Home / خبرها / برجسته ترین محصولات معرفی شده در IDS 2019 – قسمت دوم

برجسته ترین محصولات معرفی شده در IDS 2019 – قسمت دوم

۱۴ مارس ۲۰۱۹ – کلن، آلمان- در این مقاله روزنامه نگار دندانپزشکی، Kevin Henry ، دومین بخش از محصولات و خدمات جدید ارائه شده در نمایشگاه بین المللی دندانپزشکی ۲۰۱۹ در کلن آلمان را به شما معرفی می کند. این نسخه از محصولات و خدمات جدید توسط شرکت هایی مانند  Acteon،Carestream Dental  و شرکتهای دیگر ارائه شده اند.The 3Delite 3D printer IDS 2019-2

CAD / CAM

 چاپگر ۳ بعدی ۳Delite ، اولین چاپگر ۳ بعدی شرکتDMG  است که در IDS معرفی شده است.

این چاپگر به طور خاص برای تولید کوتاه مدت و سریع روکش ها، بریج ها، اسپلینت ها، قالب های حفاری و تری های سفارشی طراحی شده است. در این چاپگر از سامانه ی بازشناسی با امواج رادیویی (RFID) استفاده شده است که امکان شناسایی خودکار مواد را برای این چاپگر مهیا می کند. این سامانه از استفاده نادرست مواد اجتناب کرده و مستند نمودن صحیح داده های فرایند را تضمین می کند. به گفته  شرکت DMG ، این محصول احتمالا در سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده عرضه خواهد شد.

تصویربرداری

 اسکنر X-Mind Prime اسکنر جدیدی است که توسط شرکت Acteon معرفی The X-Mind Prime scanner 2019-2شده است. این دستگاه با وزن کم، از ترکیبی از فن آوری های ۲ بعدی و ۳ بعدی استفاده می کند و اجازه می دهد تا کلینیسین بتواند به سرعت و به راحتی بین این دو حالت ها سوئیچ کند. این اسکنر، ۲۴ گزینه ی پانورامیک و ۳۲ گزینه ی CBCT را ارائه می دهد که بسیاری از کاربردهای بالینی، از قبیل ایمپلنتولوژی، اندودنتیکس و تصویربرداری مفصل گیجگاهی فکی و سینوس را پوشش می دهد. کاربران همچنین می توانند اشیاء ۳ بعدی مانند مدلهای گچی و قالبهای سیلیکونی را با آن اسکن کنند که طیف وسیعی از امکانات جدید را بر روی کاربران می گشاید.

به گفته شرکت Acteon ، این اسکنر در ایالات متحده در ماه های آتی در سال ۲۰۱۹، در دسترس خواهد بود.

رستوریتوها

شرکت Kettenbach ، سیمان جدید Visalys CemCore را معرفی کرده است. این سیمان یک راه حل dual-curing و کامل را برای اطمینان از باند ادهسیو بهینه حتی بدون یک ماتریکس، ارائه می دهد. این محصول همچنین فاقد بThe Visalys CemCore IDS 2019- 2یسفنول A است. این محصول مناسب برای سمان کردن تمام ترمیم ها، حتی در منطقه ی قدامی است که از نظر زیبایی اهمیت دارد. همچنین می تواند برای core buildups استفاده شود. این مواد دارای پایداری بالایی برای core buildups هستند در حالی که دارای شارندگی یا flowability بسیار خوبی در هنگام قرار دادن ترمیم است. به گفته ی شرکت Kettenbach ، این محصول همچنین قرار است در اواخر سال ۲۰۱۹ در ایالات متحده عرضه شود.

معرفی یک رزین جدید

 صنایع Keystone و Carbon یک رزین جدید برای ساخت اسپلینت دندانی ۳ بعدی ، بنام KeySplint Soft Clear for CarbonSplint made from KeySplint Soft Clear for Carbon resin IDS 2019-2  را عرضه کرده اند. این رزین برای پرینترهای کربنی بهینه سازی شده است و گزینه ای قوی، انعطاف پذیر و با سازگاری زیستی، برای ساخت اسپلیت های دندانی ۳ بعدی را ارائه می دهد.

 این محصول ترکیبی از قدرت مورد نیاز برای محافظت از دندان ها و انعطاف پذیری بیشتر برای راحتی بیمار را ارائه می دهد. نتیجه نهایی به راحتی قابل پالیش و در برابر لکه ها مقاوم است، در حالی که به راحتی توسط بیمار قابل تمیز نمودن است. طول عمر این ماده دو سال است.

به گفته ی این دو شرکت، پیش بینی شده است که این رزین در ایالات متحده در ادامه ی سال ۲۰۱۹ به عنوان اولین رزین اسپلینت دندانپزشکی ۳بعدی که توسط اداره مواد غذایی و داروی آمریکا تایید شده است، عرضه شود.

کامپوزیت جدید شرکت Tokuyama

توکویاما کامپوزیت Omnichroma جدید خود را عرضه کرده است. این ماده به عنوان یک کامپوزیت تک، برای تمام طیف سایه های دندانیThe Omnichroma composite IDS 2019-2 طراحی شده است. این کامپوزیت شامل یک ساختار مرواریدی همگن است که انعکاس یک محدوده از نورها را با طول موج تعریف شده ممکن می سازد. این کامپوزیت می تواند برای ترمیم مستقیم دندانهای قدامی و خلفی، ونیرهای کامپوزیت مستقیما باند شده، بستن دیستما و تعمیر دستگاه های سرامیکی / آرایشی استفاده شود.

به گفته ی توکویاما، این کامپوزیت بازتاب مداومی از تمام سایه ها را از کل طیف سایه های دندان فراهم می کند، و نیاز به تعیین سایه را برطرف می کند. این محصول هم اکنون در ایالات متحده در دسترس است.

 کامپوزیت bulk-fill  جدید شرکت Voco

شرکتVoco ، کامپوزیت جدید bulk-fill خود را به نام VisCalor bulk-fill composite عرضه کرده است. این اولین کامپوزیت قابل بسته بندی بصورت bulk-fill در دنیا است که از تکنولوژی thermoviscous  در آن استفاده شده است. این ماده هنگامی که در وارمر استاندارد کامپوزیت ۶۸ درجه سانتیگراد ، قرار گرفته و گرم می شود به یک ماده ی flowable تبدیل می شود. VisCalor  ترکیبی از flowability یک کامپوزیت flowable را در زمان استفاده، و توانایی sculpting یک کامپوزیت قابل بسته بندی را با هم دارد. این خصوصیت اجازه می دهد تا برای ترمیم های تک فاز کارآمد باشد بدون مراحل کاری متعدد برای پر کردن پایه، افزایش، و یا لایه های پوشاننده. به  گفته ی  Voco، این کامپوزیت در ایالات متحده در ادامه ی سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد.

The VisCalor bulk-fill composite IDS 2019-2 نرم افزار

شرکت Carestream Dental ، نرم افزار جدید خود بنام CS ScanFlow را در IDS معرفی کرده است.

CS ScanFlow software  دارای یک طراحی گردش کار جدید است که به کاربران اجازه می دهد تا در میان گردش کارهای مختلف، از یک اسکن حرکت کنند و به سرعت و با دقت بیشتر مجموعه داده ها را پروسس نمایند. ناوبری از طریق صفحه ی لمسی، تعامل بصری و مستقیم بهتری را با نرم افزار ارائه می دهد.CS ScanFlow

به گفته Carestream، نرم افزار جدید با یک کلیک داده ها را به طور مستقیم از نرم افزار صادر می کند و جمع آوری داده های چالش برانگیز در گردش کار ترمیمی و ترمیمی مبتنی بر ایمپلنت را بهبود می بخشد.

به گفته ی این شرکت، برای کاربران فعلی اسکنرهای داخل دهانی CS 3600 که در CS Advantage ثبت نام کرده اند، ارتقاء کامل به نرم افزار جدید در زمانی که این نرم افزار در ایالات متحده در دسترس قرار گیرد، امکان پذیر است.

 منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=sup&sub=bai&pag=dis&ItemID=324315