Home / خبرها / یک استاد دندانپزشکی برای درمان بیماری کرون یک روش جدید را کشف کرده است

یک استاد دندانپزشکی برای درمان بیماری کرون یک روش جدید را کشف کرده است

۴ آوریل ۲۰۱۹ – دکتر Scott Kachlany دانشیار گروه بیولوژی دهان و دندان در دانشکده دندانپزشکی Rutgers ، یک کمک ۶۲۱،۴۰۳ دلاری دو ساله ای را از سوی the Helmsley Charitable Trust برای ادامه ی تحقیق در مورد علت و درمان بیماری کرون دریافت کرده است.

هدف دکتر Kachlany ، شناسایی انواعی از گلبولهای سفید خون است که موجب التهاب در بیماران مبتلا به بیماری کرون می شوند. وی همچنین قصد دارد که عملکرد یک کاندید جدید دارویی را در کاهش یا حتی حذف کامل گلبولهای سفید خون التهابی آزمایش کند.

این کاندید دارویی که Leukothera نامیده شده است، بر اساس یافته های دکتر Kachlany توسعه یافته است. دکتر Kachlany کشف کرده بود که نوعی باکتری بنام Actinobacillus actinomycetemcomitans که در بروز پریودنتیت نقش دارد، با ایجاد پروتئینی، گلبولهای سفید خون التهابی را می کشد.

پس از آن دکتر Kachlany، شرکت  Actinobac Biomed، را برای تولید داروی لوکوترا به عنوان یک درمان بالقوه برای بیماری هایی نظیر لوسمی و لنفوم و همچنین بیماری های متعدد خود ایمنی و التهابی مانند پسوریازیس، آرتریت روماتوئید و مالتیپل اسکلروز تاسیس کرد.

دکتر Kachlany، گفت: ما در حال تلاش برای درک مکانیسمی هستیم که باعث می شود برخی از گلبول های سفید خون در بیماران مبتلا به کرون ملتهب شوند و این که چگونه می توانیم از این درمان جدید برای از بین بردن گلبول های سفید خون التهابی استفاده کنیم.

هدف نهایی این است که اطلاعات بیشتری در مورد علت بیماری کرون بدست آوریم و درمان های جدیدی را پیشنهاد کنیم که بتوانند برای بیماران مبتلا به این بیماری موثر باشند. این کمک مالی از سوی Helmsley Charity Trust  به ما در رسیدن به این هدف کمک خواهد کرد.

شرکت  Actinobac Biomed پنج میلیون دلار از کمک مالی شرکتهای سرمایه گذاری کارآفرین و بیش از ۳ میلیون دلار از بودجه ی فدرال برای کمک به عرضه ی این دارو به بازار دریافت کرده است.

منبع:

https://www.dentistrytoday.com/news/industrynews/item/4627-dental-professor-receives-grant-to-develop-crohn-s-disease-treatment