Home / خبرها / پیشنهاد استاندارد جدید فلوراید برای آبهای معدنی توسط اداره ی غذا و داروی آمریکا

پیشنهاد استاندارد جدید فلوراید برای آبهای معدنی توسط اداره ی غذا و داروی آمریکا

۱۰ آوریل ۲۰۱۹ – اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) اخیرا کاهش سطح مجاز فلوراید به آب معدنی را هنگامیکه توسط تولید کنندگان به آبهای معدنی افزوده می شود، پیشنهاد کرده است. مطالعات مختلف نشان داده اند در حالی که فلوراید ممکن است به کاهش حفره ها و پوسیدگی های دندان کمک کند، استفاده بیش از حد از فلوراید ممکن است به فلوروزیس دندانی منجر شود. پیشنهاد FDA با هدف کاهش سطح مجاز فلوراید موجود در آب بطریهای بسته بندی شده و وارداتی به میزان ۰٫۷ میلی گرم در لیتر فلوراید افزوده شده است.

این قانون پیشنهادی در راستای توصیه های سرویس خدمات بهداشت عمومی برای افزودن فلوراید به سیستم های آبرسانی شهری بمنظور جلوگیری از پوسیدگی دندان، ارائه شده است. در سال ۲۰۱۵، زمانی که این توصیه منتشر شد، FDA ، صنایع تولید آب معدنی را به رعایت این استاندارد فلوراید در محصولاتشان ملزم کرد.

دکتر Susan Mayne ، مدیر مرکز ایمنی مواد غذایی و تغذیه ی کاربردی  FDA گفت: در حال حاضر در اکثر موارد فلوراید افزوده شده به آب های معدنی، در حدود یا کمتر از حد پیشنهاد شده است. اگر توصیه ی فعلی نهایی شود، یک قدم به سوی اطمینان از وجود مقدار مجاز فلوراید در آب های معدنی بطریها پیش می رویم. با کاهش سطح مجاز فلوراید افزوده شده به آب بطری توسط تولید کنندگان، ما می توانیم اطمینان حاصل کنیم که مصرف کنندگان از مزایای مهم سلامت فلوراید منفع می شوند در حالیکه از خطرات مصرف بیش از حد آن نیز در امان می مانند.

FDA برای مدت ۶۰ روز به عموم مردم، صنایع و دیگر ذینفعان اجازه می دهد تا نظرات خود را در خصوص اصلاحیه های پیشنهادی به اشتراک بگذارند.

این پروپوزال را با عنوان “قانون پیشنهادی برای اصلاح سطح مجاز فلوراید در آب بطری که به آن فلوئور اضافه شده است” می توانید در لینک زیر مطالعه کنید:

https://www.federalregister.gov/documents/2019/04/03/2019-06201/beverages-bottled-water

منبع:

https://am.dental-tribune.com/news/fda-proposes-new-fluoride-standard-for-bottled-water/