Home / خبرها / مصاحبه: ما می خواهیم تصور بیماران را در مورد درمانهای دندانپزشکی دوباره تعریف کنیم

مصاحبه: ما می خواهیم تصور بیماران را در مورد درمانهای دندانپزشکی دوباره تعریف کنیم

 ژانویه ۲۰۲۰ – سازندگان نرم افزار Tooth Fairy آن را به عنوان اولین برنامه ی تماس ویدیویی دندانپزشکی در انگلستان معرفی کردند. این برنامه به تازگی به عنوان “برنامه ی نرم افزاری سال” جوایز صنعت دندان پزشکی ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داد. بهمین دلیل دنتال تریبون بین المللی درمورد مزایای این برنامه و جهت آینده ی آن با دکتر Deepak Aulak ، بنیانگذار Tooth Fairy ، مصاحبه کرده است.

دکتر Aulak ، فوایدTooth Fairy ، برای بیماران چیست؟

هر ساله میلیون ها بیمار برای دسترسی به دندانپزشک با مشکلاتی مواجه هستند، این می تواند به دلیل محدودیت زمانی ساعات کار دندانپزشکان یا تداخل برنامه های بیماران یا به دلیل عدم اطمینان از نحوه ی دسترسی به مراقبت های دندانی در خارج از ساعات کاری باشد. Tooth Fairy ، اولین برنامه ی نرم افزاری دندانپزشکی در انگلستان است که توسط متخصصان و دندانپزشکان عمومی اداره می شود و به بیماران این امکان را می دهد تا در هر مکانی در انگلستان با دندانپزشک خود یا یک دندانپزشک متبحر دیگر در هر زمانی که مناسب آنها باشد، مشورت کنند. ما از یک فن آوری ثبت شده استفاده کرده ایم تا به بیماران اطمینان دهیم که در صورت نیاز در هر زمان و مکانی به دندانپزشک دسترسی خواهند داشت.

چه نوع مشاوره ای می تواند از طریق این برنامه انجام شود؟

بیماران می توانند برای مشاوره ی اولیه با دندانپزشک از طریق این برنامه تماس بگیرند، یا توصیه ی دندانپزشکی خاصی را دریافت کنند. از طریق این برنامه، بیماران می توانند مال اکلوژن خود را به دندانپزشک نشان دهند و در مورد انواع مختلف ارتودنسی صحبت کنند. یکی دیگر از کاربردهای آن نشان دادن فضای اینتراکلوزال بین آرچ ها و بحث در مورد انواع مختلف روشهای بستن فضا مانند پل ها یا ایمپلنتها است. بحث و گفتگو در مورد هزینه ها، خطرات درمانی و فواید آن می تواند در زمان مناسب برای بیماران انجام شود و این برنامه راه حلی را برای بیمارانی که مشکلات تحرک یا اضطراب دندانی دارند، ارائه می دهد.

از فناوری Tooth Fairy می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد و معاینات فیزیکی و قرار ملاقات های بعدی را از طریق انتقال یادداشت ها به طور مستقیم به بیماران، یادآوری نمود. فیلم های آموزشی رایگان نیز در مباحثی نظیر تمیز کردن ناحیه ی اطراف دندانهای عقل یا مدیریت سوکت های حاصل از کشیدن دندان ها در دسترس است.

بازخورد کاربران چه بوده است؟

این برنامه توسط بیماران NHS مورد بررسی قرار گرفت و امتیاز بالایی از طرف بیماران به آن داده شد. ۹۱ درصد از بیماران گزارش کردند که از این برنامه استفاده خواهند کرد. هفت نفر از ده بیمار گزارش دادند كه این برنامه را به خانواده و دوستان خود توصیه می كنند. موفقیت این مطالعه، در جلسه ی عمومی انجمن بین المللی تحقیقات دندانپزشکی سال ۲۰۱۹ و نمایشگاه ونکوور کانادا ارائه شد. ما یک برنامه ی نرم افزاری قوی، و پیشرفته داریم که از طریق آزمایش بر روی بیماران و بررسی های علمی، سعی می کنیم تا اطمینان حاصل نماییم که در زندگی بیماران ما تغییرات مثبتی می دهد.

دریافت این جایزه ی نوآوری چه تاثیری بر کار شما داشت؟

این جایزه ما را به ادامه ی مسیر تشویق نموده است. داورانی که این هیئت را تشکیل داده اند، دارای چندین دهه تجربه در صنعت هستند و هر کدام در حوزه های مختلف دندانپزشکی تخصص دارند. آنها رهبران دارای سوابق اثبات شده در صنعت دندانپزشکی هستند و اعطای این جایزه اعتبار بیشتری به ما داده است. ما اطمینان داریم که می توانیم تفاوت مثبتی ایجاد کنیم و مراقبت از بیماران را بهبود بخشیم.

نرم افزار Tooth Fairy در سال ۲۰۲۰ چه چیزهایی را ارائه می دهد؟

ما می خواهیم روش تفکر بیماران را در مورد درمانهای دندانپزشکی و چگونگی دسترسی آنها به این روشها را دوباره تعریف کنیم. در قرن بیست و یکم ، بیماران نباید به دندانپزشکی DIY[1] متوسل شوند یا در A&E [بخش تصادفات و فوریت های پزشکی] منتظر بمانند. ما، بنیانگذاران Tooth Fairy ، در مناطق مختلف از جمله لندن، پورتسموث، بیرمنگام و کاردیف به عنوان دندانپزشک کار کرده ایم و به عنوان دندانپزشک، می خواهیم که هر زمان که می توانیم، نه فقط از ساعت ۹ شب تا ۵ صبح و روزهای هفته، به بیماران کمک کنیم. این برنامه به حفظ استمرار در مراقبت کمک می کند و باعث تقویت نگرش مثبت به معالجات دندان پزشکی برای بیماران می شود. با توجه به اینکه تعداد استخدام شدگان جدید در حرفه دندانپزشکی طی چند سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است، فناوری هایی مانند Tooth Fairy به پل زدن بر روی این شکاف کمک خواهد کرد.

منبع:

https://eu.dental-tribune.com/news/interview-we-want-to-reinvent-the-way-patients-think-of-dental-treatment/

 

[۱] Do it yourself