Home / خبرها / آیا اسیدهای چرب امگا ۳ به پیشگیری از سقط جنین ناشی از عفونت رحمی با یک باکتری دهانی کمک می کند؟

آیا اسیدهای چرب امگا ۳ به پیشگیری از سقط جنین ناشی از عفونت رحمی با یک باکتری دهانی کمک می کند؟

۷ فوریه ۲۰۱۹- بر اساس تحقیقاتی که امروز در مجله JCI Insight منتشر شده است، ترکیبات موجود در روغن ماهی(اسیدهای چرب امگا ۳)، از عوارض حاملگی ناشی از عفونت با یک باکتری رایج دهانی در موشها، از جمله زایمان زودرس، تولد نوزاد مرده و مرگ نوزاد ، جلوگیری می کند.

این مطالعه که توسط دانشمندان کالج دندانپزشکی دانشگاه کلمبیا و کالج پزشکان و جراحان Vagelos انجام گردید، استراتژی جدیدی را برای حفاظت از عوارض حاملگی پیشنهاد می کند.

تقریبا یک نفر از هر ۱۰ کودک آمریکایی پیش از موعد مقرر متولد می شود. بین ۱۰ تا ۳۰ درصد زایمانهای زودرس به علت عفونت رحمی با باکتری F. nucleatum است که معمولا در دهان یافت می شود. این تحقیق، یک درمان پیشگیرانه ی بالقوه برای زنان باردار را بمنظور کاهش احتمال بروز عوارض جانبی این عفونت از جمله تولد نوزاد مرده معرفی می کند.

پرفسور Yiping Han ، نویسنده ی ارشد این مطالعه می گوید: این نوع باکتری در همه جا و همچنین در دهان همه ی افراد وجود دارد. مشکل زمانی آغاز می شود که این باکتری به قسمت های دیگر بدن منتقل شود.

در زنان باردار، جفت در معرض خطر خاصی برای عفونت با F. nucleatum است. تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث ایجاد التهاب و خونریزی در لثه ها می شود که بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد زنان باردار را تحت تاثیر قرار می دهد. لثه های خونریزی دهنده، مسیری برای ورود باکتری ها به جریان خون ایجاد می کنند. هنگامی که باکتری وارد سیستم گردش خون می شود، می تواند به جفت منتقل شده و باعث بروز التهاب در جفت گردد، که گاهی اوقات باعث سقط جنین یا تولد نوزاد مرده می شود.

پرفسور Yiping Han  گفت: بر اساس تحقیقات پیشین، ما می دانستیم که التهاب رحم به علت عفونت با این باکتری، با نتایج نامطلوبی در بارداری مرتبط است، اما برای جلوگیری از این نتایج، ما باید دقیقا مشخص می کردیم که چگونه این عفونت موجب التهاب می شود.

محققان در طی سه ماهه ی سوم بارداری این باکتری را به یک مدل موش تزریق کردند. همانطور که پیش بینی می شد، این باکتری ها به رحم حیوانات حمله کردند. محققان دریافتند که این باکتری باعث پاسخ التهابی در سلولهای اندوتلیال در جفت موش شده و منجر به زایمان زودرس می شود.

آنها دریافتند که پاسخ التهابی فقط زمانی ایجاد می شود که یک پروتئین ایمنی خاص در سلول های اندوتلیال مادر وجود داشته باشد. در موشهای بارداری که فاقد این پروتئین بودند، جنین های کمتری می مردند، و این نشان می دهد که التهاب مشتعل شده با این پروتئین باعث تولد زودرس می شود.

امگا ۳ و جلوگیری از التهاب، بهبود نتایج زایمان در موشها

پس از اینکه دانشمندان دریافتند که چگونه این باکتریها باعث بروز التهاب درون جفت می شوند، تیم پرفسور Han از سلول های کشت شده برای یافتن راه هایی برای مهار این مکانیسم ها استفاده نمودند.

پرفسور Han می گوید: ما به دنبال یک عامل ضد التهاب موثر و ایمن بودیم که برای زنان باردار مناسب باشد، از آنجایی که مکمل های اسید چرب امگا ۳ به طور گسترده ای برای کاهش التهاب در بیماری های التهابی مزمن مانند بیماری های قلبی و آرتریت روماتوئید استفاده می شود، پرفسور Han روغن ماهی را که غنی از اسید های چرب امگا ۳ است، پیشنهاد نمود. مصرف این مکمل ها در حال حاضر به زنان باردار برای حمایت از رشد جنین توصیه می شود.

آزمایشات نشان داد که مکمل های حاوی اسید چرب امگا ۳ ، باعث کاهش التهاب و رشد باکتری در موش های باردار شده و باعث کاهش زایمان زودرس، سقط جنین و تولد نوزادان مرده می شود.

پرفسور Han اکنون امیدوار است که با آغاز یک آزمایش بالینی، تاثیر مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ را بر جلوگیری از عفونت F. nucleatum داخل رحمی و پیامدهای نامطلوب آن در زنان باردار بررسی کند.

هشدار

دوز اسیدهای چرب امگا ۳ مورد استفاده در این مطالعه، بسیار بالاتر از دوزی است که برای مصرف مکمل های روغن ماهی به افراد توصیه می شود. این مطالعه به یک راهبرد امیدوار کننده برای تحقیقات آتی اشاره می کند، اما هیچ گونه تغییر فوری در عملکرد بالینی را پیشنهاد نمی کند.

منبع و سایت خبر:

JCI Insight, 2019; 4 (3) DOI: 10.1172/jci.insight.125436

www.sciencedaily.com/releases/2019/02/190207102635.htm