Home / حقایقی درباره ی دندانهای سالم: مراقبت از دندانها در خانه / اهمیت اطلاع ایمپلنتولوژیست از داروها و مکملهایی که شما مصرف می کنید

اهمیت اطلاع ایمپلنتولوژیست از داروها و مکملهایی که شما مصرف می کنید

به عنوان یک بیمار، دریافت یک ایمپلنت دندان می تواند ساده، و آسان باشد، اما این عمدتا به این دلیل است که دندانپزشک ایمپلنت شما بسیار آموزش دیده، با تجربه و دارای گواهی نامه ی معتبر بعنوان کارشناس ایمپلنت دندان هستند.
یکی از عوامل مهمی که دندانپزشک ایمپلنت باید در نظر داشته باشد، این است که چگونه هر نوع دارو یا مکملی که بیمار مصرف می کند بر روند ایمپلنت تاثیر می گذارد. این شامل مکمل های گیاهی، رقیق کننده های خون، داروهای ضد افسردگی، تنباکو، داروهای پوکی استخوان و هر چیز دیگری است که بیمارمصرف یا استفاده می کند.
در نتیجه، اگر دندانپزشک ایمپلنت شما در مورد استفاده ی شما از داروها یا مکمل ها سوالاتی می کند، نباید متعجب و یا ناراحت شوید. در عوض، شما باید آن را نشانه ی مثبتی قلمداد کنید و بدانید که دندانپزشکتان برای سلامتی شما این سوالات را مطرح کرده است.
چرا این بحث مهم است؟ دلایل زیادی وجود دارد، اما در اینجا دو نمونه را بیان می کنیم:

  • برای ترمیم کامل ایمپلنت، باید استخوان جدید در اطراف آن تشکیل شود و از آن در موقعیت مورد نظر محافظت کند. بعضی از داروها می توانند با این فرایند تداخل کرده و مانع از اسئواینتگریشن(یکپارچه شدن استخوان با ایمپلنت) مناسب شوند.
  • بسیاری از داروها و مکمل ها در طول جراحی باعث خونریزی بیش از حد نرمال می شوند. رقیق کننده های خون یک نمونه ی واضح برای بروز این اتفاق هستند، اما مواد دیگری نیز وجود دارند که باعث ایجاد این مشکل می شوند.

ایمپلنت های دندانی می توانند زندگی شما را بهبود بخشند. روند دریافت ایمپلنت می تواند آسان باشد، اگر بحث در مورد استفاده شما از داروها و مواد دیگر با دندانپزشک ایمپلنت قبل از انجام عمل بخوبی و با صداقت پیش رود. این کار به اطمینان از این که این پروسه به همان اندازه ساده و موفق پیش خواهد رفت، کمک می کند.
منبع:

https://connect.aaid-implant.org/blog/why-its-important-to-discuss-medications-with-your-implant-dentist