Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / اثر BioBoost در ایمپلنت های دندانی فلزی ترابکولار شرکت زیمر بایومت، نتایج بیماران را بهبود می بخشد

اثر BioBoost در ایمپلنت های دندانی فلزی ترابکولار شرکت زیمر بایومت، نتایج بیماران را بهبود می بخشد

۱۵ مارس  ۲۰۱۹- چهار نفر از دندانپزشکان در سخنرانی هایی در نشست سالانه ی آکادمی اسئواینتگریشن (AO) در روز ۱۴ مارس در واشنگتن دی سی، با ارائه ی داده های جدید، ارزش ایمپلنت های دندانی فلزی ترابکولار شرکت زیمر بایومت را در بهبود نتایج ایمپلنت از طریق بهبودی سریع و مدیریت موارد خطر تقویت کردند.

آنها همچنین پرونده هایی را ارائه نمودند که در آنها اثر “BioBoost” – تقویت فاکتورهای طبیعی رشدی که باعث بهبودی سریع و استخوان سازی زودتر نسبت به ایمپلنت های سنتی می شوند- را نشان می دهند. ماده ی فلزی ترابکولار ایمپلنتهای زیمر بایومت، یک بیومتریال منحصر به فرد و بسیار متخلخل است که از عنصر تانتالوم ساخته شده است و از نظر خواص ساختاری، عملکردی و فیزیولوژیکی بسیار مشابه با استخوان اسفنجی انسان است.

دکتر Hai Bo Wen، مدیر تحقیقات بالینی  Zimmer Biomet Dental، گفت: بر خلاف ایمپلنت های معمولی، ایمپلنت فلزی ترابکولار، رشد استخوان را در سه بعد تقویت کرده و سبب تثبیت سریع ایمپلنت می گردد، بنابراین می تواند شرایط مناسبی را برای بهبود سریع ایمپلنت فراهم کند. شواهد بالینی رو به رشد نشان می دهد بیمارانی با کیفیت استخوانی ضعیف و یا شرایط پزشکی خاص- که ممکن است مراحل ترمیم را دچار اختلال کند-، می توانند با موفقیت با ایمپلنت های دندانی فلزی ترابکولار درمان شوند.

سخنرانی های زیر در تاریخ ۱۴ مارس در جلسه AO ارائه گردید:

  • توانبخشی بیماران مبتلا به بیماری های پزشکی خاص با ایمپلنت های دندانی – دکتر Cristian Peron: بیش از دو دهه است که از تکنولوژی ایمپلنتهای فلزی ترابکولار برای جراحی ارتوپدی به ویژه برای بیماران مبتلا به پوکی استخوان، سرطان و بیماران مبتلا به چندین بیماری همزمان(comorbidities) استفاده شده است. موارد بالينی ارائه شده، نشان می دهد که ایمپلنت دندانی فلزی ترابکولار به بهبود پايداری ثانويه در استخوانهایی با کیفیت پایین در بيماران مبتلا به بیماریهای سیستمیک کمک می کند.
  • درمان مجدد(Revision Therapy): پاسخ به اپیدمی در حال افزایش پری ایمپلنتیت، دکتر Suheil M. Boutros: اطلاع از عدم موفقیت ایمپلنت های پیشین در بیماران، بیانگر اینست که این دسته از بیماران در معرض خطر بیشتری برای مشکلات مرتبط با ایمپلنت در آینده هستند، این که چگونه می توانیم شانس موفقیت درمان را در این بیماران بهبود بخشیم، و بهترین استانداردهای مراقبتی در این شرایط کدامند؟ سوالاتی هستند که در این سخنرانی به آنها پاسخ داده شد. در برنامه ی Revision Therapy – جایگزینی ایمپلنت با ایمپلنتهای فلزی ترابکولار سبب تقویت فرایندهای ترمیمی خود بدن و بهبود قابل پیش بینی در جایگزینی ایمپلنت می شود. یک درخت تصمیم گیری، روشهای مختلف درمان، از جمله گزینه های مختلف درمان ترمیمی مانند آباتمنتهای  CAD / CAM، را برای کنترل بهینه ی پلاک و حفظ سلامت بافتهای اطراف ایمپلنت، برجسته می کند.
  • Single Unit برای رستوریشن ایمپلنت فول آرچ با استفاده از یک پروتکل ریکاوری سریع با بارگذاری دو هفته ای – یک چشم انداز بالینی- توسط دکتر جیسون کندی: انتخاب بیمار مناسب و برنامه ریزی صحیح می تواند یک ترکیب برنده برای بهبود بهره وری و رضایت بیمار باشد. دکتر کندی در مورد ترکیب یک پروتکل ایمپلنت با پیگیری بالینی پنج ساله با اسکنهای دیجیتال و رستوریشن های سفارشی برای بیمار، بعنوان یک راه حل ریکاوری سریع که طی چند هفته نه چند ماه، با استفاده از ایمپلنت های فلزی ترابکولار صورت می گیرد، سخنرانی نمود.
  • بازسازی پیش بینی شده ی ساختار و عملکرد استخوان با ایمپلنت های فلزی ترابکولار- دکتر Monish Bhola : در این سخنرانی، پیشرفت ها در پیوند استخوان با تمرکز بر مفهوم ” dual-zone grafting ” برای نتایجی با زیبایی بهتر، ارائه شد. دکتر Bhola در این سخنرانی گفت: کارایی فوری و مدیریت نارسایی و عدم موفقیت ایمپلنت، نیاز به یک سیستم ایمپلنت با سه ویژگی: بهبود سریع، مدیریت ریسک و درمان مجدد، با تمرکز بر ایمپلنت های فلزی ترابکولار همراه با تکنیک های بازسازی و موادی دارد که از این درمان های پیشرفته، حمایت کند.

Indraneel Kanaglekar، معاون بخش مدیریت محصول جهانی و تحقیق و توسعه ی شرکت زیمر بایومت، گفت: ما بسیار هیجان زده هستیم که آخرین شواهد بالینی مربوط به  Trabecular Metal، را که یک پلتفرم تکنولوژیکی تحول آفرین با پتانسیل ارتقای دندانپزشکی ایمپلنت برای طیف وسیعی از بیماران و پزشکان است، ارائه نمودیم. ما مفتخریم که حامی نشست سالانه ی آکادمی آمریکایی Osseointegration  هستیم که تعهد واقعی ما را در راستای ارتقای تحقیقات بالینی و آموزش حرفه ای تکمیل نموده است.

منبع:

https://us.dental-tribune.com/c/zimmer-biomet-holdings-inc/news/bioboost-effect-of-implant-improves-outcomes-company-says/