Home / خبرها / Prisyna مجوز ارائه ی محصولاتMoisyn Xerostomia خود را از اداره ی غذا و داروی آمریکا دریافت کرد

Prisyna مجوز ارائه ی محصولاتMoisyn Xerostomia خود را از اداره ی غذا و داروی آمریکا دریافت کرد

۱۱ مه ۲۰۱۸ – Prisyna، بخش مراقبت های دهانی  Synedgen، روز چهارشنبه اعلام کرد که مجوز بازاریابی خانواده ی محصولات Moisyn خود را که برای درمان xerostomia طراحی شده است، از اداره غذا و داروی ایالات متحده دریافت کرده است.
Leo Pranitis ، مدیر کل شرکت  Prisyna، گفت: با مجوز FDA برای محصولات  Moisyn، بیماران به درمان جدیدی دسترسی پیدا خواهند کرد که می تواند علائم خشکی دهان را کاهش داده و سلامت دهان آنها را بهبود بخشد. اکنون ما قادر به ارائه ی یک گزینه ی جدید برای درمان زروستومیا با استفاده از اولین درمانی هستیم که گلیکومیکس را هدف قرار می دهد. در یک مطالعه ی بالینی نشان داده شد که هدف قرار دادن glycomics به کاهش درد و افزایش راحتی افرادی که به بیماری خشکی دهان مبتلا هستند، کمک می کند. داده های این مطالعه ی بالینی، به چشم انداز ما برای ارائه ی نتایجی بهتر به جامعه ی بهداشت دهان و دندان با استفاده از تکنولوژی glycomics ما، اعتبار بیشتری بخشید.
به گفته ی این شرکت، علائم مربوط به خشکی دهان، توانایی غذا خوردن و بلعیدن، درک حس و طعم در دهان، در یک مطالعه بالینی که در آن بیماران از مویسین تا چهار بار در روز استفاده می کردند، بهبود آماری معنی داری داشت. دردهای دهانی در بیماران کاهش یافته و توانایی خواب و درک مزه در آنها بهبود یافته بود. به عنوان یک نتیجه از درمان با  Moisyn، در این مطالعه بیماران کاهش گیر غذا در گلو به علت خشکی دهان را تجربه کردند و کاهش غلظت بزاق، به طور مثبتی بر انتخاب غذا و همچنین کیفیت خواب آنها تاثیر گذاشت.
دکتر Joel Epstein ، محقق اصلی این تحقیق، گفت:  Xerostomia یا خشکی دهان، موضوع چالش برانگیز و آزار دهنده ای در بهداشت دهان و دندان است که تا ۲۰٪ جمعیت بالغ و نزدیک به ۵۰٪ افراد سالخورده در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از بیمارانی که با عارضه ی خشکی دهان مواجه هستند به بیماری هایی مانند بیماری های خود ایمنی یا دیابت مبتلا می باشند که می توانند باعث خشکی دهان شوند. همچنین خشکی دهان در افرادی که تحت درمان برای بیماری هایی مانند سرطان هستند مشاهده می شود، خشکی دهان همچنین ممکن است بعنوان یک عارضه جانبی از مصرف داروهای خاص، ایجاد گردد. Moisyn  می تواند علائم خشکی دهان را در بیماران مبتلا به زروستومیا از بین برده و نقش مهمی را در سلامت دهان و دندان آنها ایفا کند.

منبع:

https://www.dentistryiq.com/articles/2018/05/prisyna-receives-fda-clearance-for-moisyn-xerostomia-products.html