Home / خبرها / فراتر از مسواک زدن: اصلاح روش های مراقبت از دهان

فراتر از مسواک زدن: اصلاح روش های مراقبت از دهان

۱۴ مه ۲۰۱۸- مدتها است که تصور می شود ژنوم ما ممکن است نقش تعیین کننده ای در خطر پوسیدگی دندان ها داشته باشد. اما داده های اخیر موسسه ی جی کریگ ونتر (JCVI) نشان می دهد این طور نیست. آندرس گومز و همکارانش ۴۸۵ جفت دوقلوی (همسان و ناهمسان) ۵ تا ۱۱ سال را برای ارتباط بین ژنتیک میزبان و میکروبیوم دهان در سلامت و بیماری دهان و دندان مورد بررسی قرار دادند.
علیرغم تأثیر قوی ژنتیک بر ترکیب میکروبیوم دهان، محققان دریافتند که عوامل محیطی (مصرف کربوهیدرات قابل تخمیر و الگوهای بهداشتی دهان)، در سلامت یا بیماری دهان و دندان، نقش قوی تری بازی می کنند.
بنابراین، در حالی که برخی از بیماران ممکن است مشکلات دهان و دندان خود را ناشی از سابقه ی خانوادگی خود بدانند، با نتایج این تحقیق دیگر نمی توانند این مشکلات را ارثی تلقی کنند و سابقه ی خانوادگی خود را در مورد این موضوع مورد سرزنش قرار دهند. بیشتر احتمال دارد که رفتارهای ناکافی بهداشت دهان و دندان و رژیم غذایی تعیین کننده ی خطر در آنها باشد.
در سراسر جهان، رفتارهای تغذیه ای متحول شده است. امروزه، سه وعده غذایی روزانه دیگر استاندارد عموم مردم نیست. زندگی عجیب و غریب ما در عصر تکنولوژی سبب شده است ما غذای خود را در حین مسیر رفتن به محل کار میل کنیم. از سوی دیگر مواد غذایی در همه جا عرضه می شوند، که احتمالا به همین دلیل است که ما در تمام طول روز در حال خوردن غذا یا نوشیدنی هستیم.
به طور متوسط، مردم روزانه ۵ بار غذا یا نوشیدنی می خورند. این تکرر مصرف غذاهای پوسیدگی زا می تواند موجب اختلال در بهداشت دهان و دندان شود و به طور بالقوه شیوع پوسیدگی دندان را در نتیجه ی کاهش غلظت PH در پلاک افزایش می دهد. پیش بینی شده است که پوسیدگی دندانها می تواند با بیش از شش بار مصرف کربوهیدراتهای قابل تخمیر در روز، حتی با مصرف منظم فلوراید، پیشرفت کند. به همین علت، دکتر فیلیپ مارش، استاد میکروبیولوژی دهان در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه لید، طرفدار یک رویکرد اکولوژیکی به مدیریت پوسیدگی با مداخلات منظمی است که به حفظ میکروبیوم دهانی سیمبیوتیک(همزیستی) کمک می کند.
درست است که اکثر ما هنوز دو بار در روز دندانهای خود را مسواک می کنیم که عالی است، زیرا این چیزی است که اکثر انجمن های دندانپزشکی آن را توصیه می کنند، اما سلامت دهان و دندان ما باید به موازات تحول عادات غذاییمان متحول شود.
به نظر می رسد که رفتار تغذیه ای ما با عصر دیجیتال تکامل یافته است، اما رفتارهای بهداشتی دهان و دندان ما در عصر حجر متوقف شده است. اگر چه پوسیدگی دندان به طور قابل توجهی قابل پیشگیری است، اما هنوز شایع ترین بیماری مزمن در جهان است.
ما باید شیوه های مراقبت از دهان خود را به فراتر از مسواک زدن گسترش دهیم. هر چند مسواک زدن، مهم است، اما کافی نیست.
دندانپزشکان می توانند دانش و بحث های مثبت بهداشت دهان و دندان را به عنوان بخش استانداردی از مشاوره های بهداشتی دهان و دندان با بیماران خود به اشتراک گذارند.
آنها می توانند به بیماران دو بار مسواک زدن روزانه و نخ کشیدن دندانها و معاینات دندانپزشکی منظم را گوشزد کنند، و از هر فرصتی برای یادآوری برخی نکات مهم استفاده کنند.
دندانپزشکان و بهداشت کاران دهان و دندان می توانند بیماران خود را به خوردن یک رژیم غذایی سالم که حاوی اسیدی کمتر باشد تشویق کنند تا از احتمال کاهش  pH دهان و پلاک کاسته شود.
آنها می توانند به بیماران جویدن آدامس بدون قند را در روز توصیه کنند. تحقیقات گسترده نشان می دهد که آدامس بدون قند باعث افزایش تولید بزاق، کمک به خنثی کردن اسید پلاک و تنظیم pH دهان می شود. همچنین مشخص شده است که جویدن آدامسهای بدون قند برای تقویت دندان ها مفید است، بنابراین باید به بخشی از روال بهداشتی دهان و دندان تبدیل شود.
علیرغم مزایای شناخته شده ی آدامسهای بدون قند، در همه دستورالعمل های مراقبت از دهان، از استفاده از این نوع آدامس یاد نشده است. ضروری است که سازمان ها و دستورالعمل های مراقبت از دهان، مردم را بیشتر به تنظیم و تطبیق رفتارهای بهداشتی دهان و دندان خود با عادات غذایی شان تشویق کنند و از انها بخواهند در هر بار خوردن یا آشامیدن به بهداشت دهان و دندان خود توجه نمایند.

منبع:

http://www.dentistrytoday.com/news/todays-dental-news/item/3277-beyond-brushing-revamping-our-oral-care-practices