Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / تکنولوژی داربست بازسازی استخوان کرانیوفاشیال را بهبود می بخشد

تکنولوژی داربست بازسازی استخوان کرانیوفاشیال را بهبود می بخشد

۱۸  ژانویه ۲۰۱۹ – دانشکده ی دندانپزشکی Stony Brook، ۱٫۷ میلیون دلار جایزه ی پژوهشی نوآوری در کسب و کارهای کوچک زودبازده (SBIR) را از موسسه ی ملی تحقیقات دندانپزشکی و کرانیوفاشیال وابسته به مؤسسه ملی بهداشت (NIH) دریافت کرده است تا به مطالعه ی امکان استفاده از داربستهای استخوانی NuCress ، ساخت شرکت بیوساینس NuShores ، در بازسازی بافتهای کرانیوفاشیال بپردازند.

با استفاده از تکنولوژی موجود، داربست NuCress یک دستگاه بازسازی استخوان مبتنی بر نانومواد است که دارای تخلخل قابل تنظیم می باشد به عبارت دیگر این ابزار توانایی انطباق با اندازه ی منافذ موجود در استخوان طبیعی باقیمانده را دارد. محققان معتقدند که داربست NuCress این پتانسیل را دارد که راه حلهایی برای بازسازی استخوان به بیمارانی که از طیف گسترده ای از نقایص استخوانی رنج می برند مانند نقایص استخوانی به دلیل دست دادن دندان، سرطان، نقصهای مادرزادی، عفونت ها و ترومای کرانیوفاشیال، ارائه دهد.

دکتر David Lam ، استاد جراحی دهان و فک و صورت و رئیس بخش جراحی دهان و فک و صورت در دانشکده ی دندانپزشکی استونی بروک گفت: کسب جایزه ی NIH، نشان دهنده ی به رسمیت شناختن نتایج اولیه ی تکنولوژی داربست NuCress در استخوانهای طویل است. ما قصد داریم تا استفاده از آن را به عنوان پیشرفتی انقلابی در بهبودی استخوان های کرانیوفاشیال و به عنوان یک تکنولوژی متحول کننده برای جراحانی که به بازسازی فرم صورت و عملکرد این استخوانها در بیماران مبتلا به نقص های کرانیوفاشیال می پردازند، اعتبار بخشیم.

پرفسور Srinivas Myneniاستاد و مدیر تحقیقات پریودنتال از بخش پریودنتولوژی، گفت: هم اکنون پزشکان با مسائل مربوط به فیکس کردن، تثبیت، بازسازی ناکافی استخوان، عوارض برداشت استخوان از نواحی دیگر، طولانی بودن مدت زمان بهبودی تا ۹ ماه و هزینه های بالا در معالجه ی این بیماران در چالش هستند.

محققان گزارش دادند که اگر استفاده از تکنولوژی داربست NuCress موفقیت آمیز باشد، این فناوری از طریق بازتاب خواص مکانیکی، فیزیکی و بیولوژیکی استخوان های کرانیوفاشیال و میکرو محیط های اطراف آن، این چالشها را کاهش می دهد. محققان خاطر نشان کردند که این کمک هزینه به گسترش پژوهش های این دانشکده نیز کمک می کند.

دکتر Truhlar، رئیس دانشکده دندانپزشکی استونی بروک گفت: همکاری بین دکتر Lam ، دکتر Myneni و NuShores Biosciences ، دانشکده ی دندانپزشکی استونی بروک را وارد تحقیقات جدید و حیاتی مهندسی بافت می کند که توانایی تغییر روش درمان های ترمیمی را دارد.

دکتر Lam گفت: نتایج قابل توجه مطالعات پیش بالینی ما با استفاده از این کمک مالی، برای آزمایشات بالینی آینده بر روی بیماران نه تنها در دانشکده ی دندانپزشکی  Stony Brook، استفاده می شود بلکه به سراسر کشور اطلاع داده خواهد شد.

منبع:

http://dentistrytoday.com/news/industrynews/item/4301-scaffold-technology-improves-craniofacial-bone-regeneration