر آب دندان و شکسته شدن حاشیه دار مینای دندان می گردد،ارائه دهد. ترمیم شکستگی دندان، برداشتن پوسیدگی و یا تعمیر سایر آسیبهای دندان با هر روشی هرگز آسان تر از کار با سولئا نیست.

مدیر عامل این شرکت، Michael Cataldo گفت: با توانایی منحصر به فرد این لیزر برای کار بر روی بافت نرم، سخت و استخوانی با سهولت، در ترکیب با یک طراحی بصری و کاربر پسند، سولئا نماینده اهداف شرکت Convergent Dental برای نوآوری، کیفیت و سهولت است.

فن آوری های نوآورانه و بصری

دکتر Andrew Spector یکی از کاربران لیزر سولئا می گوید: علم و فن آوری بکار گرفته شده در سولئا در هیچ لیزر دندانپزشکی دیگری وجود ندارد و طراحی بصری و کاربر پسند آن سهولت انطباق با این سیستم را برای دندانپزشکان تضمین می کند.

این سیستم دارای سه هندپیس: Contra-Angle ، Straight و Ultraguide است. دو هندپیس اول برای کار با بافت سخت و بافت نرم طراحی شده اند، در حالی که هندپیس سوم برای کمک به برش بافت نرم و دسترسی به پاکت پریودنتال طراحی شده است. هر هندپیس از فولاد ضد زنگ ساخته شده و دارای وزنی بسیار کم برای راحتی کار و حداکثر آزادی جنبش است.

در داخل هندپیس، آینه ها قادرند پرتو لیزر را تا هزاران بار در ثانیه هدایت کنند، این کار سبب می شود، الگویی کاملا مناسب برای برش هر نوع از بافتها- مینای دندان، عاج، استخوان و یا بافت نرم- ایجاد شود. این الگوها از نظر قطر از ۰٫۲۵ تا ۱٫۲۵ میلی متر با یکدیگر تفاوت دارند، این یکی از ویژگی های منحصر به فرد سولئا است که اجازه ی انتخاب spot size  مناسب بسته به نوع پروسیجر را به دندانپزشک می دهد. حرکت آینه های داخل هندپیس توسط گالوانومترها، موتورهای کنترل شده با کامپیوتر به طور خاص برای سرعت، دقت و انعطاف پذیری که سولئا ارائه می دهد، مهندسی می گردد.

لیزری منحصر بفرد

یکی از ویژگیهای منحصر به فرد سولئا، یک پدال پایی برای رئوستا است، که اجازه می دهد انتقال از یک یک مته به مته ی دیگر با سهولت انجام شود. پدال پایی لیزر تاثیر قابل ملاحظه ای در سهولت کار دارد: فشردن سخت تر پدال برای برش بافت سخت تر و فشردن نرم تر پدال امکان برش بافت نرم را فراهم می کند، این ویژگی سبب شده است که به ندرت نیاز به توقف کار و تغییر تنظیمات وجود داشته باشد. با قابلیت تنظیم نرخ تکرار پالس سولئا از ۱ تا ۲۰۰۰ هرتز، قابلیت عملکرد بین بافت سخت و نرم  به راحتی حاصل می شود و بهره وری کار افزایش می یابد.

با توجه به سازگاری و سهولت استفاده از سولئا، پروسیجرهای دندانپزشکی برای دندانپزشکان و بیماران کارآمد تر و لذت بخش تر انجام می شود. بازخورد دندانپزشکانی که با سولئا کار کرده اند نشان می دهد که ۹۵ درصد از موارد کار بر روی بافت سخت و نرم توسط آنها با استفاده از این لیزر، با موفقیت و بدون نیاز به بیهوشی انجام شده است. هنگامی که یک دندانپزشک با اعتماد کامل می تواند نیاز به استفاده از مته و صدای بلند ناشی از آن و تزریق ماده ی بی حسی را برطرف سازد، می تواند سطح اضطراب بیماران را کاهش دهد. علاوه بر این، با این سیستم، می توان یک ضایعه ی پوسیدگی را در طول معاینات معمول کشف کرده و در همان جلسه درمان نمود، در نتیجه در زمان دندانپزشک و بیمار صرفه جویی خواهد شد.

دکترMichael Kelly  از لیزر سولئا برای بیش از دو سال استفاده کرده و موفقیت های بزرگی را در حرفه ی خود با صرفه جویی در زمان بدست آورده است، او اظهار داشت: بیماران از تجربه ی سولئا رضایت دارند، برای ۲۳ سال، بیماران به من از نفرت خود از تزریق بی حسی و صدا و ارتعاش ناشی از مته گفته اند و حال، من راهی برای از بین بردن بسیاری از این ناراحتی ها یافته ام.

سهولت استفاده، حداکثر عملکرد

سولئا می تواند با اعتماد به نفس کامل یک روز پس از آموزش با توجه به طراحی بصری و کاربر پسند آن مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، شرکت Convergent Dental متعهد به ارائه ی خدمات عالی به مشتریان خود فراتر از خدمات ارائه شده در هنگام خرید و ارائه ی آموزشها و پشتیبانی استثنایی در کنار انتخاب گسترده ای از دروس آنلاین قبل و بعد از آموزش اولیه است. کاربران سولئا با دسترسی منحصر به فرد به وب سایت soleadoctors.com، می توانند از یک منبع آنلاین با توصیه هایی مربوط به هر روش و موضوعات آموزشی اضافی استفاده کنند. همچنین تسهیلاتی برای به اشتراک گذاری مطالعات موردی و همکاری با دیگر دندانپزشکان در استفاده از سولئا در اختیار دارند.

شرکت Convergent Dental به عنوان تولید کننده برتر سیستم لیزر دندانپزشکی بر بهره برداری از پتانسیل سولئا متمرکز مانده است و با انتشار نرم افزارهای به روز رسانی شده به صورت منظم به گسترش قابلیتهای فناوری خود و به ایجاد لیزری سریع تر و دقیق تر از همیشه کمک کرده است.

شرکت Convergent Dental با افتخار لیزر سولئا  را در  نمایشگاه بین المللی دندانپزشکی ۲۰۱۷ در شهر کلن آلمان در غرفه ۵۰ از پاویون ایالات متحده در سالن ۲٫۲ به نمایش گذاشته و به گرمی از متخصصان دندانپزشک برای نمایش لیزر سولئا دعوت به عمل آورده است. تماس با Convergent Dental از طریق SOLEAIDSDT@CONVERGENTDENTAL.COM امکان پذیر است.

مطالب مرتبط و منبع خبر:

Mar 4, 2015 | Business USA

Solea CO2 dental laser is four times faster with new cutting spot size

CHICAGO, Ill., USA: At the Convergent Dental booth at the recent Midwinter Meeting, attendees could try out the new extra-coarse cutting 1.25 mm-XC spot …

May 7, 2015 | Business USA

Convergent Dental unveils latest enhancements for its Solea laser

ANAHEIM, Calif., USA: Convergent Dental, developer of Solea, a computer-aided, CO2 laser system for use in both hard- and soft-tissue procedures, prides …

Jul 1, 2014 | Business USA

Solea: Forging dread-free dentistry

NEW YORK, N.Y., USA: According to a 2011 Wall Street Journal article, many Americans avoid going to the dentist until absolutely necessary because of fear …

http://www.dental-tribune.com/articles/business/americas/33723_soleaa_laser_able_to_cut_hard_and_soft_tissue_with_a_single_setting.html