Home / خبرها / برجسته ترین محصولات معرفی شده در IDS 2019 – قسمت ۱

برجسته ترین محصولات معرفی شده در IDS 2019 – قسمت ۱

۱۲ مارس ۲۰۱۹- کلن، آلمان: نمایشگاه بین المللی دندانپزشکی (IDS) یک بار دیگر در جریان است. این رویداد که هر دو سال یکبار برگزار می شود، یک سکوی پرتاب برای محصولات و فن آوری های جدید است، از جمله بسیاری از آنها که در ماه ها یا حتی سال های آینده در دسترس نخواهند بود. در اینجا نگاهی به برخی از محصولات جدیدی که در طی این کنفرانس دندانپزشکی توجه ما را به خود جلب کرده است، می اندازیم. بخش دوم این محصولات را در مقاله ی دوم بزودی به شما معرفی می کنیم.

The Creo C5 3D printer IDS 2019-1CAD / CAM

شرکت Planmeca ، چاپگر جدید ۳ بعدی خود را با نام Creo C5 معرفی کرد. این چاپگر جدید، قادر است راهنماهای جراحی، مدلهای دندانی و روکش های موقت را در یک بار مراجعه ی بیمار تولید کند. مواد چاپ در کپسول هایی بسته بندی شده اند، که یک روش منحصر به فرد برای توزیع و استفاده از مواد چاپ ۳ بعدی با کیفیت بالا بدون به هدر رفتن مواد است. کپسول ها به پرینتر متصل می شوند و اطمینان حاصل می گردد که مواد با ارزش درون کپسولها همیشه بطور کارآمد استفاده شوند. این کار به بهره وری کار کمک می کند و همچنین پاکسازی سیستم را به حداقل می رساند.

این مواد از نظر پزشکی تایید شده و این چاپگر بهینه سازی و تایید شده است تا محصولاتی ایمن و با کیفیت تولید گردد. علاوه بر این، صفحه نمایش لمسی آسان آن متخصصان دندانپزشکی را در تمام مراحل کار راهنمایی می کند. Creo C5 همراه با تنظیمات مواد از پیش برنامه ریزی شده، بهینه سازی شده است، به این معنی که نیازی به تنظیم پارامترها ندارد. خود دستگاه چاپگر تا حد امکان کوچک شده است تا به عنوان یک چاپگر سه بعدی قابل قرار دادن بر روی میز باشد، به طوری که بیماران می توانند چیزی را که درست در مقابل آنها تولید می شود، ببینند.

تصویربرداری

شرکت۳Shape  یک نسخه ی به روز شده از اسکنر Trios خود را معرفی کرده است.3Shape debuts latest Trios scanner IDS-2019-1

به گفته ی این شرکت، اسکنر Intraoral Trios 4 قادر است که به موقع پوسیدگی ها در سطوح مختلف دندان و پوسیدگیهای اینترپروگزیمال را با یک بار اسکن تشخیص دهد. در این اسکنر از فن آوری فلورسنت برای شناسایی پوسیدگی های احتمالی بدون نیاز به یک دستگاه اسکن اضافی استفاده شده است.

به اسکنر ۳Shape در اواخر سال ۲۰۱۹ ، یک تیپ هوشمند(smart tip ) اضافه خواهد شد. تیپ هوشمند به شناسایی پوسیدگی های اینترپروگزیمال احتمالی که توسط چشم بدون انتشار نور قابل تشخیص نیست، کمک می کند و اولین پلت فرم تیپ هوشمند ۳Shape است که راه اندازی می شود.

رستوریتوهاGC America IDS 2019-1

شرکت GC America مواد کامپوزیتی جدیدی را با نام the GC G-ænial Universal Injectable معرفی کرده است. این ماده ی جدید یک ترکیب کامپوزیتی ترمیم کننده ی یونیورسال است که گفته می شود مقاومت و استحکام فوق العاده ای برای ترمیم هایی زیبا با عمری طولانی ارائه می دهد. این محصول در ۱۶ سایه در سه سطح از شفافیت موجود است و برای تمام کلاسهای حفره بدون لایه ی پوششی کاربرد دارد. به گفته ی شرکت  GC America، این ماده همچنین دارای رادیواپسیته ی بالا( ۲۵۲ درصد ) است که به شناسایی هر گونه پوسیدگی ثانویه کمک می کند.

ویسکوزیته ی منحصر به فرد این ماده با هر وضعیت بالینی سازگار است و در هنگام قرار دادن، فرونمی ریزد. ماده ی قابل تزریق G-ænial Universal ، همچنین دارای تیپ های دیسپنسینگ با سوزنی بلند است که می تواند به سادگی با استفاده از فشار انگشتان خم شود و به دندانپزشکان اجازه ی دسترسی به حفره های خلفی دشوار را می دهد.

 شرکت Ivoclar Vivadent یک سیستم کامپوزیت را راه اندازی و عرضه کرده است

شرکت Ivoclar Vivadent ، سیستم کامپوزیت پاورکیور ۳ ثانیه ای(the 3s PowerCure composite system) خود را عرضه کرده است.The GC G-ænial Universal Injectable material IDS 2019 -1

این سیستم open-product  شامل ادهسیو جهانی یک جزئی Adhese ، لایت کیور جدید Bluephase PowerCure ، the sculptable Tetric PowerFill و مواد کامپوزیتی ۴ میلیمتری the flowable Tetric PowerFlow  است.

نام ۳ ثانیه ای از این واقعیت اقتباس شده است که این مواد می تواند در سطح اکلوزال فقط در مدت ۳ ثانیه با لایت کیور Bluephase PowerCure سفت شود. به گفته ی شرکت Ivoclar Vivadent ، این سیستم جدید اجازه می دهد تا دندانپزشکان زمان درمان خود را به کمتر از نصف برسانند، در حالی که به زیبایی و عملکرد مشابه ای دست می یابند.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=sup&sub=img&pag=dis&ItemID=324301