Home / حقایقی درباره ی دندانهای سالم: مراقبت از دندانها در خانه / چرا کودکان ما دچار پوسیدگی دندان هستند؟

چرا کودکان ما دچار پوسیدگی دندان هستند؟

نویسنده دکتر آلوین داننبرگ

۱۲ دسامبر ۲۰۱۸ – دلیل پوسیدگی دندان کودکان ما کمبود فلوراید نیست. دلیل خونریزی لثه ی کودکان ما مسواک نزدن و یا عدم استفاده از نخ دندان نیست. دلایل اصلی پوسیدگی دندان و بیماریهای لثه در کودکان ما؛ به کمبودهای تغذیه ی آنها، مصرف نوشیدنی های اسیدی و شیرین، اختلال در جمعیت باکتری های سالم روده ی آنها و شیوه زندگی بی تحرک آنها بر می گردد.

این کمبود ها در دوران کودکی همچنین با تظاهراتی مانند چاقی، فشار خون بالا، افسردگی، جوش های پوستی، آلرژی و بسیاری از بیماری های دیگر خود را نشان می دهند. تغذیه و شیوه زندگی نامناسب در اوایل زندگی، بذر بسیاری از بیماری های دژنراتیوی را در بدن می کارد که بعدا در زندگی ما را آزار خواهند داد.

چهار رفتار

هنگامی که به اجتناب از پوسیدگی دندان و مراقبت از سلامتی دهان می رسیم، مسواک زدن و نخ دندان مهم هستند، اما چهار رفتار دیگر نیز به همان اندازه مهم می باشند.

من به بیمارانم می گویم که داشتن باکتری سالم در روده، باکتری های سالم در بزاق شما را تقویت می کند و باعث می شود که عملکرد طبیعی در دهان داشته باشند. این همچنین به جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه کمک می کند. من همچنین به آنها می گویم که یک بدن سالم سلامت روده و متابولیسم را بهبود می بخشد.

من به بیماران و والدینشان پرهیز از مصرف کربوهیدراتهای تصفیه شده را یادآوری می کنم. اجتناب از خوردن این مواد می تواند به جلوگیری از گسترش باکتری های ناسالم و کمک به حفظ غلظت اسید در سطح سالم در دهان کمک کند.

یک راه برای فراهم نمودن شرایط لازم برای بزاق به منظور مینرالیزاسیون مجدد دندانها، این است که مطمئن شوید مواد مغذی ضروری و مواد معدنی کمیاب در رژیم غذایی کودکان وجود دارد.

من آنها را به داشتن سبک زندگی فعال و بازی در خارج از خانه نه نشستن در مقابل تلویزیون یا بازی های ویدئویی تشویق می کنم.

روش خوردن غذا

من به والدین جوان یادآوری می کنم که بچه ها بر اساس شیوه ی غذایی مادر و پدرشان غذا می خوردند. بچه ها به عنوان مثال یاد می گیرند که از تنقلات سالم استفاده کنند، این تنقلات می توانند میوه های تازه و آجیل، کره بادام کره ای با کرفس، برش های پنیر خام و برش قطعات فلفل شیرین رنگی باشند. نوشیدنی های سالم می تواند شامل آب های فیلتر شده، آبهای گازدار غیر شیرین، چای بدون قند و کومبوچا باشد.

من فکر می کنم که اگر آنها در خانه یک رژیم غذایی سالم داشته باشند و اگر غذاها و تنقلات سالم برای ناهار در مدرسه به آنها داده شود، هرچند گاهی یک تقلب کوچک انجام دهند، باز هم خوب است.

باید کاری کنیم که معاینات دندانپزشکی برای آنها دلپذیر باشد. اگر کودکان مواد مغذی لازم برای رشد بدن خود را دریافت کنند نباید نگران پوسیدگی دندان یا بیماری های لثه باشند. کودکان باید دهان خود را به طور مناسب تمیز کنند، اما باید تغذیه ای مغذی و کامل داشته باشند. در اینصورت دهان و کل بدن آنها از آنها تشکر خواهند کرد.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=wom&pag=dis&ItemID=323980