Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / ۳ نکته ی مهمی که آرزو داشتم قبل از افتتاح مرکز ایمپلنتم می دانستم

۳ نکته ی مهمی که آرزو داشتم قبل از افتتاح مرکز ایمپلنتم می دانستم

نویسنده : دکتر Edward Harsini

۱۶ ژانویه ۲۰۱۹ – هنگامی که من کلینیک ایمپلنت خودم را افتتاح نمودم، می دانستم که کار دشواری در پیش رو دارم. با این حال، چالش یافتن کارکنان مناسب و ایجاد سیستمی مناسب، چالشی بود که من با آن بیشتر روبرو بودم.

سه سال از آن زمان می گذرد و من می توانم با افتخار بگویم که عملکرد کلینیک ما بعنوان یک مرکز ایمپلنت با موفقیت همراه بوده است. با این حال، هنوز هم ممکن است من و تیمم در مواردی دچار اشتباه شویم. در حقیقت، در حال حاضر چند چیز وجود دارد که من آرزو می کردم که قبل از افتتاح این کلینیک می دانستم.

سرمایه گذاری برای خرید یک سی تی اسکن

هنگامی که این مرکز را باز کردیم، بیماران را برای تصاویر سی تی اسکن به یک مرکز تصویربرداری در خارج از کلینیک می فرستادیم. ما به سرعت متوجه شدیم این یک مانع برای پذیرش درمان بود. درخواست از بیماران برای گرفتن وقت از مرکز تصویربرداری رویکرد مناسبی برای جذب افراد پرمشغله برای سرمایه گذاری در یک پروسیجر پرهزینه مانند ایمپلنت نبود.

سرمایه گذاری و تهیه ی یک اسکنر توموگرافی کامپیوتری، این مانع بزرگ را برطرف کرد. بدین ترتیب بیماران ما توانستند اسکن خود را در همان روز ملاقات با دندان پزشک تهیه کنند. این روند باعث گردید که بیماران راحت تر و در زمان کمتر تصاویر دندان خود را تهیه کنند و دندانپزشکان فرصت بیشتری برای مشاوره با بیماران بدست آوردند.

اگر بخواهید که بیمار از ۱۰ هزار تا ۳۰ هزار دلار در ایمپلنت سرمایه گذاری کند، یکپارچه سازی روند ایمپلنت در صورت امکان، مهم است. خریدن یک دستگاه سی تی اسکن ممکن است برای دندانپزشکانی که به تازگی کلینیک خود را افتتاح کرده اند، از لحاظ مالی امکان پذیر نباشد، اما این یک هدف پر اهمیت است که باید برای آن پس انداز کرده و تلاش کنید.

هماهنگ کننده مالی مناسبی را استخدام و آموزش دهید

راضی نمودن بیماران برای پرداخت هزینه ی بالای ایمپلنت های دندانی همانند کسب رضایت آنها برای پر کردن دندانها نیست. این دو پروسیجر دو بازار مختلف با قیمت های مختلف دارند. برای مثال شما نمی توانید یک خانه ی میلیون دلاری را به افرادی بفروشید که به دنبال یک خانه ی ۲۰۰،۰۰۰ دلاری هستند.

پیدا کردن هماهنگ کننده ی مالی مناسب برای توجیه بیمار بمنظور پرداخت ۲۰،۰۰۰ دلار و یا بیشتر برای دریافت ایمپلنت کار بسیار مشکلی است؛ این کار نیاز به آموزش و آگاهی از مزایای ایمپلنت دارد. یافتن هماهنگ کنندگان مالی که بتوانند بیماران را متقاعد به عبور از این موانع مالی کرده و ارزش داشتن لبخندی زیبا را برای آنها توضیح دهند، بسیار مهم است. تصور نکنید که اعضای تیم شما چون در صنعت دندانپزشکی مشغول کار هستند، می توانند ایمپلنت ها را به فروش برسانند. این کار نیاز به تخصص و آموزش دارد.

تحقیق در بازار

به یاد داشته باشید که بسیار بعید است که هر یک از ما کار جدیدی را شروع کنیم و به یک موفقیت فوری دست یابیم. موانع موجود در راه بخشی طبیعی از این فرایند است که بطور مکرر با آن در هنگام افتتاح یک مرکز ایمپلنت روبرو می شوید.

تحقیق در بازار می تواند شما را برای چالشهایی که در طول راه با آن مواجه می گردید، آماده تر کند. یکی از مزایای انجام این تحقیق این است که شما را مجبور به ایجاد یک طرح تجاری می کند. برنامه ای که کارهای شما را برای موفقیت بهتر تنظیم می کند.

تحقیقات بازار به شما اجازه می دهد با فروشندگان و شرکت های عرضه کننده ی تجهیزات و مواد که می خواهید با آنها کار کنید، آشنا شوید. این کار بودجه بازاریابی را به وضوح مشخص می کند و از طریق آن می توانید مشتریان جدیدی پیدا کنید.

درمان با کیفیت و با قیمت مناسب یک روش بازاریابی داخلی است

بازاریابی و زیرساخت مرکز ایمپلنت شما از روش درمانی شما مجزا است اما شما هر یک از بیماران را با مهارتی تحت درمان قرار دهید که کیفیت کار شما بازاری برای مهارت های شما ایجاد کند.

من همچنین به همکارانم می گویم که در بازاریابی فعال باشند. توصیه میکنم که بودجه ی بازاریابی شش ماهه ای را آماده کنند.

بازاریابی فقط آن چیزی است که خارج از کار بالینی شما اتفاق می افتد تا افراد را به کلینیک شما جذب کند. بلکه زمانی که بیمار به شما مراجعه می کند نیز نیاز به یک روند بازاریابی دارید. من آرزو می کردم که ای کاش بر روی یک طرح بازاریابی داخلی خیلی زودتر سرمایه گذاری می کردم.

دکتر Edward Harsini صاحب درمانگاههای Smile Dental در فینیکس است. نظرات و مشاهدات بیان شده در این مقاله لزوما نظرات DrBicuspid.com  را منعکس نمی کند و نباید آنها را به عنوان تأیید یا تشویقی برای هر ایده، فروشنده یا سازمان خاصی تفسیر کرد.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=wom&pag=dis&ItemID=324092