Home / خبرها / وبینار: معضل تصمیم گیری بین سازگاری، استفاده از آرام بخش یا درمان بیهوشی عمومی- اتخاذ یک تصمیم شفاف

وبینار: معضل تصمیم گیری بین سازگاری، استفاده از آرام بخش یا درمان بیهوشی عمومی- اتخاذ یک تصمیم شفاف

سخنران دکتر Antonina Getsman

بهترین روش برای کنترل رفتار کودک در شرایط خاص چیست: استفاده از آرام بخش، بی حسی عمومی یا چیز دیگری؟ چه عواملی باید مورد توجه قرار گیرند؟ ما نمی توانیم بر اساس عوامل عاطفی تصمیم مهمی بگیریم بلکه باید بر معیارهای عینی تکیه کنیم.

در سراسر جهان هر روز کلینیک های بیشتری برای ارائه ی خدمات دندانپزشکی آسان و بدون درد برای کودکان تاسیس می گردد. اما هنوز هم بسیاری از بچه ها برای مراجعه به دندانپزشک، باید به اندازه کافی شجاع باشند. بیماران ما به دلایل زیادی دچار مشکل مدیریت رفتاری در مراجعه به دندانپزشکی (DBMP) هستند. برخی اوقات این به دلیل تجربه ی منفی قبلی در معالجه ی دندان است و گاهی اوقات این فقط یک ویژگی شخصیتی است. ما می دانیم و می توانیم بسیاری از عوامل را اصلاح کنیم. امروزه پیدا کردن یک کلینیک دندانپزشکی واقعا خوب با آرام بخش و بیهوشی عمومی(GA) بسیار ساده تر است. مشکل اصلی تصمیم گیری است. از والدین می شنویم که آنها در کلینیک های مختلف و از دندانپزشکان مختلف در مورد روش مؤثر برای معالجه فرزندشان، نظرهای متفاوتی دریافت کرده اند. معیار اصلی تصمیم والدین، اعتماد به دندانپزشک است. اما به عنوان متخصص، ما نمی توانیم بر اساس عوامل عاطفی تصمیم مهمی بگیریم. تصمیم ما باید براساس عوامل عینی متعددی، اتخاذ شود.

همه ما با تکنیک رفتاری غیر پزشکی آشنایی داریم. اما بیشتر ما در این کار با درصدهای مختلفی موفق هستیم. اگر کودک کمی گریه کند مشکلی ایجاد می کند یا خیر؟ آیا این نشانه ای برای استفاده از آرام بخش است؟ آیا در اولین ویزیت چنانچه با آرام بخش کار با موفقیت انجام پذیر نباشد، با والدین می توان در مورد بی هوشی عمومی صحبت کرد؟ بیایید رویکرد خود را بر اساس تجربه ی بالینی، نتایج و توصیه های منتشر شده در متون علمی، سیستماتیک کنیم.

دکتر Getsman گفت: در این وبینار می خواهم درباره نحوه ی برنامه ریزی و درمان حرفه ای کودکانی با مشکل مدیریت رفتاری صحبت کنم. تاکتیک های رفتاری و بخش های بالینی درمان دندانپزشکی را در نمونه هایی از بیماران واقعی، با هم مشاهده و برای شما شرح می دهم.

اهداف یادگیری:

  • برنامه ریزی و درمان حرفه ای کودکان مبتلا به DBMP
  • الگوریتمی برای کمک به تصمیم گیری
  • ارائه موارد واقعی

برای ثبت نام و شرکت در این وبینار که در اول آوریل در ساعت ۵ بعدالظهر به وقت زوریخ برگزار می شود به آدرس منبع مراجعه کنید:

منبع:

Dilemma between adaptation, sedation and general anaesthesia treatment—Making a clear decision