Home / خبرها / ماه ملی لبخند: دندان های قوی، کودکان قوی

ماه ملی لبخند: دندان های قوی، کودکان قوی

۱۵مه ۲۰۱۸- تحقیقات تکان دهنده نشان داده است که نزدیک به یک سوم (۳۱٪) از کودکان ۵ ساله و تقریبا نیمی از (۴۶٪) کودکان ۸ ساله در انگلستان دارای پوسیدگی واضح در دندان های شیری خود هستند. همچنین مشخص شده است که متأسفانه، ۳۵٪ از کودکان ۱۲ ساله به دلیل پوسیدگی دندان یا دندان هایشان از لبخند زدن یا خندیدن خجالت می کشند.
این مشکلات دندانی به عوامل بسیاری از جمله ضعف در مراقبت از دهان و دندان و تغذیه ی نامناسب و ضعیف مرتبط می باشند. با این حال، با حمایت صحیح، اکثر آنها قابل پیشگیری هستند.
در طول ماه ملی لبخند (از ۱۴ ماه مه تا ۱۴ ماه ژوئن)، شرکتOral-B حامی کمپین “# دندانهای قوی کودکانی قوی می سازد”،  به والدین انگلیسی، رفتارهای بهداشتی دهان و دندان مناسب در خانه را آموزش می دهد تا تعداد کودکانی که از درد و مشکلات دندانی رنج می کشند را کاهش دهد.

هدف برنامه ی Oral-B در کمپین ” دندانهایی قوی، کودکان و نوجوانان قوی می سازد” آموزش و حمایت از والدین در مورد چگونگی کمک به فرزندانشان در ایجاد عادات بهداشتی مناسب برای مراقبت از دهان و دندان و همچنین ایجاد یک پایه ی قوی برای سلامت دهان و دندان و داشتن لبخندی سالم و زیبا با اعتماد به نفس کامل، برای تمام مدت زندگی است.
آلسیو مارتینی، مدیر برند Oral-B در انگلیس می گوید: ما متعهد هستیم تا این کمپین را برای بهبود وضعیت بهداشت دهان و دندان در انگلستان ادامه دهیم، ما با حدود ۲۰ هزار متخصص دندانپزشکی در انگلستان با هدف ارائه ی مواد آموزشی ساده و جذاب برای والدین و فرزندان آنها در طول چک آپهای روتین همکاری نزدیک برقرار کرده ایم، همراه با محصولات دندانپزشکی مناسب، این پیام های مثبت بهداشتی برای تشویق والدین بمنظور هدایت کودکان در مسیر صحیح طراحی شده اند، هدف ما پیشگیری از مشکلات بهداشتی دهان و دندان با تغییرات ساده در مراقبتهای روزانه ی خانواده است.
دکتر Uchenna Okoye مدیر کمپین Oral-B Smile ، مواد آموزشی این برند که به متخصصان دندانپزشکی ارائه می شود، را معرفی نمود. این پوسترها و کتابچه های آموزشی حاوی راهنمایی های ساده برای کمک به والدین بمنظور حمایت از کودکان خود در مسیر داشتن دندان های قوی و سالم است:

  • از محصولات مناسب استفاده کنید– از یک مسواک برقی با یک برس مدور از سه سالگی به بعد، برای حفظ بهداشت دهان و دندان کودکان خود استفاده کنید. این به طور کلی بهترین گزینه برای حذف پلاک و بهترین روش برای حفظ سلامت لثه است. این چیزی است که والدین عموما از آن آگاه نیستند و اغلب در مورد روش صحیح مسواک زدن با مسواک برقی مطمئن نیستند.
  • والدین در مسواک زدن به کودکان کمک کنند – والدین باید بطور فعال دندان های فرزند خود را از زمان رویش اولین دندان تا سن ۷ سالگی مسواک کنند. بدیهی است، رابطه ی والدین با کودک در مسواک زدن با گذشت زمان از یک رویکرد رهبری به یک تلاش مشترک تغییر می کند، اما پدر و مادر باید این مسئولیت را همچنان ادامه دهند.
  • مسواک زدن دو بار در روز به مدت ۲ دقیقه – والدین باید اطمینان حاصل کنند که مسواک زدن فرزندان آنها برای مدت ۲ دقیقه در هر بار مسواک زدن بطول بیانجامد. و این کار دو بار در روز باید انجام شود. برای کودکان ۳ تا ۵ ساله می توان از مسواک برقیfun Oral-B و برای کودکان مدرسه ای (۶ تا ۱۲ سال) می توانند از مسواک برقی و خمیر دندان Oral-B کودکان استفاده کنند.
  • مسواک زدن را با برنامه ی زمان سنج جادویی دیزنی سرگرم کننده کنید – والدین می توانند با دانلود برنامه ی زمان سنج جادویی دیزنی، مسواک زدن را برای کودکان خاطره انگیز و سرگرم کننده نمایند. این برنامه، مسواک زدن را به یک بازی تبدیل کرده و کودکان را تشویق می کند تا تمام سطوح دندانهای خود را در مدت زمان توصیه شده یعنی ۲ دقیقه مسواک کنند.
  • مراجعه برای معاینات منظم دندانپزشکی – والدین باید فرزندان خود را برای معاینات منظم به دندانپزشکی ببرند، بنابراین هر گونه مشکلی را می توان پیش از پیشرفت آن شناسایی کرد و از کشیدن دندانها جلوگیری نمود. به طور کلی توصیه می شود که والدین قبل از اولین سالگرد تولد کودکشان، او را برای اولین چک آپ، نزد دندانپزشک کودکان ببرند.
  • در مورد خوراکی هایی که کودکانتان مصرف می کنند، دقیق باشید – مصرف مکرر و بیش از حد نوشیدنی های گاز دار، غذاهای شیرین و اسنک های ناسالم می تواند بر دندان های کودکان تاثیرات بسیار مضری برجا گذارد.

حفظ بهداشت خوب دهان و دندان و حفظ عادات بهداشتی سالم و مناسب، به کودکان کمک می کند در امتداد نقاط عطف اصلی “دندان های قوی” بزرگ شوند. این نقاط عطف عبارتند از زمان اولین معاینه ی دندانپزشکی، زمان رویش اولین دندان یا دندانها و سپس اولین مرتبه ی استفاده از مسواک برقی ( از ۳ سالگی به بعد).  داشتن یک عادت خوب بهداشتی دهان و دندان باعث لبخند سالم می شود و لبخند سالم باعث اعتماد به نفس می گردد و این اعتماد به نفس معمولا یک عامل مهم برای آینده ای بهتر برای کودکان است.

منبع:

https://www.dentalhealth.org/news/national-smile-month-strong-teeth-make-strong-kids