Home / حقایقی درباره ی دندانهای سالم: مراقبت از دندانها در خانه / پاسخ شما به عنوان یک دندانپزشک به سوالات بیماران در مورد غذاها چیست؟

پاسخ شما به عنوان یک دندانپزشک به سوالات بیماران در مورد غذاها چیست؟

نویسنده: دکتر آلوین داننبرگ

۹ ژانویه ۲۰۱۹ – به نظر می رسد بسیاری از مردم به تغییر روش تغذیه ای خود و حرکت بسوی تغذیه ی سالم نیاز دارند. در حالی که ایده های بسیاری برای تغذیه ی سالم و حفظ سلامت دهان و دندان وجود دارد، واقعیت این است که جوامع با بهترین شیوه های تغذیه ای ضد التهابی و مملو از مواد مغذی در سراسر تکامل انسان تغذیه شده اند. این منابع گیاهی و حیوانی به شدت بومی مناطقی بودند که افراد در آنجا رشد می کردند. اصطلاح “مملو از مواد مغذی یا Nutrient-dense ” به این معنی است که مواد مغذی زیادی به ازای کالری در یک غذا وجود داشته باشد. ضد التهاب بدان معنی است که این غذاها سبب التهاب روده و ایجاد التهاب در سیستم گردش خون نمی شوند.

صحبت کردن با بیماران

دکتر دننبرگ  می گوید: اگر بیمارانم از من درباره ی غذاهایی که به سلامت کلی و سلامت دهان و دندانشان کمک می کنند، سوال کنند، من با آنها درباره مزایای غذاهای مملو از مواد مغذی، و غذاهای ضد التهاب صحبت می کنم. با این حال، من آموخته ام که بحث را در سطح بیمار ادامه دهم و از اصطلاحات خیلی پیچیده استفاده نکنم و از آنها حمایت کنم و آنها را سرزنش نکنم. اگر بیمار نیاز به تغییر عادات غذایی خود داشته باشد، باید یک انگیزه ی عاطفی قوی داشته باشد. آنها باید این تغییر را خودشان انجام دهند.

این همچنین به معنای ارائه ی جایگزینهای مناسب و اشتها آور برای بیماران و ارائه ی گزینه های بهتر است. آنها باید بدانند جایگزین های رضایت بخش و مناسبی برای نان و ماکارونی و اسنکها و میان وعده هایی که بشدت به سطح دندانهای آنها می چسبند و موجب پوسیدگی دندان و مشکلات لثه می شوند، وجود دارد. اگر شما نمی توانید گزینه های جذابی را به بیمارانتان ارائه دهید، می توانید آنها را در وب سایت دکتر دننبرگ مطالعه کنید see Dr. Danenberg’s website for recipe options).)

غذاهای مضر

در ابتدا، من به مواد غذایی التهاب زا که ارزش تغذیه ای کمی دارند، اشاره می کنم:

  • غلات (به خصوص دانه های حاوی گلوتن)
  • قندهای آزاد (قندهای اضافه شده به غذاها)
  • دانه ها و روغن های گیاهی بیش از حد فرآوری شده
  • محصولات تهیه شده از شیر پاستوریزه شده
  • غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده، حاوی مواد نگهدارنده، امولسیفایرها و مواد شیمیایی

همانطور که من بالاتر اشاره کردم، برای من مهم است که جایگزین های خوشمزه ای برای غذاهای مضری که اغلب مصرف می شوند، ارائه دهم. اگر من فقط بیمارانم را از خوردن این غذاهای خاص بدون انتخاب جایگزین مناسب، منع کنم، از ابتدا کار را خراب کرده ام.

برای من مهم است که بفهمم که بیمارانم واقعا چه می خورند. اگرچه بسیاری از آنها ممکن است به من بگویند که آنها در حال حاضر روش تغذیه ای سالمی دارند، اما رژیم غذایی واقعی آنها زمانی که با ریزه کاری آن را بررسی می کنیم، شگفت زده می شویم. بنابراین، من به آنها توصیه می کنم فهرستی از مواد غذایی مصرفی خود را برای سه روز تهیه کرده و در اختیار من قرار دهند. سپس با آنها نشسته و مواد غذایی که در دسته ی غذاهای ناسالم قرار می گیرند را پیدا می کنیم و پیشنهادات خاصی برای جایگزینی این غذاها به آنها می دهم.

تنظیم مجدد ۳۰ روزه

سپس ما با هم برای تدوین یک رژیم غذایی ۳۰ روزه کار می کنیم. این برنامه ی غذایی شامل: سالم ترین غذاها است که باید بیشتر مصرف شوند، غذاهایی را که باید در حد اعتدال مصرف شوند، و غذاهائی است که باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شوند(زیرا آنها دارای مواد مغذی کمی نسبت به کالریشان هستند و برای بدن التهاب زا می باشند).

پیگیری برای موفقیت مهم است. بعد از اینکه بیمارانم حداقل ۳۰ روز بر روی رژیم غذایی خود کار کردند، در یک قرار ملاقات دیگر، مجله غذایی جدید آنها را بررسی می کنیم. آنها معمولا سوالات زیادی دارند و من به آنها پاسخ می دهم. ما باید برخی از گزینه های غذایی را جایگزین کنیم و با هم راه حل هایی برای مشکلات موجود بیابیم.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=wom&pag=dis&ItemID=324060