Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت PEEK ، در یک وبینار مورد بحث قرار می گیرند

پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت PEEK ، در یک وبینار مورد بحث قرار می گیرند

۱۸ مه ۲۰۲۰ – علاقه ی روز افزونی به نتایج بالینی طولانی مدت و کیفیت بالای زندگی بیماران تحت درمان با پروتزهای قوس کامل حمایت شده با ایمپلنت با چهارچوبهای ساخته شده از پلیمر PEEK با کارایی بالا ، نسبت به مواد سنتی نظیر فلزها یا مواد سرامیکی مشاهده می شود. در یک وبینار رایگان در روز سه شنبه ، ۲۶ مه ، دکترMiguel Nobre ، در مورد نتایج بالینی بیماران بی دندانی که پروتزهای قوس کامل حمایت شده با ایمپلنت با چهارچوب های JUVORA PEEK را دریافت کرده اند، صحبت خواهد نمود.

دکتر Nobre ، چه چیزی باعث شده است که پلیمر PEEK با کارایی بالا را بعنوان ماده ای ایده آل برای چارچوب پروتز در وبینار خود معرفی کنید؟

ما پلی مر JUVORA PEEK  با عملکرد بالا را به دلیل وزن سبک، خاصیت ارتجاعی و ویژگی آن در جذب شوک در هنگام استفاده در رستوریشنهای قوس کامل که رفتار دندانهای طبیعی را تقلید می کند و همچنین به دلیل ظرفیت تولید چنین چارچوبی از طریق CAD / CAM ، یک چارچوب پروتزی ایده آل می دانیم.

PEEK implant1زیرساختار PEEK پس از تولید کامپیوتری. (تصویر: میگوئل نوبر)

آیا این ماده نیز محدودیت هایی دارد؟

بله ، دقیقاً مانند تمام مواد. محدودیت ها شامل رنگ مواد است، اما این مشکل را می توان به راحتی در ترمیم های قوس کامل (زیرا از آن به عنوان چارچوب استفاده می کنیم) و همراه با سایر مواد در روکش ها (سرامیک ، اکریلیک یا کامپوزیت) برطرف کرد.

سه هدف اصلی آموزشی شما برای بینندگان در این وبینار چیست؟

پس از سخنرانی، بینندگان می توانند درک کنند که چگونه می توانند از پروتکل All-on-4 MALO CLINIC  برای توانبخشی دراز مدت با پروتزهای پشتیبانی شونده با ایمپلنت استفاده کنند، تهدیدات موفقیت کوتاه مدت و طولانی مدت توانبخشی All-on-4 را تشخیص و تأثیر احتمالی چارچوب PEEK بر نتایج موفق توانبخشی All-on-4 را درک کنند.

PEEK implant2ارتوپانتوموگرافی پس از درمان نهایی. (تصویر: میگوئل نوبر)

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/peek-implant-supported-prostheses-to-be-discussed-in-webinar/