Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / ارائه ی راه حل های متمم برای سیستم های ایمپلنت دندانی اثبات شده و مستند در سطح جهانی

ارائه ی راه حل های متمم برای سیستم های ایمپلنت دندانی اثبات شده و مستند در سطح جهانی

سوم مه ۲۰۱۹- مالندال، سوئد: با تکیه بر نوآوری و علم، دنسپلای سیرونا همچنان به ارائه ی راه حل های جدید در دندان پزشکی ایمپلنت ادامه می دهد. این راه حل ها در حال حاضر برای سیستمهای ایمپلنت با اثربخشی ثبت شده و از نظر بالینی اثبات شده،-” سیستم ایمپلنت  Astra Tech،Ankylos  و Xive ”  – توسعه یافته است که راهکارهای بلند مدت و کارآمدی را برای بسیاری از شرایط بالینی و بیماران در سراسر جهان ارائه می دهند.

Dentsply Sirona Implants با یک محصول جامع و آلبومی از راه حل ها برای تمام فازهای دندانپزشکی ایمپلنت، به طور مداوم تلاش می کند تا بدون اینکه به ایمنی و کارآیی سیستم های ایمپلنت آسیبی وارد نماید، سهولت استفاده و قابلیت انعطاف پذیری را در سیستم های ایمپلنت خود بهبود بخشد و کاربردهای درمان با ایمپلنت را افزایش دهد.

دکتر Björn Delin، معاون امور بالینی در Implants Dentsply Sirona می گوید: ما می دانیم که پزشکان هر روز با بیمارانی با علائم بالینی مختلفی مانند از دست دادن یک دندان تک، پوکی استخوان یا کمبود استخوان برای درمان موفقیت آمیز ایمپلنت، مواجه می شوند. با راه حل های ما، دندانپزشکان قادر به حل این چالش های گوناگون خواهند بود و در نتیجه می توانند عملکرد بلند مدت و زیبایی را به بیماران خود هدیه دهند.

داده های جدید بالینی در مورد ایمپلنت های کوتاه

ایمپلنت های کوتاه یک راه حل برای بیمارانی با استخوان محدود است که نمی خواهند یا نمی توانند تحت پیوند استخوان قرار گیرند. در یک مطالعه بالینی چند مرکزی تصادفی که اخیرا توسط پروفسور Hämmerle از دانشگاه زوریخ در سوئیس انجام شد، ایمپلنت های کوتاه ۶ میلیمتری اسئواسپید (سیستم ایمپلنت Astra Tech) با ایمپلنتهای ۱۱ تا ۱۵ میلی متری بهمراه پیوند استخوان، مقایسه گردید.

در این مطالعه، نویسندگان مزایای مهم استفاده از ایمپلنتهای کوتاه OsseoSpeed را نشان دادند. از جمله ی این مزایا می توان به روش جراحی ساده بدون نیاز به پیوند، کاهش زمان جراحی تا ۳۰ درصد و کاهش هزینه ی جراحی تا۵۰ درصد اشاره نمود. رضایت بیمار نیز به علت درد و عوارض کمتر و همچنین درمان ارزان تر، تامین گردید.

ایمپلنت OsseoSpeed Profile EV

حفظ استخوان مارژینال یکی از عوامل مهم در دستیابی به نتایجی عالی با زیبایی قابل قبول است. با این حال، این یک واقعیت بالینی است که استخوان کرستال پس از کشیدن دندان و یا از دست دادن دندان تحلیل می رود. این تحلیل اغلب در سمت باکال بیشتر اتفاق می افتد، و در نتیجه ریج از ناحیه ی لینگوال به سمت باکال شیبدار می شود.

ایمپلنت OsseoSpeed Profile EV طوری طراحی شده است که همسطح با سطح استخوان مارژینال باکال و لینگوال قرار می گیرد جاییکه طراحی آن از بافت نرم از طریق حفظ استخوان مارژینال در ۳۶۰ درجه در اطراف ایمپلنت حمایت می کند. علاوه بر این، طراحی این ایمپلنت بنحوی است که ممکن است نیاز به تقویت استخوان را کاهش دهد.

آخرین نتایج بالینی در بیماران مبتلا به استئوپروز

نتایج اخیرا منتشر شده از یک مطالعه ی پنج ساله بر روی ایمپلنت های OsseoSpeed نشان می دهد که بیماران مبتلا به استئوپروز می توانند با این نوع از ایمپلنت های دندانی درمان شوند و انتظار می رود که نتایج بالینی آنها به همان خوبی نتایج زنان بدون استئوپروز باشد.

داده های اخیر نشان می دهد که بیماران مبتلا به پوکی استخوان، نتایجی مشابه با گروه کنترل( بدون پوکی استخوان) داشتند. ایمپلنت های دندانی OsseoSpeed با سطحی با ساختار نانو و اصلاح شده با فلوراید، تا پنج سال پس از کاشت در این بیماران مورد ارزيابی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که پاسخ بافت استخوانی و بافت نرم در بیماران گروه استئوپروز بخوبی و مشابه با گروه کنترل بدون پوکی استخوان است. در هر دو گروه، متوسط تحلیل استخوان مارژینال بطورکلی ۰٫۰۹ میلیمتر بود. بیماران مبتلا به پوکی استخوان که در این مطالعه شرکت داشتند، هنوز از داروی بیس فسفونات، که برای مقابله با پوکی استخوان تجویز می شود، استفاده نمی کردند.

قابلیت اطمینان و اثربخشی اثبات شده ی  Symbios Algipore

Algipore  ، یک ماده بازسازی کننده ی طبیعی استخوان است که از جلبک قرمز کلسیفیه شده، تهیه می گردد. این ماده ی طبیعی شبه استخوانی، با سازگاری زیستی، القا کننده ی تشکیل استخوان و پایدار در هنگام تشکیل استخوان، ساختار منحصر به فردی دارد که باعث تشکیل استخوان جدید برای بهترین نتایج ممکن در فاز آماده سازی درمان ایمپلنت می شود. Algipore بعنوان یک ماده گیاهی جهت پیوند استخوان، اولین انتخاب طبیعی برای بیمارانی است که مایل به استفاده از xenografts و allografts نیستند. این ماده با ۳۰ سال اسناد علمی و استفاده ی بالینی، نتایج درمانی پیش بینی شده ای را برای ایندیکیشنهایی مانند پیوند سینوس، تقویت ماگزیلای آتروفیک و مواد پر کننده در ضایعات پری ایمپلنتیت ارائه می دهد.

 ماده ی پیوند استخوان  Symbios Biphasic

Symbios Biphasic Bone Graft Material  یاBGM  از طبیعت استخراج می شود. این ماده ی گرافت استخوانی گرانولی از جلبک دریایی قرمز استخراج می شود و ترکیب آن طوری فرموله شده است که برای تبدیل سریع به اشکال جدید استخوان در سایت پیوند مناسب باشد. Symbios Biphasic BGM  ترکیبی از ۲۰ درصد هیدروکسی آپاتیت برای نگهداری فضا و کاهش سرعت تحلیل و ۸۰ درصد بتا تری کلسیم فسفات برای جذب سریع تر است. Symbios Biphasic BGM بعنوان ماده ای معادل Symbios Algipore  در نظر گرفته می شود.

محصولات خط تولید Symbios، انواع مختلفی از راه حل های احیا کننده را برای ایجاد یک پایه ی جامد بمنظور رشد بافت سخت و نرم ایجاد می کنند که همزمان باعث ارائه ی زیبایی طبیعی و عملکردی بلند مدت می شوند.

نوآوریهایی برای جایگزینی تک دندان

علاوه بر Azento   و Acuris، دو نوآوری از Dentsply Sirona Implants  که در حال حاضر در اروپا در دسترس است، این شرکت به متخصصان دندانپزشکی ایمپلنت در مورد یکی از شایع ترین ایندیکیشن های ایمپلنت هایش کمک می کند و آن: جایگزینی تک دندان است.

Azento آخرین راه حل عملیات ایمپلنت دیجیتال از Implants Dentsply Sirona است که برنامه ریزی ایمپلنت، خرید و تحویل محصولات را برای جایگزینی تک دندان ساده می کند. برای دندانپزشکان، این راه حل سفارشی ایمپلنت، راحتی، و امکان ارتباط بی سیم و کارآمد را با لابراتوارهای واجد شرایط فراهم می کند و نتایج قابل قبولی را به بیماران ارائه می دهد.

Acuris بر اساس مفهوم کنومتریک ابداع شده است که به جای پیچ و یا سیمان از اصطکاک استفاده می کند، تا روکش و cap را به آباتمنت در بخش نهایی پروتز در درمان ایمپلنت متصل کند. Acuris موجب صرفه جویی در وقت، بهبود قابل پیش بینی بودن و تضمین نتایج با کیفیت بالا در کلینیک می شود، در حالی که سبب بهبود گردش کار در لابراتوار نیز می گردد. با Acuris، قرار دادن روکش نهایی، به جای چند دقیقه، در عرض چند ثانیه امکان پذیر است. فقط باید یکبار کلیک کنید تا روکش را با ابزار Fixation منحصر بفرد آن در جای خود قرار دهید. از جمله سایر مزایای آن می توان به کاهش خطر عوارض و نگهداری آسانتر اشاره کرد.

منبع:

https://eu.dental-tribune.com/c/dentsply-sirona/news/delivering-solutions-to-complement-proven-documented-world-class-dental-implant-systems/