Home / خبرها / محصولات سفید کننده ی دندان می توانند به لایه ی غنی از پروتئین دندان آسیب وارد کنند

محصولات سفید کننده ی دندان می توانند به لایه ی غنی از پروتئین دندان آسیب وارد کنند

۹ آوریل ۲۰۱۹ – تنها در آمریکا سالانه بیش از یک میلیارد دلار برای محصولات سفید کننده ی دندان هزینه می شود. اگر چه این محصولات می توانند لبخند شما را درخشنده تر کنند، تحقیقات جدید نشان می دهد که مواد فعال موجود در سفید کننده های دندانی به دنتین(عاج دندان) آسیب وارد می کنند.

در سه تحقیق جدید، محققان دریافتند که پراکسید هیدروژن، که ماده ی فعال در نوارهای سفید کننده ی دندانی است، می تواند به بافت غنی از  پروتئین دنتین که در زیر مینای دندان قرار گرفته است، آسیب وارد نماید.

نتایج تحقیقات گروه پرفسور Kelly Keenan  دانشیار شیمی در دانشگاه Stockton در نیوجرسی، در نشست سالانه جامعه ی بیوشیمی و مولکولار بیولوژی آمریکا ارائه شد.

دندان از سه لایه تشکیل شده است: مینای دندان که بیرونی ترین لایه ی محافظ را تشکیل می دهد، لایه ی دنتین یا عاج که در زیر مینای دندان قرار دارد و سومین لایه بافت همبندی است که ریشه ها را به لثه متصل می کند. بیشتر مطالعات بر روی نوارهای سفید کننده با تمرکز بر مینای دندان انجام شده است که حاوی پروتئین بسیار کمی می باشد. تیم تحقیقاتی پرفسور Keenan بر روی دنتین تمرکز نمود که بیشترین بخش دندان را تشکیل می دهد و دارای سطح بالایی از پروتئین است و بخش اعظم آن کلاژن می باشد.

به خوبی ثابت شده است که پراکسید هیدروژن می تواند به مینا و دنتین نفوذ کند. کار قبلی این گروه از محققان نشان داد زمانی که دندان ها با نوار های سفید کننده درمان می شوند، میزان کلاژن در لایه ی عاجی کاهش می یابد.

پرفسور Keenan گفت: ما در تلاش بودیم که تاثیر پراکسید هیدروژن را بر کلاژن مشخص کنیم، ما از کل دندان در این مطالعات استفاده کردیم و تمرکز خود را بر تاثیر پراکسید هیدروژن  بر پروتئین ها معطوف نمودیم.

در  این تحقیق جدید، پژوهشگران نشان دادند که پروتئین اصلی موجود در دنتین در هنگام درمان با پراکسید هیدروژن به قطعات کوچکتری تقسیم می شود. در آزمایشات بعدی، محققان تاثیر پراکسیدهیدروژن را بر کلاژن خالص بررسی کردند و سپس این پروتئین را با استفاده از یک روش آزمایشگاهی ژل الکتروفورز، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

پرفسور Keenan گفت: نتایج ما نشان داد که درمان با غلظتی از پراکسید هیدروژن که مشابه با غلظت آن در نوارهای سفید کننده ی دندان است، پروتئین اصلی کلاژن را از بین می برد، که احتمالا به دلیل شکستن آن به تعداد زیادی قطعات کوچکتر پروتئینی است.

محققان خاطر نشان کردند که آزمایشات آنها بر روی بررسی امکان بازسازی کلاژن و پروتئین های دیگر موجود در دندان ها نبوده است، و بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا آسیب ناشی از نوارهای سفید کننده به دندان ها دائمی است یا خیر. در ادامه، آنها قصد دارند که تركیبات پروتئینی آزاد شده از كلاژن را در طی درمان با پراكسید هیدروژن، مشخص كرده و تاثیر پراكسید هیدروژن را بر سایر پروتئین های دندان بررسی نمایند.

منبع:

www.sciencedaily.com/releases/2019/04/190409135928.htm