پروتکل Pro Arch کاملا دیجیتال

۸ آوریل، ۲۰۱۹- مفهوم Straomann Pro Arch شامل راه حل های مختلف درمانی برای بیماران کاملا بی دندان است. هدف این است که یک درمان قابل پیش بینی، تجدید پذیر و ساده ارائه شود که بهداشت دهان و دندان بیماران را بهبود بخشد و در نتیجه کیفیت زندگی آنها را به طور چشمگیری افزایش دهد. امکان توانبخشی فوری در یک روز با استفاده از پروتزهای ثابت موقت، حداکثر کیفیت و رضایتمندی را برای تیم درمانی و بیمار به ارمغان می آورد. هدف درمان با یک پروتز ثابت فوری بر روی ایمپلنت ها، بهبود کیفیت زندگی بیمار با فراهم نمودن نتیجه ای کاربردی، زیبا و در نظر گرفتن تمام جنبه های سلامت تا زمانی است که اسئواینتگریشن برقرار شود.

با توجه به گردش کار کاملا دیجیتال، ما کار را با استفاده از یک اسکنر داخل دهانی آغاز کردیم، تیم درمان، قادر به ارائه یک درمان کاملا دقیق با یک روش ساده می باشد. این، شروع یک درمان کاملا دیجیتال تا ارائه ی پروتز نهایی است. این روش می تواند به عنوان یک فرم جدید از ایمپلنتولوژی در نظر گرفته شود که در آن عناصر مختلف درمان برای به دست آوردن یک نتیجه ی چشمگیر بهینه سازی می شوند.

با در نظر داشتن این هدف، در درمانگاه  i2 Implantologíaدر مادرید، ما تعدادی از راه حل ها و پروتکل ها را که شرایط مختلف بالینی در بیماران کاملا بی دندان را پوشش می دهند و مبتنی بر اصول ایمپلنت کلاسیک هستند برای به دست آوردن نتایج قابل پیش بینی و قابل تجدید پذیر با استفاده از اسکنر داخل دهانی به عنوان عنصر اصلی، توسعه داده ایم. پروتکل های ما شامل استفاده از عناصر خاص (سیستم ایمپلنت مناسب  Osstellو غیره)، و پروتکل هایی برای اسکن، جراحی و پروتز و عملیات لاربراتواری، از جمله تولید و فالوآپ پروتز موقت است.

در این گزارش موردی، ما پروتکل استاندارد i2 را ارائه می دهیم. این پروتوکل را می توان برای بیمارانی که نیاز به کشیدن آخرین دندانهای باقیمانده ی خود دارند، نیز اعمال نمود. به طور خلاصه، این پروتکل شامل کشیدن دندانهای انتخاب شده، قرار دادن ایمپلنت، قالب گیری دیجیتالی داخل دهانی و طراحی و ساخت پروتز ثابت موقت در PMMA است که در همان روز در دهان بیمار قرار می گیرد.

مهم است که توجه داشته باشیم که پروتکل کاملا دیجیتالی ما تا رسیدن به پروتز نهایی، در صورت نیاز، بر روی تولید پروتزهای موقت مختلف بعدی تا زمانی که اسئواینتگریشن برقرار شود، پایه ریزی شده است. ما طرح پروتز ابتدایی را همیشه با توجه به یک رویکرد کاملا دیجیتال تغییر می دهیم و پروتزهای موقت بیشتری را تولید می کنیم تا پروتز موقت نهایی بی نقصی را که پارامترهای عملکردی و زیبایی شناختی مورد نظر بیمار را برآورده می کند، بدست آوریم. اطلاعات این پروتز موقت نهایی بی نقص بر روی طرح نهایی پروتز کپی می شود. برای انجام این پروتکل به یک تیم دندانپزشکی متبحر، کلینیک و لابراتواری مجهز نیاز داریم. برای مطالعه ی پروسیجر درمان و پروسیجر ساخت پروتزو نتایج کار در این مورد بالینی، به آدرس منبع مراجعه نمایید.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/clinical/the-fully-digital-pro-arch-protocol/