Home / خبرها / زبان انسان دارای توانایی تشخیص بوها است

زبان انسان دارای توانایی تشخیص بوها است

۱۶ مه ۲۰۱۹- در مورد قدرت و توانایی زبان به خوبی تحقیق شده است. با این حال، در یک مطالعه ی جدید، توسط دانشمندان مرکزMonell Chemical Senses  در فیلادلفیا مشخص گردید که سنسورهایی که بوها را در بینی تشخیص می دهند در سلول های چشایی زبان نیز وجود دارند. یافته های این پژوهش نشان می دهد که تعاملات بین درک طعم و بو ممکن است در واقع بر روی زبان و نه در مغز، آنطور که قبلا تصور می شد، آغاز شوند.

دکتر Mehmet Hakan Ozdener ، یکی از زیست شناسان سلولی و پژوهشگر ارشد پژوهشی در Monell ، گفت: تحقیقات ما می تواند به توضیح اینکه چگونه مولکول های بو باعث تغییر در درک طعم می شوند، کمک کند. این موضوع ممکن است منجر به توسعه ی اصلاح کننده های طعم مبتنی بر بو شود که می توانند به مبارزه با مصرف زیاد از حد نمک، شکر و چربی که با بیماری های مرتبط با رژیم غذایی مانند چاقی و دیابت همراه هستند، کمک کنند.

تا قبل از این کشف، تصور می شد که مزه و بو توسط سیستم های مستقل حسی درک می شوند و تا زمانی که اطلاعات مربوط به آنها وارد مغز نشود با هم تعاملی ندارند. دکتر Ozdener گفت: توجه من زمانی به تعامل بو و طعم جلب شد که پسر ۱۲ ساله ام از من سوال کرد که آیا مارها زبان خود را بیرون می آورند تا بو بکشند؟

دکتر Ozdener و تیم او در تحقیق خود از روشهای توسعه یافته در Monell برای حفظ سلول های چشایی زنده ی انسان در محیط کشت استفاده کردند. محققان از روش های ژنتیکی و بیوشیمیایی برای بررسی سلول های چشایی در محیط کشت استفاده کرده و دریافتند، سلول های چشایی انسان حاوی بسیاری از مولکول های کلیدی شناخته شده در گیرنده های بویایی هستند. سپس آنها از یک روش شناخته شده به عنوان تصویربرداری کلسیم استفاده کردند تا نشان دهند که سلول های چشایی کشت شده به مولکول های بو به شیوه ای مشابه با سلول های گیرنده ی بویایی پاسخ می دهند.

دکتر Ozdener می گوید: حضور گیرنده های بویایی و گیرنده های چشایی در سلول های مشابه به ما فرصتی هیجان انگیز برای مطالعه ی تعامل بین محرک های بو و طعم در زبان ارائه داد.

محققان با چنین نتایجی جالبی از اولین مطالعه ی خود، هم اکنون فرآیندی را آغاز نموده اند تا تعیین نمایند که آیا گیرنده های بویایی ترجیحا در یک نوع خاص از سلولهای چشایی قرار گرفته اند، به عنوان مثال، در سلول های تشخیص دهنده ی طعم شیرین یا شور؟ همچنین در مطالعات آتی، آنها به بررسی تاثیر مولکول های بو، بر پاسخ های سلولهای چشایی و در نهایت، بر درک طعم توسط انسان، خواهند پرداخت.

این مطالعه با عنوان “سلول های چشایی پستانداران، گیرنده های بویایی کاربردی را بیان می کنند” در ۲۴ آوریل ۲۰۱۹ به صورت آنلاین در مجله ی Chemical Senses  منتشر شد.

منبع:

https://am.dental-tribune.com/news/study-finds-human-tongue-has-ability-to-detect-odors/