Home / خبرها / آکادمی اطفال آمریکا، دستورالعمل های بی هوشی خود را به روز کرد

آکادمی اطفال آمریکا، دستورالعمل های بی هوشی خود را به روز کرد

۱۴ ژوئن۲۰۱۶  – مرگ یک پسر ۴ ساله تحت بیهوشی در یک مطب دندانپزشکی در اوکلاهما در ماه گذشته، دستورالعمل های مربوط به بی هوشی کودکان را زیر سوال برد. در پاسخ به این فاجعه، آکادمی اطفال آمریکا دستورالعمل بی هوشی کودکان را برای پروسیجرهای دندانپزشکی به روز کرد و همراه با آکادمی دندانپزشکی آمریکا یک گزارش بالینی در این مورد منتشر نمود.

دستورالعمل سال ۲۰۱۹ تصریح می کند که حداقل دو نفر با آموزش خاص و مدارک تحصیلی معتبر، همانطور که در گزارش ذکر شده است، باید بر کودک تحت درمان با آرامبخش عمیق(سدیشن) یا بیهوشی عمومی برای درمان دندانپزشکی در یک مطب دندانپزشکی یا بیمارستان، نظارت داشته باشند. این دستورالعمل بروز رسانی شده همچنین روشن می کند که سدیشن باید توسط یک متخصص بیهوشی واجد شرایط انجام شود. این دستورالعمل در حال حاضر نقش یک ارائه دهنده ی بیهوشی واجد شرایط را تعیین می کند، که ممکن است پزشک بیهوشی، پرستار متخصص بیهوشی، دندانپزشک متخصص بیهوشی یا یک جراح دهان و دندان دوم باشد.

نویسنده ی اصلی این گزارش بالینی، دکتر Charles J. Coté ، متخصص اطفال و متخصص بیهوشی کودکان، گفت: سدیشن برای پروسیجرهای دندانپزشکی کودکان و نوجوانان به طور کلی ایمن است. با این وجود، ما از نتایج نامطلوب، زمانی که یک دندانپزشک به طور همزمان پروسیجر دندانپزشکی و بی هوشی عمومی یا سدیشن را با هم انجام می دهد، آگاه هستیم. این دستورالعمل به روز شده، ایمنی بیمارانی که برای پروسیجرهای دندانپزشکی تحت بی هوشی عمومی یا سدیشن قرار می گیرند را تضمین می کند.

طبق دستورالعمل سال ۲۰۱۹، یکی از دو فرد آموزش دیده ی مورد نیاز برای سدیشن یا بی هوشی عمومی، باید یک ناظر مستقل باشد که در انجام یا کمک به پروسیجر دندانپزشکی دخالتی نداشته باشد. مسئولیت این شخص تنها پیگیری علائم حیاتی بیمار است و باید مهارتهای لازم برای کمک به هرگونه وضعیت اورژانس پزشکی را داشته باشد. هر دو ناظر مستقل و دندانپزشکی که قرار است پروسیجر را انجام دهد، باید دوره ی احیای پیشرفته ی اطفال را گذرانده و مدرک آن را اخذ کرده باشند.

این گزارش با عنوان “راهنمایی برای نظارت و مدیریت کودکان قبل، در طول و پس از سدیشن برای روش های تشخیصی و درمانی” در شماره ی ژوئیه ۲۰۱۹، مجله یPediatrics  منتشر شد.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/american-academy-of-pediatrics-updates-sedation-guidelines/