Home / خبرها / از تأثیر آلودگی های صوتی بر شنوایی خود و بیمارانتان جلوگیری کنید

از تأثیر آلودگی های صوتی بر شنوایی خود و بیمارانتان جلوگیری کنید

۱۳ مارس ۲۰۱۹- کلن، آلمان: متخصصان دندانپزشکی در معرض سر و صدای دائمی از منابع مختلف در محیط کار خودهستند. مطالعات مختلف شواهدی از آسیب شنوایی ناشی از آلودگی های صوتی در محیط دندانپزشکی را در کلینیسین هایی که در این محیط کار می کنند، نشان می دهد. با این حال، این مشکل اغلب نادیده گرفته می شود، به این دلیل که اکثر دندانپزشکان و دستیاران دندانپزشکی به این اصوات عادت کرده اند، اما اثرات مضر آنها همچنان وجود دارد.

ایرپلاگ[۱] یا محافظ گوش QuietOn یک ابزار هوشمند محافظ شنوایی تایید شده (EN 352) از فنلاند است که دارای یک میکروفون داخلی است که آلودگی های صوتی یا همان نویزها را می شنود و با کمک یک بلندگو، صدای فاز معکوس آنرا تولید کرده و در نتیجه نویز را خنثی می کند. QuietOn بهترین عملکرد را برای صداهایی با فرکانس کم و فرکانس بالا، به عنوان مثال، صدای ساکشن یا یک جرم گیر التراسونیک دارد. گفتار و صدای انسان، دارای سطح فرکانس متوسطی است، بهمین دلیل میزان کاهش صدای انسان توسط این دستگاه کم است و بنابراین در هنگام پوشیدن این محافظ گوش می توانید با بیماران و کارکنان خود ارتباط برقرار کنید.

عمر باتری ایرپلاگ QuietOn طولانی است و برای ۵۰ ساعت با یک بار شارژ قابل استفاده است. شارژ مجدد دستگاه ۱ ساعت در محفظه ی شارژ کاربردی آن طول می کشد. این ایرپلاگ بی سیم است و هیچ تنظیماتی ندارد. تنها لازم است بین ایرپلاگ گوش چپ و راست تمایز قائل شده و آنها را بدرستی در گوشهایتان قرار دهید. بخشی که درون گوش قرار می گیرد، دارای اندازه های مختلف و قابل تعویض است که آن را برای آناتومی گوشهای مختلف مناسب کرده است.

اگر می خواهید از آسیب به شنوایی خود جلوگیری کنید، استرس مربوط به سر و صدا را در خود و بیمارانتان کاهش دهید و رفاه بیشتری را برای خود و بیمارانتان ایجاد کنید، ارزشمند است که از ایرپلاگQuietOn ، که در حال حاضر برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی دندانپزشکی(IDS) به نمایش گذاشته شده است، در غرفه ی شماره ی B074 در تالار ۲٫۲ این نمایشگاه دیدن نمایید.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/what-impact-is-all-that-noise-having-on-your-hearing-2/

 

[۱] earplug