Home / خبرها / چرا پس از تزریق فیلر، لبها غیر طبیعی به نظر می رسند و چگونه می توان لب هایی با ظاهری طبیعی ایجاد کرد

چرا پس از تزریق فیلر، لبها غیر طبیعی به نظر می رسند و چگونه می توان لب هایی با ظاهری طبیعی ایجاد کرد

نویسنده: دکتر Gigi Meinecke

۲  ژانویه ۲۰۱۸- هر روز گزارشی از فیلر غیر طبیعی لب های شخصیت های مشهور، رسانه ای می شود. اغلب شما با لبهایی غیر طبیعی در جامعه مواجه می شوید، اما لبهایی نیز وجود دارند که با مهارت تقویت شده اند، طوری که شما تصور نمی کنید که اصلا کاری بر روی این لبها انجام شده است. هنگامی که بیماران بر این باورند که تمام درمان های پر کننده ی لب، ظاهر لبها را بطور فاحشی غیر طبیعی می کنند، تغییر دادن عقیده ی آنها بسیار سخت است. من شخصا فکر می کنم تنها راه مطمئن برای متقاعد کردن آنها، نشان دادن تصاویر موفقیت آمیز بعد از استفاده از فیلر است.

چگونه این اتفاق افتاده است؟

دو دلیل برای مشاهده ی این تعداد زیاد از لب های مصنوعی در جامعه وجود دارد. اول فشاری که از طرف بیماران وجود دارد که در واقع مایل به غیر طبیعی شدن لبهای خود هستند و دوم، کلینیسینهایی که نظر میرسد به آناتومی لب و نواحی اطراف آن توجه کافی ندارند.

مسئله ی اصلی در ایجاد حالتی غیر طبیعی، تورم بیش از حد لبها است. من لب های بسیاری دیده ام که علیرغم اندازه ظاهری بزرگ آنها دشوار است که تشخیص دهید آیا با فیلر تقویت شده اند یا نه. اما تا زمانی که شما با شیوه های اساسی استفاده از پرکننده ها یا فیلرهای لب و آناتومی لب و نواحی اطراف آن آشنایی نداشته باشید، نمی توانید لبها را بدون ظاهری تقلبی، تقویت کنید.

برای تشریح این مبحث، ابتدا اجازه دهید به مشکلات معمول مربوط به لب بپردازیم. زنانی که به دنبال افزايش اندازه ی لبهای خود هستند را می توان به راحتی به دو گروه تقسيم نمود: گروه اول شامل بیماران میانسال و یا مسنی هستند که به دنبال بازگرداندن حجم از دست رفته ی لبهای خود و ایجاد مرزی بین لب و پوست اطراف آن(vermillion-cutaneous border) هستند. بسیاری از این بیماران دارای نقایص ساختاری هستند که نیاز به بازسازی دارند، از قبیل نداشتن philtral columns ، مسطح یا غیرقابل مشاهده شدن قوس کوپید و عدم وجود نقاط Glogau-Klein (GK) (در شکل نشان داده شده است). به خصوص وقتی که لب فوقانی بشدت مسطح شده باشد یا شاید هرگز بزرگ نبوده است و به نظر می رسد داخل حفره دهان افتاده است.

گروه دوم شامل بیماران جوانتر در دهه ی ۲۰ تا اواخر دهه ی سی هستند که معمولا ساختار لبهای آنها خوب است اما می خواهند لب هایی شبیه به لبهای افراد مشهور و مورد پسند جامعه ی فعلی داشته باشند. این بیماران معمولا به دنبال حجم بیشتری هستند. در اینجا چالشی که متخصصان با آن روبرو هستند اجتناب از درمان بیش از حد یا توصیه به عدم نیاز به درمان است.

lips 1شکل ۱: قوس کوپید، ستون های فیلتلار و مرز ورمیلیون همراه با ظاهر بخوبی هیدراته و فرورفتگی طبیعی در گوشه ی لب، همه نشانه های یک لب جوان هستند.

lips2شکل ۲: اشتباهات رایج شامل: تورم بیش از حد در برجستگیphiltral ، که منجر به ظاهری اردکی شکل شده یا تزریق حجم زیادی از فیلر به جای مقادیر کم، که سبب ایجاد یک شکل مثلثی زاویه دار در کمان کوپید می شود.

 چه چیزی باعث می گردد لب ها بطور طبیعی جذاب بنظر برسند؟

لب ها و ناحیه ی اطراف دهان، واحد کلیدی در زیبایی چهره هستند. قوس کوپید مناسب، ستون های philtral  و مرز vermillion ، همراه با ظاهر به خوبی هیدراته و ظاهر طبیعی گوشه های لب، همه نشانه هایی از لب جوان هستند (شکل ۱) . در اکثر افرادی که خواستار افزایش حجم لبهایشان هستند، اگر شما بتوانید کیفیت بیشتر این موارد را در لبهای آنها تقویت کنید، بیمار شما بسیار راضی و خوشحال می شود.

در ادامه در مورد سه عامل اصلی مرتبط با ظاهر مصنوعی لبها صحبت می کنیم.

اولین مورد از دیدگاه من، که به راحتی مصنوعی بودن لب ها را لو می دهد، ظاهر سوسیسی شکل آنها است. لب های طبیعی دارای مناطقی با حجم بیشتر و کمترهستند، هرچند که لب بالا و پایین هر یک دارای معماری منحصر به فرد خود می باشند. تزریق محصول از راست به چپ بدون در نظر گرفتن برجستگی های طبیعی در لبها، ظاهری مانند یک سوسیس را ایجاد می کند که هرگز در یک لب درمان نشده، دیده نمی شود.

دوم، ایجاد اختلال در نسبت طلایی است حتی زمانی که همه ی موارد دیگر به خوبی رعایت شده باشد. از شمای روبرو، لب بالایی باید حدود دو سوم حجم لب پایینی باشد یا یک راه دیگر نسبت ۱: ۱٫۶۱۸، است که عدد فیبوناچی است.

هنگامی که لب بالایی برابر یا حجمی بیشتر از لب پایینی داشته باشد، ظاهر لب مصنوعی می شود. هنگامی که این نسبت خراب شود، نتیجه سریعا منفی می شود، حتی اگر حجم لب بالایی به میزان جزئی بیشتر از لب پایینی باشد. من همیشه تزریق فیلر را از لب بالا شروع می کنم. در این حالت، اگر تزریق کمی بیش از حد شود، می توانید فیلر بیشتری به لب پایین تزریق کنید تا نسبت را اصلاح کنید.

و سوم، قوس کوپید (یا فقدان آن) می تواند به طور کامل تلاش شما را در دادن حجم طبیعی به لبها از بین ببرد. مهم است که قوس کوپید موجود و نقاط GK آن حفظ شود و یا بازسازی آنها بدون گسترده نمودن بیش از حد آنها و یا مسطح کردن این منطقه انجام شود. اشتباهات رایج دیده شده عبارتند از تورم بیش از حد برجستگی philtral ، که موجب ایجاد لبهای اردکی می شود و یا تزریق مقادیر زیاد به جای مقادیر کم فیلر، که سبب ایجاد یک مثلث زاویه دار در قله ی کمان کوپید می شود (شکل ۲).

اگر بخواهید ظاهر لبها طبیعی باقی بماند باید به این سه اصل، پایبند باشید. همانطور که در هر تزریقی، شناخت آناتومی و مورفولوژی دقیق، همیشه سودمند است، هرگز این جنبه از تحصیلات خود را نادیده نگیرید.

توصیه ی نهایی: ابتدا تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید خودتان را در بازار تزریق فیلر لب در شهر خود جا بیاندازید. افرادی که برای تزریق فیلر لب به شما مراجعه می کنند چه کسانی هستند آیا افرادی هستند که خواستار لب های طبیعی هستند یا غیر طبیعی؟ در برابر راضی نمودن بعضی افراد مقاومت کنید. بیماران بخصوص افراد نسل جدید افزایش زیبایی خود را در رسانه های اجتماعی پخش می کنند. اگر چنین نتیجه ای را در تبلیغات آنها نمی خواهید، آن را انجام ندهید.

منبع:

dentistrytoday.com/news/todays-dental-news/item/2772-why-lip-injections-look-fake-and-how-you-can-create-natural-looking-lips?highlight=WyJsaXBzIl0=