Breaking News

تکنیک های مراقبت پیشگیرانه از دهان و دندان

18  آوریل 2017 –  به طور سنتی، تلاشهای پیشگیرانه ی بهداشت دهان و دندان بر  حذف پلاک و بهداشت دهان و دندان متمرکز هستند که هر دو برای تامین نیازهای بهداشت دهان و دندان بیماران، مهم می باشند. با این حال، با توجه به گزارشی که در وب سایت کالج سلطنتی جراحان، مبنی بر افزایش روز افزون پوسیدگی دندان منتشر شده است، افزایش نیاز بیماران به آگاهی از ابزارها و تکنیک های دیگر برای دستیابی به بهداشت دهان و دندان مناسب احساس می شود.
انجمن آلمانی دندانپزشکی محافظه کارانه به تازگی در وب سایت خود، اطلاعاتی در مورد اتیولوژی و پاتوژنز پوسیدگی دندان، با شرح جزئیاتی از اقدامات اولیه و توصیه هایی برای پیشگیری از پوسیدگی در دندان های دائمی، منتشر کرده است. آنها توصیه می کنند که با ترکیب اقدامات مختلف پیشگیرانه، ممکن است بتوان پوسیدگی را به طور قابل توجهی کاهش داد. اقدامات بالقوه برای کمک به بهبود بهداشت دهان و دندان می تواند شامل:

  • مسواک زدن دندانها: مطالعات اخیر بنیاد بهداشت دهان و بیمه خدمات درمانی انگلیس نشان داده است که با وجود توصیه های صریح به مسواک زدن دندانها در صبح و شب، یک چهارم از تمام بزرگسالان در انگلستان دندان های خود را تنها یک بار در روز مسواک میزنند. فناوریهای جدید دارای نقش مهمی در ایجاد عادت بهداشتی صحیح برای مراقبت از دهان و دندان است و محصولاتی مانند برنامه های گوشی های هوشمند ابزارهای انگیزشی مفیدی برای بیماران بمنظور مراقبت بیشتر از دهان (Underwood, Birdsall and Kay, 2015) هستند. برای بهینه سازی کارآیی حذف پلاک توسط مسواک زدن، بیماران باید به استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید بالا، مطالعه ی بیانیه های بهداشتی در وب سایت بیمه ی خدمات درمانی و نوشیدن مقدار زیادی آب تشویق شوند.
  • کاهش مصرف قند: از آنجائیکه شیوه زندگی ما در حال تغییر است، عادات غذا خوردن ما نیز در حال تحول هستند. غذا خوردن سرپایی و در حین رفتن به سرکار، در حال تبدیل به یک شیوه ی غالب و محبوب در جمعیت جوان شهری است که به طور متوسط سه میان وعده در طول روز مصرف می کنند و هر چه تعداد موارد خوراکهای سرپایی بیشتر شود، دندانها بیشتر می توانند مورد حمله ی مواد قندی و اسید قرار گیرند. صحبت کردن با بیماران در مورد عادات خوردن میان وعده های سرپایی و مقدار قند بسیار مهم است؛ بحث در مورد مقدار قندی که آنها به صورت روزانه مصرف می کنند، به حفظ گفت و گو در مورد اهمیت مراقبت پیشگیرانه از دهان و استفاده از اپلیکیشنهای بهداشت دهان و دندان، کمک خواهد کرد.
  • جویدن آدامس فاقد قند: جویدن آدامس فاقد قند یا Sugarfree  به راحتی می تواند وارد روال روزمره ی مردم شود و یک راه سریع و آسان برای کاهش خطر ابتلا به پوسیدگی دندان در زمانی است که بیمار غذا و نوشیدنی خود را در حال حرکت میل می کند. تحقیقات بالینی مستقل نشان میدهند که استفاده از آدامس sugarfree به مدت 20 دقیقه بعد از خوردن و آشامیدن، حمله ی اسید تولید شده توسط پلاک را که می تواند سبب پوسیدگی دندان شود، خنثی می کند (آلکانترا و همکاران، 2008) و به از بین بردن بقایای مواد غذایی (لیچ، لی و ادگار، 1989) کمک می کند. افزایش جریان بزاق نیز ریمینرالیزاسیون مینای دندان را تقویت می کند( Creanor و همکاران، 1992)، در نتیجه یکی از عوامل خطر برای ابتلا به پوسیدگی دندان را کاهش می دهد(Beiswanger et al, 1998; Szoke, Bánóczy and Proskin, 2001).

برای کمک به توسعه ی تکنیک های ارتباطی، از Wrigley Oral Healthcare Programme website که یک ماژول CPD رایگان در مورد این موضوع است، دیدن کنید.

منبع:dentistry.co.uk

 

CPD = continuing professional development