Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / آکادمی BIOLASE استفاده از لیزر در پریودنتولوژی را به صورت آنلاین ارائه می دهد

آکادمی BIOLASE استفاده از لیزر در پریودنتولوژی را به صورت آنلاین ارائه می دهد

۲۲ مه ۲۰۲۰ – آکادمی BIOLASE در پایان ماه مارس به طور زنده برنامه های آموزشی خود را آغاز می کند. این بستر جدید آموزشی آنلاین به میزبانی BIOLASE، که تولید کننده پیشرو در زمینه لیزر دندانپزشکی است، به ارائه ی فرصت های در دسترس و معتبر برای ادامه ی تحصیل متخصصان دندانپزشکی که با لیزر درمانی کار می کنند، اختصاص یافته است. با وجود بیماری پریودنتال که احتمالاً شایع ترین بیماری مزمن در جهان است، وبیناری که در این پلت فرم در آینده ی نزدیک ارائه می گردد رویکرد درمانی جدیدی را برای استفاده از لیزر به منظور بهبود نتایج درمان پریودنتال ارائه خواهد داد.

در تاریخ ۱۳ ژوئن، آکادمی BIOLASE یک وبینار آنلاین رایگان را توسط دکتر Alin Alexandru Odor ، متخصص پریودنتولوژی ارائه می دهد. در این وبینار، به شرکت کنندگان اثر ضد میکروبی فعال سازی نوری پراکسید هیدروژن با لیزرهای دیود ۹۴۰ نانومتری به عنوان یک روش جدید مبتنی بر شواهد در درمان بیماری پریودنتال، آموزش داده می شود.

دکتر Odor گفت: کاربران لیزر این فرصت را دارند که اطلاعات جدیدی را در مورد نتایج ضد میکروبی درمان های مختلف غیر جراحی پریودنتال کسب کنند، مهمترین نتیجه ی وبینار ما این است که شرکت کنندگان هر مرحله از این پروتکل پریودنتال جدید مبتنی بر شواهد را یاد می گیرند و درک می کنند که چگونه می توانند نتایج کار با لیزر دیود ۹۴۰ نانومتری را در معالجات روزانه ی خود بهبود بخشند.

وی توضیح داد: پروتکل پیشنهادی، یک روش جدید برای استفاده کنندگان از لیزر دیود ۹۴۰ نانومتر در درمان بیماری پریودنتال است. او افزود: این روش می تواند نیاز به تجویز آنتی بیوتیک موضعی یا عمومی را بر طرف سازد و از عوارض جانبی آن جلوگیری نماید. این پروتكل كه مبتنی بر فعال كردن پراكسید هیدروژن با لیزر است، همچنین روشی امیدوار کننده در کاهش میزان آلودگی SARS-CoV-2 است، زیرا به نظر می رسد كه پراكسید هیدروژن در برابر این ویروس مؤثر است.

استفاده از لیزر در درمان پریودنتال، مرکز توجه شخصی دکتر Odor است که روزانه معالجات میکروجراحی ترمیم بافت نرم و سخت را انجام می دهد. او می گوید علاقه ی من به استفاده از لیزر در درمانهای دندانپزشکی به زمانی باز می گردد که من هنوز دانشجو بودم. من می دانستم که پروسیجرهای پریودنتال که با لیزر انجام می شوند، هنوز جای بهبود دارند، زیرا هنوز توانایی ضد میکروبی طول موج ۹۴۰ نانومتر لیزر در درمان پریودنتال، فاقد پشتیبانی مبتنی بر شواهد بود.

بررسی و بهبود اثر ضد باکتریایی طول موجهای ۹۴۰ نانومتر و ۲۷۸۰ نانومتر لیزر در درمان پریودنتال نقطه ی شروع تحقیقات Odor برای دکترای مشترک وی از دانشگاه اوییدیوس کنستانا در رومانی و دانشگاه بین المللی کاتالونیا در بارسلونای اسپانیا بود. وی در جریان مطالعات خود، یک سیستم ضد عفونی جدید برای درمان با لیزر دیود با طول موج ۹۴۰ نانومتر و یک پروتکل جدید با طول موج دوگانه برای استفاده در درمان بیماری پریودنتال ابداع و معرفی کرد.

این وبینار با عنوان “یک رویکرد جدید درمانی با لیزر دیود ۹۴۰ در درمان پریودنتال -پروتکل دکتر Odor ، “شنبه ، ۱۳ ژوئن ، ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت آمریکای شمالی(۸٫۳۰ از زمان ایران عقب تر) به صورت زنده ارائه می شود. شرکت کنندگان با پاسخ دادن به پرسشنامه ای پس از سخنرانی ، شانس کسب اعتبار آموزش مداوم را خواهند داشت. هم اکنون امکان ثبت نام در BIOLASE Academy ،- یک پلت فرم جدید آموزشی آنلاین که توسط شرکت BIOLASE ، سازنده و پیشرو در لیزر دندانپزشکی برگزار می شود- فراهم است.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/news/biolase-academy-brings-dental-laser-education-online/